seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

16° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

MÜSİAD’TA MALKAÇ DÖNEMİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şubesi’nin gerçekleştirdiği 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Halil Malkaç, getirildi.   MÜSİAD İnegöl Şubesi 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı, önceki akşam dernek binasında gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı kongrede tek liste ile girilen seçimlerde başkanlığa Halil Malkaç getirildi.   1 MİLYON 600 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR İshakpaşa […]
Güncel - Ocak 20, 2015 5:58 am A A

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şubesi’nin gerçekleştirdiği 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Halil Malkaç, getirildi.

 

MÜSİAD İnegöl Şubesi 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı, önceki akşam dernek binasında gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı kongrede tek liste ile girilen seçimlerde başkanlığa Halil Malkaç getirildi.

 

1 MİLYON 600 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

İshakpaşa Camii İmam Hatibi Mehmet Nuri Memiş’in Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından durulan saygı duruşu ve okunan İstiklâl Marşı ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD İnegöl Şubesi Başkanı Zeki Kavaz, 19’uncu yılını dolduran MÜSİAD İnegöl Şubesi’nin 17. Genel Kurul toplantısının ülkemize; iyilik, güzellik ve hayırlar getirmesini temenni ederek, “Bugün MÜSİAD olarak bizler, 11 bin üyesiyle, 45 bin işletmeyi temsil eden, yaklaşık 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan, Türkiye’de 85 noktada, yurtdışında ise 63 ülkede 159 noktada irtibatı olan, güçlü bir sivil toplum kuruluşuyuz. Faaliyetlerimizi, ülkemizin kalkınması ve iş âleminin gelişmesi için, sektör zirveleri, araştırma raporları, yurtiçi ve yurtdışı bölgesel iş geliştirme toplantıları, GİK, yurtdışı gezileri, uluslararası fuar ve iş forumları gibi alanlarda sürdürüyoruz. Tüm bu uğraş ve emek, işadamlarımızın, firmalarımızın dünyada hak ettiği yere gelebilmesi içindir. Medeniyetimizin değerlerinin yeniden canlanması, ülke içinde ve tüm dünyada ticaret ve işbirliği ağlarının artması içindir” dedi.

 

BAYRAĞI BAŞARIYLA TEMSİL ETMEYİ AMAÇLADIK

İki yıl önce Ahmet Güleç’den MÜSİAD İnegöl Şube Başkanlığı görevini devraldığını hatırlatan Kavaz, “Amacımız devraldığımız bayrağı başarıyla temsil etmekti. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte onlarca toplantı ve organizasyonlar düzenledik. İnegöl’ümüzü yurt genelinde başarıyla temsil etmek adına ülke genelinde düzenlenen tüm etkinliklere katılmaya çalıştık. İnegöl’ümüzün sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, Başbakan Yardımcılarımız, Bakanlarımız ve milletvekillerimizi Ankara’daki makamlarında ziyaret ettik. Kişisel gelişim eğitimleri, konferanslar ve çalıştaylar düzenleyerek ilçe ekonomimizi geliştirme adına çok önemli çalışmalara imza attık. Mobiliyum Projesi, İnegöl Mobilya Tanıtım Grubu’nun kurulması ve İnegöl’e Gümrük Müdürlüğü’nün kazandırılması noktasında hep öncü olan MÜSİAD olarak yeni dönemde de ciddi projelere imza attık. İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnegöl Ticaret Odası’nın desteğini alarak ‘Benim Geleceğim Mobilya Projesi’ni hayata geçirdik. Değerli kurum ve sponsorlarımızın desteği ile bugün Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü 10. sınıf öğrencilerinin tamamına burs, 10 öğrenciye yurt dışı fuar gezisi ve kişisel gelişim destekleri veriyoruz. İlk etapta 4 yıl sürecek bu projemizde hedefimiz mobilya bölümünde okuyan öğrenci sayısını ve niteliklerini arttırmaktır. Bu nedenle projeye İnegöl olarak sahip çıkılmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

