17° Orta şiddetli yağmur
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Önce Şehri, Sonra Kendimizi Temizliyoruz !

Temizlik ve hijyen konusuna verdiği önemle dikkat çeken İnegöl Belediyesi, şehrin temizliğinin yanı sıra araç ve ekipman temizliğine de özen gösteriyor. Gün boyu şehri temizleyen araçlar, daha sonra oluşturulan yeni alanda 110 derece sıcaklıktaki suyla temizlenip dezenfekte ediliyor.
GENEL - Mart 6, 2021 2:32 pm A A

Temiz Şehir İnegöl unvanına sahip olmak için bu alanda her geçen gün yeni atılımlara imza atan İnegöl Belediyesi, şehrin temizliğinin yanı sıra kullanılan malzeme, ekipman ve araçların temizliğine de ayrı bir önem veriyor. Hijyenin öneminin bir kat daha arttığı pandemi döneminde, İnegöl Belediyesi yeni bir uygulama daha başlatarak her gün temizlik araçlarının 110 derece sıcaklığındaki suyla yıkanmasını sağlıyor.

GÖREVDEN GELEN ARAÇ TEMİZLENİYOR

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün aktarma istasyonunda oluşturulan araç temizleme alanında, tüm temizlik araçları gün aşrı görevden geldikten sonra yıkanıyor. Burada görevli bir personelle araçların temizliği kontrol edilirken, yapılan bu detaylı temizlik yüksek sıcaklıktaki su kullanılması nedeniyle aynı zamanda dezenfekte işlemi görüyor.

ARAÇLAR PIRIL PIRIL GEZECEK

Yeni uygulama hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, temizliğin her alanda önemli olduğuna vurgu yaptı. Göreve gelmesinin ardından İnegöl Belediyesi olarak temizlikle ilgili tüm süreçleri tek elden yönetebilmek adına temizlik konusunu doğrudan belediye bünyesinde çözdüklerini anımsatan Taban, “Yeni araç alımları yaparak müteahhit firmayla olan sözleşmemizin de son bulmasıyla temizlik işini tamamen kendimiz üstlendik. Kısa bir süre önce geri dönüşümle ilgili de benzer bir adımı attık biliyorsunuz. Tabi bunu da bir standarda oturtmanız gerekiyor. Bu araçlar tüm gün şehrimizin sokaklarında geziyor. Bizler temiz bir şehir hayal ederken, şehrin içerisindeki tüm organizasyonun bu topyekun temizlik hareketine dahil olmasını arzu ediyoruz. Çöp toplanan araçlarımız da zamanla içerisine akan pis sular ve çöp kokusunun sinmesiyle kötü koku yayarak gezsin istemedik. Şantiyemizde temizlik araçlarımızın temizlik ve dezenfektesi için bir alan oluşturduk. Şimdi görevden dönen araç burada 110 derece sıcaklığındaki suyla detaylı şekilde temizlenip hijyenik hale getiriliyor. Bir aracın yıkanması yaklaşık 2 saat sürüyor. Detaylı bir çalışma yapılıyor. Burada hem kötü koku yayılmasının önüne geçiliyor hem de çalışanlarımızın araçların üzerinde zararlı bakterilerden korunması sağlanıyor. Artık araçlarımız pırıl pırıl bir şekilde cadde ve sokaklarımızda gezecekler” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1370 kez okundu.
GENEL - 2:32 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  BAŞVURULAR BAŞLADI!
  Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini uygulayan İnegöl Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulunun 5. sınıfına alınacak öğrencilerin gireceği öğrenci seçme sınavı başvuruları başladı.
 • 02
  İnegöl’ün giriş ve çıkışlarında sıkı denetim !
  Pandemi kapsamında şehirlerarası yolculuğun yasaklanmasıyla beraber İnegöl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İnegöl’ün giriş ve çıkışlarında göz açtırmıyorlar.
 • 03
  Federasyon Başkanı hayatını kaybetti !
  Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 04
  Yasağa uymayanlara ceza yağdı !
  İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 33 bin 811 kişiye adli işlem uygulandığı bildirildi.
 • 05
  HAYIR DUASI !
  Pencerede bir rüzgarın ahengi, ömürde bir hüzün esintisi… Bekleyişler, gelmeyenler, gelemeyenler… Dünya ne garip bir sahne… Bolluğuna erişilen her şey ziyan, boşluğu hissedilen her şey ulaşılmaz. Birinin yarasına şifa vesilesi, birinin gönlüne dokunulan sözler silsilesi…