19° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Pandemide kadın olmak !

İnegöl Cumhuriyet Halk Partisi yöneticisi Engin Başar COVİD-19 pandemisi döneminde kadınların yaşadıkları zorlukları dile getirdi.
GENEL - Mayıs 3, 2021 11:38 pm A A

Başar, yzılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;
KADINLARIN %73’Ü EKONOMİK SORUN YAŞADI
“Ülkenin Gerçek Gündemi açlık ve yoksulluktur ve bu yoksulluğu en çok yaşayan kadınlarımızdır. Geçinemediği için, aile içi şiddetin en yüksek oranda yaşandığı insanımız kadınlardır. Ülkemiz de yapılan araştırmaların sonuçlarına kayıtsız kalan, ülkeyi yönetenler, maalesef üç maymunu oynamaya devam ediyor. Araştırmalar gösteriyor ki, COVID-19 salgını sürecinde kadınların sağlık hizmetlerine erişimde zorlandıklarını, yoksullaştıklarını, ücretsiz bakım emeği olan evdeki yüklerinin dramatik bir şekilde arttığını ve hane içindeki hali hazırda, salgın öncesinde de, çok yaygın bir şekilde var olan şiddetin devam ettiğidir. Kadın örgütlerinin raporuna göre, pandemide, kadınların %73’ü ekonomik sorun yaşadığı, bu ekonomik sorunun yanında kadınlarımızın %73’ü en az bir çeşit şiddete maruz kaldı.”
PARTİMİZİN VERDİĞİ TEKLİF KABUL EDİLMEDİ
“Sağlık (genel sağlık, cinsel sağlık ve doğurganlık sağlığı), ekonomik durum, bakım emeği ve şiddet başlıkları altında Türkiye’deki kadınların salgın, öncesindeki ve salgın devam ederken durumlarını ortaya koymayı amaçlayan bu araştırmalar, aynı zamanda kadınların bu alanlarda yaşadıkları sorunlarla hangi yöntemleri kullanarak baş ettiklerini de gösteriyor. Partimizin 2019 da vermiş olduğu teklif, Aile Sigortası, sosyal devlet ilkesinin bir gereğidir. Ak Parti iktidarı bu teklifi kabul etmiş olsaydı; Aile Sigortası ile yoksulluk sınırı altında yaşayan vatandaşlarımız hem belirli ve düzenli bir gelire sahip olacak hem de sağlık sisteminden çok daha insanca yararlanabilecekti.”
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ERZAK ULAŞTIRIYORUZ
Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadın yöneticileri ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte çeşitli mahallelerimizde erzak paketlerini ihtiyaç sahibi olan ailelere ulaştırılmaya devam ediyoruz. Bir nebzede olsa, tenceresini kaynatması için kadınlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Özellikle pandeminin zorlu şartları altında dayanışmanın gücüyle bizlere destekte bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıp onlara yardımcı olabilmemize sebep olan tüm gönlü güzel insanlarımıza ve dostlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 20 kez okundu.
GENEL - 11:38 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Pandemide kadın olmak !
  İnegöl Cumhuriyet Halk Partisi yöneticisi Engin Başar COVİD-19 pandemisi döneminde kadınların yaşadıkları zorlukları dile getirdi.
 • 02
  10 Mahallede Bireysel Konteyner Dağıtımı Tamamlandı
  İnegöl Belediyesi, zamansız çöp çıkarma sorununa çözüm olacak ve aynı zamanda çevrede çöp yığınlarının oluşmasını da önleyecek Bireysel Çöp Konteyneri uygulaması kapsamında şuana kadar 10 mahallede konteyner ve geri dönüşüm kutusu dağıtımlarını tamamladı. Turgutalp Mahallesinde devan eden dağıtımlara katılan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugüne kadar 10 mahallemizde bu dönüşümü sağladık. Merkezde 21 mahallemiz var ve öncelikli hedef bunların tamamında uygulamayı başlatmak” dedi.
 • 03
  Turkcell’in borcu açıklandı !
  Turkcell 2021’in birinci çeyreğinde  7,61 milyar TL satış geliri, 1,11 milyar TL net kar elde etti.
 • 04
  EMEKLİ İKRAMİYELERİNİN ÖDENECEĞİ TARİH BELLİ OLDU !
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı. Bakan Bilgin, ödenecek ikramiye miktarının ise 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.
 • 05
  İNEGÖL’DE KASK UYGULAMASI !
  İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Denetleme büro amirliği ekipleri motor sürücüleri üzerindeki denetimlerini arttırdı. Eksik evrakı olan ve kask takmayan motor sürücülerine cezai işlem uygulandı.