2 YILIMIZI DOLU DOLU GEÇİRMEYE ÇALIŞTIK

MÜSİAD’ın 3 ayda bir farklı bir şehirde düzenlenen GİK toplantılarında İnegöl’ün sorunlarının çözümüne yönelik hazırladıkları raporları ilgili bakanlara sunarak destek istediklerini aktaran Kavaz, “İş dünyamızın yanı sıra ilçemizin gelişimi noktasında da elimizi taşın altına koyduk. İnegöl’de ilk defa bizim tarafımızdan hazırlanan ‘Beklentiler Işığında İnegöl’ adlı raporumuzu açıkladık. Dalında uzman kişilerce hazırlanan raporumuzu yerel seçimler öncesinde değerli Belediye Başkan adaylarımıza sunduk. Onlarca önerinin yer aldığı bu raporumuzu Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımızla da paylaştık. Görevimiz sürecinde yurtdışı fuar gezilerimizi de sürdürdük. İtalya ve Çin’de düzenlenen mobilya fuarları ile Dubai’de düzenlenen inşaat fuarlarına üyelerimizi götürdük. Yine genel merkezimiz ile İMOS’un düzenlediği yurtdışı etkinliklerine üyeler olarak katılım sağladık. Yaklaşık 10 gün sonrada yine inşaatçı üyelerimizi Almanya’da düzenlenecek olan inşaat ve yapı fuarına götürüyoruz. Kısacası bizler 2 yılımızı dolu dolu geçirmeye çalıştık. Ancak Yeni Türkiye’de artık yeni şeylerin söylenmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

İNEGÖL’E MOBİLYA LİSESİ KAZANDIRILMALI

İnegöl’ün bir mobilya şehri olduğunu aktaran Kavaz, “Şehrimiz için bu kadar önemli olan bu sektörü ayağa kaldıracak olan reformların atılması gerektiğini düşünüyoruz. Öncelikli olarak tartışılması gereken konu, İnegöl’e bir mobilya lisesi kazandırılmasıdır. Kurulacak olan özel bir kolejle nitelikli insan yetiştirme adına önemli bir adım atılabilir. Yine Uludağ Üniversite’ne bağlı Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, Makine ve Endüstri Mühendislikleri Fakültelerinin İnegöl’de açılması ya da İnegöl’de mobilya sektörünü destekleyecek bir vakıf üniversitesi kurulması gerekiyor. Eğer bizler dünya mobilya pastasından daha fazla pay almak istiyorsak, dünyanın her bir noktasına mobilya satmak istiyorsak nitelikli insan yetiştirme noktasında üzerimize düşen görevleri de yapmak zorundayız. Kısacası; ülkemizin küresel bir güç olma yolunda attığı adımlara bizler iş dünyası olarak daha fazla katkı sağlamalıyız” dedi.

 

KAVAZ’DAN İNEGÖL İÇİN ÖNERİLER

İnegöl’ün kalkınması noktasındaki bazı beklentilerini de dile getiren Kavaz, “Oylat ve Alaçam Bölgesi’nin Sağlık Turizm Serbest bölgesi ilan edilerek yatırımcılar açısından yatırımı cazip hale getirilmeli. Orman Bakanlığı’na ait Oylat Kaplıcalarındaki Grenn Otelleri’nin bulunduğu alanda Uludağ Üniversitesi’ne yada Sağlık Bakanlığı’na bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılmalıdır. Oylat bölgesinde yer alan Alaçam bölgesinin Davos gibi dünya turizmine açılmalıdır. Bölgede 5 yıldızlı oteller- kayak merkezi ve spor tesisleri yapılmalıdır. İnegöl’de yaşanan konut sıkıntısının çözümü noktasında TOKİ devreye sokulmalıdır. Daha fazla konut yapması sağlanmalıdır. İnegöl Mobilya Sanayi Bölgesi’nde ve 2. OSB’de Sağlık Ocağı açılmalıdır. Heli-taksi uygulamasına İnegöl’ün de dâhil edilmesi gerekir. Kestel’e kadar uzanan Bursa Ray’ın İnegöl’e getirilmesi sağlanmalıdır. Kestel ve Gürsu ilçelerinden İnegöl’e her gün belediye aracılığı ile ucuz otobüs hizmeti sağlanmalıdır. Konuşmama burada son verirken, 2 yıl boyunca desteğini bizlerden esirgemeyen değerli üyelerimize, hazırladığımız projelere destek ve katkı sağlayan Sayın Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, iş dünyası ve İnegöl’ümüzün sorunlarını dinleyen ve çözümü noktasında bizlere büyük kolaylıklar sağlayan merkezi hükümetimizin tüm temsilcilerine teşekkür eder kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

