13° Açık
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Mühendisler İnegöl’de Staj Yapacak

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Orman Fakültesi arasında imzalanan protokole göre, Bursa Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği öğrencileri, İnegöl’deki mobilya işletmelerinde staj yapacaklar. Bursa Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği öğrencileri, İnegöl’deki mobilya işletmelerinde 16 hafta süreyle staj yapacaklar. Bu amaçla, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile Bursa Teknik […]
İŞ DÜNYASI - Nisan 1, 2015 7:43 pm A A

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Orman Fakültesi arasında imzalanan protokole göre, Bursa Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği öğrencileri, İnegöl’deki mobilya işletmelerinde staj yapacaklar.

Bursa Teknik Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği öğrencileri, İnegöl’deki mobilya işletmelerinde 16 hafta süreyle staj yapacaklar. Bu amaçla, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Orman Fakültesi arasında imzalanan protokol imzalanırken, yapılan protokolün üniversite sanayi işbirliği için önemli bir adım olduğu ve İnegöl mobilya sektörüne büyük katkı sağlayacağı vurgulandı.

SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İTSO Başkanı Metin Anıl, İnegöl mobilya sektörünün önünü açmak adına bir dizi çalışma yaptıklarını söyledi. Mobilya sektörünün nitelikli iş gücü sorununa çözüm bulmak istediklerini de ifade eden İTSO Başkanı Anıl, “Bu amaçla BTÜ Orman Fakültesi ile bir protokol imzaladık. Protokole göre, fakültenin Orman Endüstri Mühendisliği son sınıfında okuyan öğrenciler İnegöl’deki mobilya ve ağaç sektöründeki firmalarda staj yapacaklar” dedi. Anıl, fakültenin son sınıf öğrencilerinin 16 hafta süreyle İnegöl’deki işletmelerde staj göreceğini ve staj süresince SSK primlerinin BTÜ tarafından ödeneceğini de belirtti.

İŞBİRLİĞİNDE BİR ADIM DAHA ATILDI

İmzalanan protokol ile İnegöl’deki mobilya firmalarının önünün açılacağını ve Orman Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin de piyasanın koşullarını mezun olmadan öğreneceklerini söyleyen Metin Anıl, “Üniversite sanayi işbirliği konusunda bir adım daha atmış olduk” dedi. Anıl, halen Uludağ Üniversitesi (UÜ) İnegöl İşletme Fakültesi ile de bazı ortak çalışmalar yürüttüklerini hatırlatıp bu tarz çalışmaların üniversite ile iş dünyasını birbirine yaklaştırdığının altını çizdi.


Bu haber 1160 kez okundu.
İŞ DÜNYASI - 7:43 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Geri sayım başladı !
  Türkiye’de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte uygulanan kısıtlamalar 1 Haziran’da büyük ölçüde kaldırıldı.
 • 02
  Otomobil alacaklar dikkat !
  Kredi faizlerinin düşmesiyle sıfır otomobile ilgi arttı. Markalar, düşen satışları artırmak için kampanyalar düzenlerken, vatandaşlar da 2020 model araçların fiyatlarını araştırmaya başladı.
 • 03
  Destek arayışları devam ediyor !
  İnegölspor yönetim kurulu destek arayışlarına kaldığı yerden devam ediyor.
 • 04
  Günlük bilanço açıklandı !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki koronavirüs vakalarına ilişkin son durumu paylaştı. Son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı 21 oldu.
 • 05
  Devlet Hastanesi’ne Ambulans bağışladı !
  Koronavirüs ile mücadele kapsamında bağışların arttığı İnegöl Devlet Hastanesine, bir bağış da İnegöllü iş adamı Hasan Bilge’den geldi.
şanlıurfa araç kiralama