18° Açık
 • EURO
 • DOLAR

MODEF’ten Dubai’de İkili Görüşme

MODEF Fuarcılık, geçtiğimiz dönemlerde Kazakistan ve Katar’da gerçekleştirdiği bitubi (Business to Business) görüşmelerine bir yenisini daha ekliyor.   15-19 Şubat tarihlerinde Dubai’de gerçekleştirilecek olan ikili görüşmeler öncesinde Sedef Pastanesi’nde gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen 20 mobilya üreticisine ticari görüşmeler öncesinde bilgilendirme yapıldı.   FARKLI UFUKLAR AÇMAK İÇİN ÇALIŞILIYOR MODEF Fuar organizasyonu ve dış ticaret sorumlusu […]
Güncel - Ocak 20, 2015 5:56 am A A

MODEF Fuarcılık, geçtiğimiz dönemlerde Kazakistan ve Katar’da gerçekleştirdiği bitubi (Business to Business) görüşmelerine bir yenisini daha ekliyor.

 

15-19 Şubat tarihlerinde Dubai’de gerçekleştirilecek olan ikili görüşmeler öncesinde Sedef Pastanesi’nde gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen 20 mobilya üreticisine ticari görüşmeler öncesinde bilgilendirme yapıldı.

 

FARKLI UFUKLAR AÇMAK İÇİN ÇALIŞILIYOR

MODEF Fuar organizasyonu ve dış ticaret sorumlusu Aysun Sanatçı’nın yaptığı sunum öncesinde katılımcılara hitap eden MODEF Fuarcılık Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl mobilyasının gelişimi adına önemli yatırımlar yapıldığını aktararak, “MODEF bu yatırımlardan biri. Şirketleşme sürecinden sonra da önemli yatırımlar yapıldı. MODEF, yurtdışında ajanslar marifetiyle alım heyetlerini getirme adına maddi ve manevi külfetlerin altına girdi. Fuarların haricinde, mobilyacılara farklı alanlar açabilir miyiz, farklı ufuklar katabilir miyiz noktasında yaklaşımlarımız var. Biz bu manada geçen sene iki tane gezi yaptık” dedi.

 

YENİ PAZARLARA AÇILMAMIZ LAZIM

Belediye olarak mobilyada yeni hedef pazarlar için lobi ve tanıtım faaliyetlerinin stratejik planlarında ve projelerinde yer aldığını vurgulayan Aktaş, “Bugün burada Şubat ayında Dubai’de gerçekleştirilecek ticari görüşmelerle, ikili görüşmelerle alakalı sizlere bilgilendirme yapacağız. Amacımız, İnegöl’ü yeni pazarlarla buluşturmaktır. Bizim yeni pazarlara açılmamız lazım. Bununla alakalı hem KOSGEB hem de MODEF desteği ile neler yapabiliriz noktasında bir takım çalışmalar yapıyoruz. Bununla alakalı reklam bütçesini arttırıyoruz” şeklinde konuştu.

 

GİRİŞİMLERİ İHRACATA DÖNÜŞTÜRMEK HEDEFLİYORUZ

Asıl olanın yapılan bu gezilerle pazarı biraz daha genişletebilmek olduğunun altını çizen Aktaş, Ortadoğu ve Afrika’nın İnegöl için önemli ve rantabl kullanabilecek pazarlar olduğunu, dolayısıyla bunlarla alakalı daha geniş açılımlar sağlamanın çabasında olduklarını kaydetti. Geçtiğimiz Kasım fuarında Dubaili 67 firmayı MODEF fuarcılık olarak İnegöl’de ağırladıklarını, ikinci adımda ise, 15-19 Şubat tarihleri arasında 20 İnegöllü mobilya üreticisini Dubaili firmalarla buluşturacaklarını kaydeden Aktaş, son aşamada ise Dubaili firmaları İnegöl’e davet ederek, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle tüm bu girişimleri, karşılıklı iletişimleri ihracata dönüştürmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

SİTENİN TANITIMI YAPILDI

İnegöllü mobilyacılara ve İnegöl mobilyasına yeni bir ufuk açabilmenin derdi ve hesabı içerisinde olduklarını kaydeden Aktaş’ın değerlendirmesinin ardından MODEF tarafından hazırlanan 15-19 Şubat Dubai programı ile mobilyacılara bilgilendirme yapılarak, modefdubai.com adlı internet sitesinin tanıtımı yapıldı. 40 farklı Dubaili firmanın online randevu sistemi üzerinden İnegöllü firmalarla buluşturulması için firmaya özel şifrelerin verildiği toplantıda konunun akışı firmalara anlatıldı.

 


Bu haber 1530 kez okundu.
Güncel - 5:56 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Büyük zam yolda !
  Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 28 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 25 kuruş zam gelmesi bekleniyor.
 • 02
  Fiyatlar düşürülmeli !
  Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında ücretlerin bir önceki yıla göre yüzde 20’den fazla artış gösterdiğini belirtti.
 • 03
  Deprem haberleri peşpeşe geldi !
  Muş’un Korkut ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Malatya’da meydana gelen bir diğer depremin büyüklüğü ise 4,1.
 • 04
  Acı haber şehidimiz var !
  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde şehit düşen uzman çavuş Gökhan Kılınç’ın şehadet haberi memleketi Mersin’de ailesine ulaştı.
 • 05
  Meteroloji’den flaş uyarı !
  Hafta sonu için tatil planı yapanlar dikkat . Meteroloji’den kritik uyarı geldi.