İNEGÖL, TÜRKİYE’NİN YAPAMADIĞINI YAPTI

Kavaz’ın ardından söz alan MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan ise son zamanlarda yaşanan bazı gelişmelerle ilgili bilgilendirme yapmak istediğini belirterek; “Hepimizin dersi olan sektörümüzü geliştirmek açısından bir arada olma kültürünü yaşatmaya çalışıyoruz. İnegöl ilkleri yaşayan yaşatan, Türkiye’ye örnek olan, bir arada olmayı ve bir arada güç birliği gerçekleştirmeyi örnek gösteren bütün Türkiye İnegöl’dür, mobilyacılardır. Mobilya Tanıtım Grubu daha Türkiye’de olmazken İnegöl kendi tanıtım grubunu yaptı. Hiçbir yerde olmayan 5 yıldızlı Mobilya AVM’sini yapıyor. Yaklaşık 7 yıldan beri uğraşılarak, bütün dernekleri bir araya getiren ve Ahmet Başkanımızın şuanda başkanlık ettiği federasyonu Allah’ın izniyle kurduk. Bunda hepinizin emeği söz konusu. Federasyon bizim için bir çatıdır. Bu çatı güçlü ve kuvvetli olmak zorundadır. Ahmet başkanım federasyon çalışmalarını yürütmek için gecesini gündüzüne katarak çabalarını sürdürüyor. Federasyona sahip çıkmanızı, bütün yapmış olduğu faaliyetleri desteklemenizi rica ediyorum. 17’ncisini gerçekleştireceğimiz yeni başkanımızın görev alacağı genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yeni seçilecek başkanımıza da yeni dönemde başarılar getirmesini diliyorum” dedi.

 

EN ÖNEMLİSİ; “BENİM GELECEĞİM MOBİLYA”

