10° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

Normalleşmede İlk İller Açıklandı

İller hakkında flaş bir açıklama geldi ve düşük riskli, orta riskli, yüksek ve çok yüksek riskli iller hakkında açıklama geldi.
GENEL - Şubat 22, 2021 6:41 pm A A

Sağlık Bakanlığı ile Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalarda illerin 4 gruba ayrılacağı ve buna göre kısıtlamaların kaldırılacağına yer verildi. İller bu hafta Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanacak. Ancak Yeni Şafak, risk durumlarına göre illeri açıkladı.

Yayımlanan haberde düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli illerin listesine yer verildi.

Düşük riskli iller ; Şırnak, Hakkari, Bitlis

Kabine sonrası yapılan açıklamada şehirlerin 4 farklı gruba ayrılacağına yer verildi. Riskli grupta olan illerde kısıtlamalar kaldırılmayacak. Riski düşük olan yerlerde kısıtlamalar kaldırılacak. Orta riskli illerde de kısıtlamalar kademeli şekilde vakaların düşme seyrine göre kaldırılma kararı alınacak.

ORTA RİSKLİ İLLER ; Batman,VanMardin,Muş,Diyarbakır,Kars,Siirt,Afyonkarahisar,Çankırı,Iğdır,Gaziantep,Bingöl,Şanlıurfa,Ağrı,Uşak,Kastamonu,Kırşehir,Eskişehir,Denizli,Sivas,Isparta,Karabük,Bursa,Aydın,Çorum,Bilecik,Ankara.

Bu habere göre

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 4110 kez okundu.
GENEL - 6:41 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kahreden haber ! Şehitlerimiz var ..
  Bitlis’ten kahrede haber geldi 9 askerimiz şehit oldu.
 • 02
  İnegöl’de Kontrollü Normalleşme Denetimleri Başladı
  Bursa’da kontrollü normalleşme süreciyle birlikte kısıtlamaların bir kısmının kaldırılmasıyla birlikte, İnegöl Kaymakamı Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban sahaya indi. Arslan ve Taban, beraberindeki heyetle birlikte ilçe merkezinde kontrollü normalleşme denetimleri gerçekleştirdi.
 • 03
  İnegöl’de feci kaza !
  Kırmızı ışık ihlali yapan araç TIR ile çarpıştı, üst geçitteki vatandaşlar meraklı gözlerle izlediler
 • 04
  KAYMAKAM EREN ARSLAN İNEGÖL KÖFTESİ PİŞİRDİ !
  Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte bugün denetimlere çıkan İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, girmiş olduğu bir iş yerinde İnegöl Köftesi pişirdi.
 • 05
  ÖĞRENCİYE SIFIR ARAÇ ŞOKU
  İnegöl’de yaşayan Onur Aydemir (20), babasının hediye olarak aldığı 460 bin TL değerindeki sıfır model otomobile yaptırdığı ekspertiz incelemesinde, bagaj kapağının değişmiş ve boyalı olduğunu öğrendi.