16° Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Modern Kültür Farklılıkları, Ailenin Ahengini Bozdu

İnegöl Belediyesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Mehir Vakfı işbirliğinde düzenlenen “Modernizm, Aile ve Geleceğimiz” konulu seminerde konuşan Prof. Dr. Saffet Köse, modern kültür farklılıklarının ailenin ahengini bozduğunu ifade etti.
GENEL - Aralık 9, 2019 11:47 am A A

İnegöl Belediyesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Mehir Vakfı işbirliğinde Prof. Dr. Saffet Köse’nin konuşmacı olarak katıldığı “Modernizm, Aile ve Geleceğimiz” konulu seminer düzenlendi. Cumartesi akşamı 20.00’da Sani Konukoğlu Konferans Salonunda düzenlenen seminerde, aile müessesesinin önemine vurgu yapıldı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, seminerde yaptığı konuşmada modernizm ve ailenin işlevlerinden söz etti. Köse, ailenin, modernizm ile gelenek arasında sıkıştırılmış bir kurum olduğunu belirtti. Sosyolojik bir olgu olan ailenin içerisindeki sorunların toplumu ilgilendirdiğini ifade eden ve aile bağlarının önemine değinen Saffet Köse, modern kültür farklılıklarının ailenin ahengini bozduğunu, ilişkileri birbirine karşı kışkırtıcı hale getirdiğini söyledi.

Program sonunda AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, Saffet Köse’ye plaket takdim etti.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1120 kez okundu.
GENEL - 11:47 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 02
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 03
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 04
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.
 • 05
  Korkutan Deprem !
  Ege Denizi Muğla Datça açıkalrında saat 17.32’de meydana gelen depreme ilişkin İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan açıklama geldi.