5 Ocak 2013 tarihinde Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç’ın katılımlarıyla hem Ahmet Güleç’i göndererek Zeki Kavaz’a hoş geldin dediklerini hem de yeni binanın açılışını gerçekleştirdiklerini hatırlatarak konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Ahmet ağabeyin çok ciddi emekleri ve katkıları vardı ama o gün sembolik olarak da çok güzel bir açılış yapmıştık. O günden bu güne burada çok hayırlı, çok faydalı, başta mobilya sektörü olmak üzere İnegöl’ün ufkunu açan, İnegöl’e vizyon katan çok önemli toplantılar, etkinlikler, seminerler, faaliyetler yapıldı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Biz Allah vergisi topraklarda yaşıyoruz. Eksik aksak olabilir, insanoğlu var oldukça bu olur ama Cenab-ı Allah bizi öyle güzel topraklarda dünyaya getirmiş ki biz gerçekten Türkiye gibi önemli bir coğrafyada ve onun en önemli yerlerinden bir tanesinde Bursa’da İnegöl’de yer almak herkese nasip olmayacak bir şey. Bu şehrin 100 yıldan fazla mobilya ile alakalı iştigali var. Bu işler 3’üncü, 4’üncü kuşağa kadar gelmiş. Biz mobilyanın artık atölyelerden ziyade endüstriyel bir ürün olarak bütün dünyaya satılabilecek bir kalem olduğunu artık çok iyi öğrendik ve buna dair çalışmalar yapıyoruz. Bu şehirde 100 yıldan fazla bir mobilya tecrübesi var. Bu şehir bazı ilkleri yaşıyor. İstanbul Fuarı’ndan sonra Türkiye’nin en iddialı mobilya fuarları burada icra ediliyor. Bununla alakalı mevcut yerimiz var, yeni yerle alakalı çalışmalarımız var. Mobilya Kent projemiz var ki Türkiye’nin iddialı projelerinden bir tanesi. Ben mobilya noktasında bizi tam bir pazara dönüştürmek adına bu faaliyetin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesi var bu da İnegöl’e çok ciddi bir ayrıcalık katıyor. Mobilya Müzesi var, kısa süre önce açılışını gerçekleştirdik. Mesleki Eğitim Kampüsümüz var. Biz bu noktada birçok ayrıcalıkları yaşıyoruz. Tabi bunlar da çok değerli işadamlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, belediyemizin, kaymakamlığımızın, siyasilerimizin, milletvekillerimizin destek, katkı, ortak çalışma ve sinerjileriyle ortaya çıkıyor. Benim Geleceğim Mobilya projesini çok önemsiyoruz. MODEF olarak da İnegöl Belediyesi olarak da bu işin taraflarıyız. Bu geleceğe atılmış çok önemli adımlardan ve İnegöl’ü ayrıcalıklı kılan konulardan bir tanesidir. Bu bugün çok fazla hissedilmeyen ama ileride çok daha etkisi görülecek olan önemli bir projedir. Mobilyacılar bile artık çocuklarını mobilyacı yapmıyorlar. Mobilyadan kısa ve orta vadede bir kaçış söz konusu, bu uzun vadede bir sıkıntıya dönüşecek. Dolayısıyla öğrenci burslarıyla, gezilerle, eğitici faaliyet ve seminerlerle beraberinde anne-babaların yönlendirmeleriyle milyar dolar ihracat hedeflerine koşan, dünyada mobilya konusunda çok daha iddialı hale gelmek isteyen İnegöl’e çok hayırlı bir hizmettir. Bu işte emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. MÜSİAD gerçekten hem burada belediyemizin tahsisi ile oluşturduğu binasında hem de yaptığı faaliyetlerle ayrıcalığını ortaya koyuyor. Bunda görev yapan ağabeylerimizin, kardeşlerimizin çok önemli katkıları var. Ama Ahmet Güleç, İnegöl için bir şanstır, kazanımdır. Bu konuda da bir ayrıcalığımız var. Bu bir hizmet yarışıdır. Elden ele değişmesinin de bir dinamizm olduğunu ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar MÜSİAD çatısı altında ve İnegöl’de farklı sivil toplum kuruluşları altında hizmet etmiş ve bu şehrin gelişimine katkı sağlamış herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“SİZLER PEDALI ÇEVİRMEZSENİZ ÜLKE DURUR”

İnegöl’ün 236 bin kişilik nüfusuyla, sahip olduğu değerleriyle, kaliteli insan yapısı ve üretimden kaynaklanan gücüyle Türkiye’nin önemli ilçelerinden bir tanesi olduğunu aktararak konuşmasına başlayan Kaymakam Ali Akça ise, “Üretim iktisatta önemli bir kavramdır. İktisatın meşhur bir tanımı vardır, insan ihtiyaçları sonsuzdur derler ve iktisat için sonsuz insan ihtiyaçlarını kıt kaynaklarla karşılama sanatı derler. İktisatın en önemli ayağı üretimdir. Üretim de iktisatta üretim faktörleri adı altında irdelenir. Üretim için sermaye ihtiyacınız vardır, doğal kaynaklara ihtiyacınız vardır, zihinsel ve bedensel emeğe ihtiyacınız vardır, en önemlisi de girişimci ve işadamlarına ihtiyacınız vardır. Sizler üretim faktörlerinin organizasyon boyutunu ihtiva eden kişilersiniz. Siz yoksanız diğer faktörlerin hiçbiri bir anlam ifade etmez. Dolayısı ile üretim faktörleri içerisinde benim değerlendirdiğim en önemli 2 unsur girişimci ve emektir. Siz bu ayağı temsil ediyorsunuz. Sizler bir nevi bisikleti süren, pedalı çeviren insanlarsınız. Sizler pedalı çevirmezseniz ülke durur. O kadar önemlisiniz ve yaptığınız işleri de o kadar önemsiyoruz. İnşallah bundan sonra o pedalı en hızlı şekilde çevirmeye devam edeceksiniz. Merkezi olarak biz, yerel yönetim olarak belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarımız üretimimizi daha ileriye götürmek için gayret sarf edeceklerdir. MÜSİAD, bu noktada önemli bir kuruluşumuzdur. Bu akşam bir yönetim değişikliği olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini konuştu.

