seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Osman Aybil Mdf’ye gelen ihracat yasağını değerlendirdi !

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Osman Aybil, MDF ve yonga levhaya yapılan ihracat kısıtlamasını değerlendirdi.
EKONOMİ - Nisan 19, 2022 6:37 pm A A

Mobilya sektörünün ana girdilerinden ham MDF ve yonga levhaya ihracat kısıtlaması artırıldı. 13 Nisan’da başlayan uygulama kapsamında, bu alanda üretim yapan firmalar kapasitelerinin yüzde 100’ünü iç piyasaya verecek. Konu ile ilgili açıklama Yapan İMOS Başkanı Aybil alınan kararı olumlu karşıladıklarını belirterek, “Orman Genel Müdürlüğü levha üreticilerine daha fazla odun temin edilmesini sağlamalıdır” dedi.

Osman Aybil Açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Sunta ve MDF sektörümüzün en önemli ham maddesi. Geçtiğimiz yıldan bu yana üreticimiz ihtiyacını karşılamakta zorluklar yaşamakta ve bu üreticilerimizin üretim planı yapmakta zorlanmasına sebep olmakta. Hammaddeye erişimin yanında bir de üreticilerimiz fiyat artışları ile boğuşuyorlar. Geçtiğimiz aylarda Sunta-Mdf ihracatına sınır getirilmişti. Şimdi ise ihracata tamamen yasak getirildi. Orman ürünleri ülkeler için kritik malzemeler. İhraç edilen her levha ihraç pazarlarımızda mücadele ettiğimiz rakiplerin üretim hatlarını besliyor ve kendi rakibimizi yine kendimiz beslemiş oluyoruz. Bu yasak bu duruma kısmen engel olacağı için bizler olumlu karşılıyoruz ancak fiyat artışlarının önüne geçmek de sektör açısından çok önemli bir husus. Bunun için de Orman Genel Müdürlüğü levha üreticilerine daha fazla odun temin edilmesini sağlamalıdır. Fiyat artışlarının önüne de geçilebilirse sektörümüzün rahatlayacağını söyleyebilirim.”


Bu haber 370 kez okundu.
EKONOMİ - 6:37 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.