Sisli
 • EURO 6.65
 • DOLAR 6.15

MHP’DEN CHP’YE ‘DOKUNULMAZLIK’ TEPKİSİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda partisinin söyleminde bir değişiklik olmadığını ve ikinci tur görüşmelerde de aynı yönde oy kullanacaklarını belirtti. Yalçın, “Biz dokunulmazlıklar konusunda programımıza ne yazdıysak 7 Haziran ya da 1 Kasım öncesi vatandaşa bu konuda neyi ifade edip söz verdiysek aynı noktadayız. Görüş ve düşüncelerimizde herhangi bir değişiklik yok, […]
GENEL - Mayıs 18, 2016 3:26 pm A A

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda partisinin söyleminde bir değişiklik olmadığını ve ikinci tur görüşmelerde de aynı yönde oy kullanacaklarını belirtti.
Yalçın, “Biz dokunulmazlıklar konusunda programımıza ne yazdıysak 7 Haziran ya da 1 Kasım öncesi vatandaşa bu konuda neyi ifade edip söz verdiysek aynı noktadayız. Görüş ve düşüncelerimizde herhangi bir değişiklik yok, yasama ve denetleme yetkisinin dışındaki bütün dokunulmazlıkların kaldırılması şeklindedir” dedi.

Bu konuda grup kararı alınmamış olmasına rağmen tutarlı bir duruş sergilediklerini vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti: “Yaptığımız açıklamalara ve parti programımıza sadık kaldık ve bu oylamalar sırasında dikkat edilirse 40 kişilik grubumuzun hepsikatıldı, fire vermeksizin ‘evet’ oyu verdi. Bir grup kararı almadık, niye bu kadar birlikte hareket ettik? Çünkü bu arkadaşlarımızın tümü parti programını bilen insanlar. Zaten aynı sözleri sahada seçim sürecinde halkımıza vermiş insanlar. Dolayısıyla orada herkes sözünü yerine getirdi.

Sonuç, belirli bazı siyasi partiler için vahim bir sonuç, neden; CHP kamuoyuna açıklama yapıyor, CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Evet’ oyu vereceğiz diyor, neredeyse komple ‘hayır’ oyu çıkıyor. AKP’den verilen firelerin de cüzi olduğunu görebiliyoruz ya da anlayabiliyoruz. Dolayısıyla ortaya HDP’nin önderliğini yaptığı bir sol blok çıkıyor. CHP, HDP’lileşmiş veya CHP, HDP’nin kuyruğuna takıldı, arka bahçesi değil de ön bahçesi oldu ve birlikte hareket etmek suretiyle 367’nin çıkmamasını sağladılar, bunu başardılar. Referandum aralığında görülüyor.”

Yalçın, cuma günü yapılacak oylamada nasıl bir sonucun çıkacağını öngöremediklerini belirterek, “Burada tedbir alması gereken siyasi partilerdenbirisi de iktidar partisiydi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu durum karşısında zor bir duruma düşecek, bu sonucun hesabını vereceklerden birisi de O’dur. Çünkü neticede HDP’yi başarılı kılmışlardır bu sonuçla birlikte ama bunun hesabını verecek olan, yani siyaseten bu sonuca katlanması gereken veya açıklama yapması gereken kişi Sayın Kılıçdaroğlu’dur.

Cuma günü iktidar partisi gayret sarf edip bazı milletvekillerini ikna etmek yoluyla 367’nin geçmesini sağlar mı bilmem, bunu bugünden kestirmek zor, ihtimallerden biri budur, bunun dışındaki ihtimal referanduma kalacağı şeklindedir. MHP, dokunulmazlıkların kaldırılması yönüne sıfır fire verdi, yine sıfır fire verecek.” ifadesini kullandı.

Bu haber 790 kez okundu.
GENEL - 3:26 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  HEM’den Elazığ ve İdlib’e Yardım Eli
  İnegöl halk eğitimi merkezi kursiyerleri Elazığ’da yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara ve insanı bir dramın yaşandığı İdlib’deki Suriyelilere yardımda bulundu.
 • 02
  Altın rekor üstüne rekor kırıyor
  Altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.Gram altın yeni rekorunu kırdı.  330 lirayı aşan gram altında kısa bir süre sonra 325 liraya geriledi .
 • 03
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 04
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 05
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.