13° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

MUHARREM İNCE’NİN PARTİSİNİN LOGOSU VE İSMİ BELLİ OLDU!

CHP’den ayrılarak yeni bir parti kurma çalışmalarına başlayan Muharrem İnce’nin “Mavi” partisinin hem sloganı hem de logosu belli oldu.
GENEL - Mart 25, 2021 6:04 pm A A

Logoda DSP’nin beyaz güvercinini de kullanan İnce, yola Mavi Parti ile “Memleket hareketi, Türkiye bereketi” diyerek çıkacak.

Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adı netleşti. İnce, yeni partisine memleket, adalet, vicdan, ve iş kavramlarının baş harflerinden oluşan ‘Mavi’ adını koydu.

Sloganı da ‘Memleket hareketi, Türkiye bereketi’ oldu. Partinin Atatürkçü çizgide olacağını açıklamıştı İnce. Mavi ile Mustafa Kemal Atatürk’ün gözlerine atıf yapıldı.

Partinin logosunda da Ecevit’in partisi DSP’nin izlerine yer verildi. Kanatlanmış beyaz bir güvercin siluetinin üzerinde Türkiye haritasının bir bölümü yer aldı. Memleket hareketi yazısındaki i harfinin noktasında da Türk bayrağının ay yıldızı kullanıldı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2600 kez okundu.
GENEL - 6:04 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  ALTIN YÜKSELİR Mİ?
  Altın fiyatlarında dalgalı seyir devam ediyor. Dolar kuru ve Merkez Bankası’nın faiz kararını takip eden piyasalar düşüş izlenimi veriyor. Tunç Şatıroğlu, altın ve gümüş analizlerini paylaştı.
 • 02
  Kahreden haber şehidimiz var !
  MSB, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda bir askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 03
  Hastane’den acı haber geldi !
  İnegöl’de apartmanın 5’inci katındaki balkondan düşen Suriye uyruklu 5 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra hayatını kaybetti.
 • 04
  Haydi İnegöl minik Eda’ya hayat ol !
  Mübarek Ramazan ayında Eda’ya destek olalım İnegöl ilçesinde SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ben kızımı birçok defa kucağımda ölü olarak buldum. Eda’nın solunumu, kalbi durduğunda ne yapacağımı şaşırıyordum. Kendimi çaresiz hissettiğim zamanlar oldu. Kızımın ağabeyi ile oyunlar oynadığı günleri görmek istiyorum” dedi.
 • 05
  İnegöl Polisi’nden şok uygulama !
  İnegöl’de sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında uygulama yapan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan ve ehliyetsiz araç kullanan sürücülere toplam 61 bin 400 TL cezai işlem uyguladılar.