18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

Orda Bir Köy Var Uzakta…

Yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan Hamitabatlılar, ekmeksiz ve erzaksız kaldı. Halkın imdadına İnegöl Belediyesi yetişti.   Yoğun kar yağışının ardından kar kalınlığının 170 santimi bulduğu İnegöl’e bağlı Hamitabat Mahallesinde yollar ulaşıma kapandı, elektrikler ve sular kesildi.   Yoğun kar yağışı İnegöl’ün bazı mahallerinde hayatı felç etti. Bu mahallelerden biri de Hamitabat. Kar kalınlığının 170 […]
Güncel - Ocak 14, 2015 11:03 am A A

Yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan Hamitabatlılar, ekmeksiz ve erzaksız kaldı. Halkın imdadına İnegöl Belediyesi yetişti.

 

Yoğun kar yağışının ardından kar kalınlığının 170 santimi bulduğu İnegöl’e bağlı Hamitabat Mahallesinde yollar ulaşıma kapandı, elektrikler ve sular kesildi.

 

Yoğun kar yağışı İnegöl’ün bazı mahallerinde hayatı felç etti. Bu mahallelerden biri de Hamitabat. Kar kalınlığının 170 santimetreyi bulduğu Hamitabat’ta 10 gündür kapalı olan yollar İnegöl Belediyesi ekiplerince ulaşıma açıldı. Halkın ihtiyaç duyduğu erzak ve ekmek ihtiyacı karşılandı. 10 gündür karanlıkta olan  Mahalle sakinleri elektrik ve su kesintilerine bir an önce çare bulunmasını istiyor.

 

ERZAK YARDIMI YAPILDI

Hamitabat Mahallesindeki çalışmaları yerinde inceleyen ve mahalle sakinlerine erzak ve ekmek dağıtan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, “Hamitabat Mahallemizde de yoğun bir kar yağışı var. Kar yaklaşık 160-170 santimetreyi buluyor.  Son 10 günde buraların 2-3 sefer yollarını açtık, fakat aynı gece yollar tekrar kapandı. Son 2 gündür de buranın yolunu açmaya, buradaki vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Hamitabat Mahallemize 3 iş makinesiyle yolları açarak 6 saatte geldik. Buradaki vatandaşımızın 10 gündür irtibatları olamadıkları için erzak ve ekmek sıkıntıları vardı. Gelirken de yanımızda erzak ve ekmek getirdik.  Ben bu bağlamda duyarlılık gösteren Sayın İnegöl Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başkanımız ‘Böyle sıkıntıları duyduğunuzda gidin, ulaşın, vatandaşımızın ihtiyacını giderin’ dedi. Bugün buraların yolunu açtık. İnegöl Belediyesi olarak hizmetlerimiz devam edecek. Hava koşulları ne olursa olsun imkânlar müsaade ettiği sürece halkımıza ulaşmaya çalışacağız. Halkımızın her zaman yanındayız” dedi.

 

TEK SIKINTI SU VE ELEKTRİK

Mahalle sakinleri ise İnegöl Belediyesi ekiplerinin gece saat Hamitabat Mahallesi’nin kapanmış yollarını açarak kendilerine ulaştıklarını belirterek, artık tek sıkıntılarının su ve elektrik olduğunu belirttiler.

Bu haber 440 kez okundu.
Güncel - 11:03 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.