16° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

ÖZEL ÇOCUKLARIN YAZ ŞENLİĞİ BAŞLADI

İnegöl Belediyesi, İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği (İZED), Üçel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen özel eğitim yaz şenliği start aldı. Heykel önünde açılışı gerçekleştirilen yaz şenliği üç gün(20-21 ve 22 Mayıs) boyunca birbirinden güzel etkinliklere ve gösterilere ev sahipliği yapacak. Start alan özel şenlikte açıklamalarda bulunan İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği […]
GENEL - Mayıs 20, 2016 3:00 pm A A
İnegöl Belediyesi, İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği (İZED), Üçel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen özel eğitim yaz şenliği start aldı.

Heykel önünde açılışı gerçekleştirilen yaz şenliği üç gün(20-21 ve 22 Mayıs) boyunca birbirinden güzel etkinliklere ve gösterilere ev sahipliği yapacak.

Start alan özel şenlikte açıklamalarda bulunan İnegöl Zihinsel Engelliler Derneği (İZED) Halil Peynirci, “14 yıl önce kimse engelli çocuklarını dışarıya çıkamıyordu. Ama devir değişti. Şimdi onlar için özel programlar bile hazırlıyoruz. Bu konuda katkısı olan Belediye Başkanlarına, Kaymakamlara, Milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz. Şu anda Allah’a şükür çocuklarımız devletimizden her imkanı alabiliyor. Belediyemizin bu anlamda çok katkısı oldu. Çeşitli geziler düzenlendi. Umreye bile engelli çocuklarımızı gönderdik” dedi.

KENTİMİZİN GÜLERYÜZLÜ VE EN ÖZEL EVLATLARILYA BUGÜN BİRARADAYIZ
Özel Eğitim Yaz Şenliği açılışında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise; “Öncelikle kentimizin güler yüzlü ve en özel evlatlarıyla bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Çocuklarımız ve siz kıymetli ailelerini buluşturacak, kaynaştıracak yeni yeni programlar düzenleyerek birlikte zaman geçiriyoruz. Bu konuda desteklerini esirgemeyen ve duyarlı davranan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. İnegöl Belediyesi olarak ilçemizde bulunan engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak birçok faaliyet, proje ve etkinlikleri hayata geçirerek onlara gereken özeni göstermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda yıl içerisinde de engelli çocuklar ve ailelerine yönelik geceler, konserler, konferanslar, tiyatro programları ve yardım kampanyaları gibi birçok etkinliğe imza atıyoruz.

ENGELLİLER HAFTASINI DOLU DOLU GEÇİRDİK
Bildiğiniz gibi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Şehrimizde de bu haftaya dikkat çekmek için ve bu konuda farkındalık oluşturmak adına birçok önemli faaliyet ve etkinlik düzenlenmeye çalışıldı diyen Aktaş; “ Bu kapsamda hafta başında yine burada Özel Çocuklar Şenliğinin startını vererek, özel Çocuklarımızın yıl boyunca emek sarf ettikleri ve el hünerlerini ortaya koydukları sergi açılışını gerçekleştirmiştik. Sergi açılışı sonrası ise şenliğin yapılacağı Belediyespor spor salonuna kadar bu haftanın önemine vurgu yapmak için protokol üyeleri ile birlikte farkındalık yürüyüşünü gerçekleştirmiştik. Sonra da özel çocuklarımızın gönüllerince eğlendikleri ve birbirinden güzel sportif etkinlikler ortaya koydukları etkinliğimiz adeta bir şenlik havasında geçmişti” dedi.

ŞENLİĞİMİZİN BAŞLANGICINI YAPIYORUZ
Bugün de Özel Eğitim Yaz Şenliği adı altında 20-21 ve 22 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan şenliğin başlangıcını yapmak için bir araya geldik diyen Aktaş; “Özel çocuklarımızın gönüllerince eğlenecekleri ve ortaya koyacakları etkinlikler ile şenlik havasında geçecek bir hafta sonunu hep birlikte yaşayacağız. Şenliğimizi yapmamızın amacı; özel çocuklarımızın özelliklerini ve benzerliklerini göstererek toplumdaki yerlerini normalleştirmek. Ayrıca Engellilerin de yaşamın içinde olduğunu, onlarla beraber yaşamamız ve onlara acımak yerine fırsat vermemiz gerektiği mesajını kamuoyuna vermek istiyoruz” dedi.

Aktaş; “Biz engelliye ve engelli ailelerine nasıl bakarsak çocuklarımızda öyle bakar. Bilinçli bireyler yetiştirmek bizim elimizde bunu da ancak empati kurarak ve eşit imkanlar sunarak başarabiliriz. Engelli olmak bir hayat imtihanı ve yaşam gerçeğidir gerçeğini unutmadan hareket ederek, engellilerin sorunlarına çözüm bulabilmek ve o özel çocukların seslerini duyurmalarına fırsat vermeliyiz” dedi.

ŞENLİĞİN İÇERİĞİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Üç gün boyunca sürecek olan şenliğin içeriği hakkında da bilgi veren Aktaş; “Engelsiz dans” adlı dans gösterisi ile başlayan, Kafkas Dans grubu gösterisi, Lokma Dağıtımı, Adem Gümüşkaya konseri, Tişört boyama, Down Sendromlular standında Fotoğraf Çektirme, Ebru Sanatı, Otizm standında El baskısı, Kurulan stantlarda öğrencilerin yıl içerisindeki özenle yaptıkları faaliyetlerin sunumu, Kardeşinden sana bir balon var etkinliği çerçevesinde stantta gelen çocuklara stantta bulunan çocuklar tarafından balon verilmesi ve İllüzyonist Bay Sihir gösterisi ile dolu dolu geçen şenliğimiz Ekin Uzunlar Konseri ile son bulacak” dedi.

Aktaş son olarak; “Özel çocuklarımızın hünerlerini sergileyecekleri ve şenlik havasında geçecek bu etkinliğe tüm ilçe halkımızı da buradan davet etmek istiyorum. Ben yaz şenliğine katılan tüm çocuklarımıza başarılar diliyor, herkesi özel çocuklarımıza sahip çıkmaya çağırıyor ve tüm özel çocuklarımıza sağlık, mutluluk ve başarılı bir hayat diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından özel çocukların sundukları gösteriler açılışa gelen misafirleri adeta büyüledi. Program daha sonra özel eğitim yaz şenliğinin açılış kurdelesinin kesimi ile devam etti. Kurdele kesimi sonrası ise program protokol üyelerinin özel çocukların hünerlerini sergiledikleri stantları gezmesi ile sone erdi.

 


Bu haber 1060 kez okundu.
GENEL - 3:00 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.