21° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Normalleşme takvimi başlıyor !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada yeni normalleşme planını duyurmuştu. Erdoğan’ın açıkladığı plana göre yarın, birçok alanda normalleşme adımları atılıyor.
GENEL - Mayıs 31, 2020 7:03 pm A A

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 buçuk aydır devam eden sokağa çıkma kısıtlaması ve şehirlerarası seyahat yasakları son buluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme planına göre 1 Haziran’dan itibaren hayatımızda birçok şey değişecek.

MEB, özel okul öncesi eğitim kurumları, yabancı dil, bilgisayar gibi çeşitli kurslar ile sürücü kurslarının 1 Haziran’dan itibaren açılacağını duyurdu.

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması 1 Haziran itibariyle son buluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gelişmeleri takip ederek, olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz” açıklaması yaptı. Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi çocuk ve gençler bakıcı, aile büyükleri, kreş/gündüz bakımevlerine gidebilecek, veli nezaretinde yolculuk yapabilecek.

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli, 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacaklar.

1 Haziran itibarıyla restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

Eğlence mekanları ile nargile satışı kapsam dışında olacak.Plajlar, milli parklar ve bahçeler, müzeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek.

Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırıldı. Spor salonları, spor tesisleriyle içlerindeki tesisler, gece 24.00’e kadar hizmet verebilecek. Spor salonlarındaki buhar banyosu ve sauna bölümleri kapalı kalacak.


Bu haber 830 kez okundu.
GENEL - 7:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