30° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

O SÜRE UZATILDI

Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri uzatıldı.
EKONOMİ - Mayıs 3, 2021 2:57 pm A A

Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi gün sonuna kadar uzatıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, “3 Mayıs 2021 tarihli ve 134 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile, 17 Mayıs 2021 günü sonuna kadar verilmesi gereken Gelir ve Kurum Geçici Vergi Beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü sonuna kadar uzatılmıştır” denildi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 10 kez okundu.
EKONOMİ - 2:57 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  O SÜRE UZATILDI
  Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri uzatıldı.
 • 02
  Son seçim anketinde sürpriz!
  Son seçim anketi kamuoyunda gündem yarattı. MetroPOLL Araştırma’nın ‘Türkiye’nin Nabzı Nisan 2021’ kapsamında “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuyla hazırladığı son seçim anketinin sonuçlarında iki partinin baraj altı kalması dikkat çekti.
 • 03
  Tam kapanmada Büyükşehir yine yollarda !
  Pandemi yasaklarını fırsata dönüştürerek özellikle ana arterlerdeki şerit genişletme ve yol bakım çalışmalarına ağırlık veren Bursa Büyükşehir Belediyesi,  tam kapanma döneminde de ulaşım yatırımlarından taviz vermiyor.
 • 04
  İNŞALLAH İNEGÖL KÜMEDE KALACAK
  İnegölspor Teknik Direktörü Hasan Erkin Şimşir, deplasmanda 2-2 berabere kaldıkları Uşakspor maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 05
  •MÜŞTERİLER, EVLERİNDEN ÇIKMADAN ELEKTRİK İLE İLGİLİ TÜM İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİYOR
  Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyon kişiye hizmet veren Limak Enerji, tam kapanma tedbirleri uygulamalarında müşterilerinin etkilenmemesi adına çalışmalarını yürütüyor. Şirket, müşteri işlem noktalarından yapılabilen tüm işlemleri online olarak yapabilme imkanı sunuyor.