 

AYNI DESTEĞİ BEKLİYORUM

Bu yıl 17’ncisini düzenledikleri Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan MÜSİAD İnegöl Şubesi yeni Başkanı Halil Malkaç, “Uzun yıllardır üyesi olarak onur duyduğum MÜSİAD’ımızda çok kıymetli isimlerin ardından böylesine önemli bir vazifeyi bizlere emanet ettiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. 2 yıldır başkanlık görevini çok başarılı bir şekilde sürdüren Sayın Zeki Kavaz’ın ardından böylesine kutsal bir görevi devralmanın bilincinde olarak hareket edeceğiz. Özellikle Sayın Zeki Kavaz’ın bu akşam yaptığı konuşmasında dile getirdiği konuları gündemde tutmak, İnegöl’ümüzü ekonomik anlamda güçlendirmek ve 2023 yılı vizyonuna uygun çalışmalarda bulunmak öncelikli görevlerimiz arasında yer alacaktır. Görevde bulunduğumuz süre zarfında yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri ile üyelerimizin hem kişisel hem de kurumsal anlamda gelişmesine olan katkılarımızı devam ettirmek istiyoruz. Değerli üyelerimizden beklentilerimiz; bugüne kadar MÜSİAD’ımızda başkanlık görevinde bulunan ağabeylerimize verdikleri desteği bizlere de aynı şekilde sağlamalarıdır. Bu duygu ve düşünceler ışığında bizleri tekrar yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder, kongremizin önce İnegöl’ümüze, sonra da ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” açıklamalarında bulundu.

 

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından MÜSİAD İnegöl Şubesi eski Başkanı Zeki Kavaz’a hizmetlerinden dolayı plaket takdimi gerçekleştirildi.

 

YÖNETİM VE DENETİM KURULU

Halil Malkaç başkanlığında oluşan MÜSİAD İnegöl Şubesi yönetim kurulunda; Mustafa Şimşek, Mücahit Şen, Nevzat Daysalı, Cevdet Özsarı, Ömer Şen, Musap Güleç, Mehmet Özdamar, Levent Ergül, Mustafa Kara, Mehmet Yaprak, İsmet Karaca, Mehmet Döngel, Cemalettin Ter, Aydın Akman, Selahattin Gürler, Dursun Arslan, Ehad Yıldız, Ömer Erol, Hacı Mehmet Gökkaya, Ramazan Aksugül, Tahsin Üsküplü, Ümit Kırnak, Ahmet Atilla Korucu ve Ümit Karaş, denetim kurulunda ise; Sedat Öpçiner, Metin Eren, Mustafa Kılıç, Cemil Derman, Sedat Aras, Salim Gençkal isimleri yer aldı.

 

Güncel - 5:58 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kahreden haber şehitlerimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucu 2 askerin şehit olduğunu duyurdu.
 • 02
  3 çocuk babası boğularak can verdi !
  Bursa’da 3 çocuğunu kurtarmak için suya giren baba suda boğularak hayatını kaybetti.
 • 03
  Vaka sayıları arttı uyarı geldi !
  Vaka sayılarında yaşanan korkunç artışın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
 • 04
  Pkk’ya ağır darbe !
  Türk Silahlı Kuvvetleri son bir hafta içinde 47 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi.
 • 05
  Modern Hayvan Pazarı İlk Bayramda Yüzleri Güldürdü
  İnegöl Belediyesi’nin Alibeyköy mevkiinde hayata geçirdiği modern hayvan pazarı, görücüye çıktığı ilk bayramda yüzleri güldürdü. Modern hayvan pazarında ihale usulü ile satılan kotralardaki kurbanlık satışlarının büyükbaş hayvanlarda yüzde 98, küçükbaş hayvanlarda ise yüzde 80 oranında olduğu belirtildi.