damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

19 Eylül 23:37 Görevden alındı !

kemeravm.gif resim yükle

Okul çantası zamla dolacak !

Giriş : 09.09.2023 19:59 - Güncellenme : 09.09.2023 19:59

11 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde öğrencileri ilk ders heyecanı, velileri ise masraf kaygısı sardı.

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 4-8 Eylül’de uyum eğitimine başlarken, birinci dönem ise 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Okulların açılmasına 1 gün kala ülke genelinde öğrencileri okul heyecanı, verileri ise okul alışverişi kaygısı sardı.

Artan enflasyon ile aileler için en büyük sorunun beslenme başta geliyor. Çocukların her gün süt ürünleri, et, yumurta gibi besinleri alması gerekiyor. Türk İş verilerine göre gıda enflasyonundaki yıllık değişim oranı yüzde 77,04 oldu. Yılın başından bu yana değişim yüzde 50,02 olarak tespit edildi. On iki aylık ortalamalara göre değişim oranı ise yüzde 107,89 olarak hesaplandı. Ancak bu enflasyon halkın hissettiği gerçek enflasyonu yansıtmaktan oldukça uzak bir oran.

Geçen yıla göre kırtasiye malzemeleri yüzde 100’den fazla zamlandı. Geçen sene 12’li kalem boya 40 TL’den bu sene 100 TL’ye, tekli kurşun kalem 5 TL’den 10 TL’ye,100 yaprak defter 30 TL’den 70 TL’ye, okul çantası1 200 TL’den 450 TL’ye çıktı. Birinci sınıfa başlayacak bir öğrencinin okul masrafı seçilen ürünlerin marka ve kalitesine göre değişmekle birlikte yaklaşık 2 bin TL’yi buluyor.

Silgi, kurşun kalem, defter, boya gibi kırtasiye malzemelerin temel ihtiyaç . Ailelerin çocukları için yaptığı bu masraf bir kereye mahsus değil. Yıl içinde aynı ürünlerin pek çok kez yeniden alınması gerekebiliyor. Bu durum da masrafları sürekli hale getiriyor.

 

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER

damalta.com Ataşehir masöz bayan istanbul masaj erotik hikaye seks hikayeleri sikiş hikayeleri amatör seks sex hikayeleri istanbul eve gelen masöz antalya masaj salonu