27° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Orda Bir Köy Var Uzakta…

Yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan Hamitabatlılar, ekmeksiz ve erzaksız kaldı. Halkın imdadına İnegöl Belediyesi yetişti.   Yoğun kar yağışının ardından kar kalınlığının 170 santimi bulduğu İnegöl’e bağlı Hamitabat Mahallesinde yollar ulaşıma kapandı, elektrikler ve sular kesildi.   Yoğun kar yağışı İnegöl’ün bazı mahallerinde hayatı felç etti. Bu mahallelerden biri de Hamitabat. Kar kalınlığının 170 […]
Güncel - Ocak 14, 2015 11:03 am A A

Yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan Hamitabatlılar, ekmeksiz ve erzaksız kaldı. Halkın imdadına İnegöl Belediyesi yetişti.

 

Yoğun kar yağışının ardından kar kalınlığının 170 santimi bulduğu İnegöl’e bağlı Hamitabat Mahallesinde yollar ulaşıma kapandı, elektrikler ve sular kesildi.

 

Yoğun kar yağışı İnegöl’ün bazı mahallerinde hayatı felç etti. Bu mahallelerden biri de Hamitabat. Kar kalınlığının 170 santimetreyi bulduğu Hamitabat’ta 10 gündür kapalı olan yollar İnegöl Belediyesi ekiplerince ulaşıma açıldı. Halkın ihtiyaç duyduğu erzak ve ekmek ihtiyacı karşılandı. 10 gündür karanlıkta olan  Mahalle sakinleri elektrik ve su kesintilerine bir an önce çare bulunmasını istiyor.

 

ERZAK YARDIMI YAPILDI

Hamitabat Mahallesindeki çalışmaları yerinde inceleyen ve mahalle sakinlerine erzak ve ekmek dağıtan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, “Hamitabat Mahallemizde de yoğun bir kar yağışı var. Kar yaklaşık 160-170 santimetreyi buluyor.  Son 10 günde buraların 2-3 sefer yollarını açtık, fakat aynı gece yollar tekrar kapandı. Son 2 gündür de buranın yolunu açmaya, buradaki vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Hamitabat Mahallemize 3 iş makinesiyle yolları açarak 6 saatte geldik. Buradaki vatandaşımızın 10 gündür irtibatları olamadıkları için erzak ve ekmek sıkıntıları vardı. Gelirken de yanımızda erzak ve ekmek getirdik.  Ben bu bağlamda duyarlılık gösteren Sayın İnegöl Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başkanımız ‘Böyle sıkıntıları duyduğunuzda gidin, ulaşın, vatandaşımızın ihtiyacını giderin’ dedi. Bugün buraların yolunu açtık. İnegöl Belediyesi olarak hizmetlerimiz devam edecek. Hava koşulları ne olursa olsun imkânlar müsaade ettiği sürece halkımıza ulaşmaya çalışacağız. Halkımızın her zaman yanındayız” dedi.

 

TEK SIKINTI SU VE ELEKTRİK

Mahalle sakinleri ise İnegöl Belediyesi ekiplerinin gece saat Hamitabat Mahallesi’nin kapanmış yollarını açarak kendilerine ulaştıklarını belirterek, artık tek sıkıntılarının su ve elektrik olduğunu belirttiler.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1810 kez okundu.
Güncel - 11:03 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YAŞ DÜZENLEMESİ GELİYOR !
  Ekonomik reformlar içinde yer alan 18 yaş altı gençlerin Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) girmesine imkan tanıyan düzenleme Meclis’e gönderildi.
 • 02
  YENİ HAYVAN PAZARI KURBAN BAYRAMINA YETİŞECEK !
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yapımı süren yeni hayvan pazarı alanında çalışmaların aktif bir şekilde devam ettiğini belirterek Kurban Bayramına sürecin tamamlanacağını ifade etti.
 • 03
  Dev şirket işçi alacak !
  Dünyanın en büyük elektronik ticaret parekendecisi Amazon, 75 bin kişiye daha iş verileceğini ve koronavirüs aşı belgesi gösterenlere 100 dolar ikramiye verileceğini duyurdu.
 • 04
  WhatsApp’ta son 1 gün !
  Sosyal medya uygulaması WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası için uzattığı süre yarın doluyor. Son 1 gün kala kullanıcılar, karara ilişkin görüşlerini dile getirdi.
 • 05
  ALTINDAKİ YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR !
  Bayram tatili nedeniyle yurtiçi piyasaların kapalı olduğu günde dolar/TL’de ise yükseliş eğilimi devam ediyor. Altın kritik sınır olan 499 TL’ye geldi.