15° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Ocak ayı meclis toplantısı yapıldı !

İnegöl Belediyesi meclisi, 2021 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Alper Taban’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
GENEL - Ocak 6, 2021 10:03 pm A A

Toplantıda faaliyet gösteren belediye kiracısı esnafların, 3 aylık kira ücretleri ötelendi.

DESTEK VERECEĞİZ
İnegölspor’lu futbolcularla meclis toplantısı başında canlı bağlantıyla görüşen Başkan Alper Taban, “İnegölspor şehrimizin bir değeri. Her maçta heyecanımız artıyor. Takımımızı, bir üst ligde ve süper ligde olmasını canı gönülden istiyorum. Prim konusunda da gerekli desteği vereceğiz” dedi.

AKTAŞ’A TEŞEKKÜR
2020 yılında bütçenin yüzde 40’ının yatırıma dönüştürdüklerini aktaran Taban, “Şehrimizde vakaların düşmesi sevindirici. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hizmetlerimizde bize destek verdiğinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Hafta için olduğu gibi sokak kısıtlamasında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2021 yılında hedeflerimizi gerçekleştirmek için gayretle çalışacağız.” dedi.

KİRALAR ERTELENDİ
Ocak, Şubat ve Mart ayları kiralarının ertelenmesi ve 3 ayın da sözleşmeye eklenmesi konusunda bilgilendirme yapan Başkan Taban, “Pandemi sürecinden etkilenen meslek gruplarının kiralarının alınmamasıyla ilgili bir süreç vardı. Aynı zaman içinde bizde kiraların 3 ay ertelenmesi konusunda karar almıştık. 3 ayı kapsayan bir çalışma var” dedi.

Söz alan İYİ Partili İsmail Karaman ise, vatandaşa bir faydasının olmayacağını aktardı.

Cevap veren Başkan Taban, “Kullandığımız bütçeler milletin bütçesi. İmkanları şartları gözden geçirerek hareket etmek durumundayız. Biz esnafımızın yıl boyu yanındayız. Destek verme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 570 kiracımızdan, 108’inin kirası 3 ay ertelenmişti. Faaliyet gösterenlerden zaten gerekli ücreti alıyoruz. Sadece pandemi sürecinde 15 bin vatandaşımıza yardım elimizi uzattık” dedi.

Söz alan MHP’li üye Ahmet Genç, iş yerleri kapalı olan esnaflar ve çalışanlarına destek sağlanması gerektiğini söyledi.

Madde oy birliği ile kabul edildi.

Yapılan denetleme komisyonuna Abdullah Akşeker, Yunus Keser, Kemal Kaya, Regaip Korkmaz ve Mevlüt Akbay seçildi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2640 kez okundu.
GENEL - 10:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Mahkumların Covid İzinleri Uzatıldı
  On binlerce mahkum ile mahkum yakınını ilgilendiren açıklama geldi. Yapılan açıklamada covid izinlerinin 2 ay daha uzatıldığına yer verildi.
 • 02
  İnegöllüler dikkat kritik uyarı geldi !
  Meteoroloji, İnegöl’de ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.
 • 03
  Açıklama geldi iptal edildi !
  Elverişsiz hava şartları nedeniyle Bursa Deniz Otobüslerinin bazı seferleri iptal edildi.
 • 04
  Yeni normal için tarih verildi !
  Sokağa çıkma kısıtlaması, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kısıtlaması, lokantaların açılması ile ilgili açıklama geldi.
 • 05
  Kadın hırsızlar iş başında !
  Süleymaniye Mahallesi’nde meydana gelen olayda 2 kadın hırsız girdikleri bir evden ziynet eşyası ve bir miktar para alarak uzaklaştı. Hırsızlar sokak üzerinde bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yakalandı.