Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ORC ‘nin son anketine MHP’den tepki!

Tarihi güncellenerek mayıs ayına çekilmesi planlanan seçimlerle ilgili araştırma firmaları anketler yayımlamaya devam ederken MHP’den son yapılan anketlerden birine sert tepki geldi.
GENEL - Giriş : 18.01.2023 19:40 - Güncellenme : 18.01.2023 19:40 A A

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ORC’nin son anketini hedef alarak “MHP’nin oy oranını olduğunun 1/3 nispetinde göstermek mantıksız boş bir gayrettir. ORC nin sahibinin soyadı gibi PÖSTEKİ saymaktır” dedi.

ORC Araştırma geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını paylaştı. Bu sonuçlara göre MHP’nin aldığı oy oranı partinin tepkisini çekti. Feti Yıldız, tepkisini dile getirdiği açıklamasında “manipülasyon” olduğunu savundu.

İstanbul’da gerçekleştirilen seçim anketinde ORC Araştırma katılımcılara “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunu yöneltti. Araştırma sonucunda şu tablo ortaya çıktı:

AK Parti: Yüzde 30,8
CHP: Yüzde 27,3
İYİ Parti: Yüzde 17,8
HDP: Yüzde 8,0
MHP: Yüzde 4,7
Türkiye Değişim Partisi: Yüzde 3,1
Gelecek Partisi: Yüzde 2,7
DEVA: Yüzde 2,0
Yeniden Refah Partisi: Yüzde 1,1
Diğerleri: Yüzde 2,5

“MANİPÜLASYONDUR”
Dikkat çeken bu anket sonuçlarının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız sert bir çıkışta bulundu. ORC Araştırma’nın sahibi Mehmet Pösteki’ye de tepki gösteren Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy oranını olduğunun 1/3 nispetinde göstermek mantıksız boş bir gayrettir. Elek ile su taşımaktır,manipülasyondur. ORC nin sahibinin soyadı gibi PÖSTEKİ saymaktır.”

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 430 kez okundu.
GENEL - 7:40 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