Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

ÖĞRENCİLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN HÜNERLERİNİ KONUŞTURDU

Daha önce sokak kedileri için 40 adet kedi yuvası imal eden Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bu defa kuşlar için hünerlerini konuşturdu. Görselliği ile göz dolduran 35 adet kuş yuvası İnegöl’ün muhtelif bölgelerine yerleştirilmesi için İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi yetkililerine teslim edildi. İnegöl Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İnegöl Belediyesi […]
GENEL - Mayıs 26, 2016 1:54 pm A A

Daha önce sokak kedileri için 40 adet kedi yuvası imal eden Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bu defa kuşlar için hünerlerini konuşturdu. Görselliği ile göz dolduran 35 adet kuş yuvası İnegöl’ün muhtelif bölgelerine yerleştirilmesi için İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi yetkililerine teslim edildi.

????????????????????????????????????

İnegöl Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde sokak hayvanları için daha önce 40 adet kedi yuvası yapmıştı. Projenin ikinci etabında ise öğrenciler bu kez kuşlar için 35 adet yuva hazırladı. Kuş yuvaları, İnegöl’ün muhtelif bölgelerine yerleştirilmesi için bugün İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi yetkilileri tarafından teslim alındı.

Okulda düzenlenen teslim törenine İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Günaydın ve Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah’ta katıldı. Teslim töreninde bir açıklama yapan Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tayyip Ali Demir, “Sosyal sorumluluk çalışması kapsamında İnegöl Belediyesi, Kent Konseyi ve Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği içerisinde birinci etapta kedi yuvaları, ikinci etapta kuş yuvaları ve inşallah önümüzdeki sezonda da köpek kulübelerini yapmaya devam edeceğiz. Birinci etapta yaptığımız 40 adet kedi yuvası İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi yetkililerine teslim edilmişti. Bunlar şehrin uygun yerlerine yerleştirilmişti. Şimdi ise gerek duvar, gerekse ağaç tipi olmak üzere öğrencilerimizin yapmış olduğu 35 adet kuş yuvasını teslim ediyoruz. Hayvan sevgisini çocuklarımıza aşılamak hem de İnegöl’de bu konuda örnek olmak adına böyle bir projeye imza attık. Ben tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

????????????????????????????????????

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Günaydın da İnegöl Belediyesi olarak ilçemizde bulunan sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla başlatılan barınak üretme kampanyasına desteğin her geçen gün arttığını söyledi. İnegöl Belediyesi olarak bu güne kadar sokak hayvanlarına yönelik pek çok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Günaydın, “Bu kapsamda sokak hayvanlarımıza yönelik gerek şehir merkezindeki suluk ve beslenme odakları gerek şehrin dışına yerleştirdiğimiz beslenme odakları, gerek hayvan barınağımızda verdiğimiz aşılama, kısırlaştırma, tedavi ve bakım işlemleri gerekse geçen aylarda hizmete açtığımız pisi bahçe kedi yaşam merkezi olmak üzere birçok projeyi hayata geçirerek sokak hayvanlarını koruyucu projeler ve hizmetler yapma peşindeyiz. Ayrıca sokak hayvanlarımıza daha modern bir yer kazandırmak ve can dostlarımıza daha kaliteli bir hizmet vermek adına yeni yapacağımız hayvan barınağı için de hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.

İnegöl Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği ve sokak hayvanlarının yaşamsal şartlarını iyileştirme adı altında ilçe halkından büyük bir teveccüh gören barınak üretme kampanyasına İnegöl Meslek Yüksek Okulu ve Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesinin ardından bir katkı da Zübeyde Hanım Ana Okulu’ndan geldiğini hatırlatan Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Günaydın, “Bugün de yine Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Mobilya ve Dekorasyon Bölümü öğrencilerimizin hünerli ellerinden çıkan sokak hayvanları için ürettikleri 35 adet kuş evini teslim almaya geldik. Öğrencilerimizin bu duyarlılığı için kendilerine huzurlarınızda teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Belediyemizin malzeme desteği sağladığı ve okullarda öğrencilerimiz tarafından yapılan kedi, köpek ve kuş evlerimiz çocuklarımız arasında bir dayanışma oluştururken aynı zamanda öğrencilerimizin bu örnek davranışıyla hayvanlara karşı bir sosyal sorumluluk bilinci de ortaya konuluyor. Ayrıca bu sosyal sorumluluk projesi ile çevredeki canlıların yarınını daha yaşanabilir hale getirebilmek için sorunların farkına varan, çözümler üreten, yaratıcı ve hayal gücü gelişmiş, sorgulayan, girişimci, değişim ve gelişime açık, sorumluluk bilinci gelişmiş bireyler de yetiştirmiş oluyoruz. İnegöl Belediyesi olarak bizimde bu güzel projeye malzeme tedarikiyle 20 bin liralık desteğimiz oldu. Ayrıca bu barınakların üretiminde emeği geçen Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Mobilya ve Dekorasyon Bölümü öğrencilerine ve öğretmenleri Karani Biber hocamıza ve Okul Müdürü Tayyip Ali Demir hocamıza, Kent Konseyi ve Kent Konseyi Sokak Hayvanları Çalışma Grubuna çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu haber 640 kez okundu.
GENEL - 1:54 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 02
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 03
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 04
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
 • 05
  Harmancık tarımda ayva ile markalaşacak
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’yle imzaladığı protokol kapsamında Harmancıklı çiftçilere 6 bin adet ayva fidanı dağıtılırken, tam verim sağlandığında bu projeye ilçeye yıllık 1,5 milyon TL gelir kazandıracak.