Açık
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Naci Görür peş peşe gelen depremleri açıkladı !

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı canlı yayın programında Türkiye’deki depremlerle ilgili açıklamalar yaptı.
3. Sayfa - Giriş : 02.03.2023 09:10 - Güncellenme : 02.03.2023 09:10 A A

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat tarihli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında Türkiye’nin farklı illerinde depremlerin meydana gelmesiyle ilgili açıklamada bulundu..

TELE1 ekranlarında Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman programında konuşan Görür, başta deprem bölgesi olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinden neden sürekli deprem haberleri geldiğini açıkladı ve İzmir’de 6.0 büyüklüğünde deprem beklendiğini bildirdi.

Naci Görür, şu ifadeleri kullandı:

“Bu büyük deprem olmadan önce bu kadar deprem yoktu. Yani ara sıra depremler olurdu 4.0 ve üzeri. Biz de onları teknik yorumlardık. Yani öyle fazla deprem olmazdı. Ancak bu Maraş depremlerinden sonra bu Maraş depremleri Ölüdeniz Fayı üzerinde ve Doğu Anadolu Fayı üzerinde olan bu depremler boyut itibarıyla büyük depremler. Bu, levha sınırlarında meydana gelen depremler. Ülkemizde deprem olmasının nedeni bu coğrafyada levhaların birbirlerine göre bağıl hareketleri sonucu oluşur.”

resim yükle kemeravm.gif

Bu haber 450 kez okundu.
3. Sayfa - 9:10 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İftar Sonrası Çaylar İnegöl Belediyesi’nden
  11 ayın sultanı Ramazan ayında çeşitli etkinlikler düzenleyen İnegöl Belediyesi, geleneksel hale gelen iftar sonrası çay hizmeti bu yıl da devam ediyor.
 • 02
  Optimar’ın anketine göre partilerin oy oranları
  Seçime kısa bir süre kala sosyal medya ve anket şirketleri tarafından anket çalışmaları hızlandı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçim anketi optimar şirketi tarafından yayınlandı. Optimar, 23 ilde 1.916 kişinin katılımı ile 13-18 Mart tarihleri arasında yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı.
 • 03
  Ağıralioğlu: Bu vebale ortak olmayacağım
  Yavuz Ağıralioğlu: Parti teşkilatlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.
 • 04
  SOMA MAÇ BİLETİ ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ
  İnegölspor Futbol Şube Sorumlusu Cihan Bozacılar, yarın saat 14.00’da oynanacak Somaspor maçına gelmek isteyen öğrencilerin bilet bedellerinin yönetim kurulu tarafından karşılanacağını açıkladı ve tüm futbol severleri maça davet etti.
 • 05
  Emekliye zam düzenlemesi Meclis’te!
  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasını da içeren kanun teklifinin meclise sunulduğunu duyurarak söz konusu yeni zammın 7 bin 500 lira üzeri alanlara uygulanmayacağını söyledi.
resim yükle
resim yükle