seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Piyasayı şok edeceğiz !

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin KDV sistemi ile ilgili söylediği ‘Piyasayı şok edeceğiz’ ifadelerden sonra yeni sistemin nasıl olacağı merak konusu oldu.
EKONOMİ - Ocak 12, 2022 4:58 pm A A

KDV indirimi ne kadar olacak? KDV hangi ürünlerde olacak? Ekonomide günün öne çıkan başlıklarını A Haber canlı yayınına katılan Takvim gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem değerlendirdi.

Takvim gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem’in açıklamaları:

“KDV olarak bilinen sistem aslında bir dolaylı vergi. Vatandaşın her ürün ve hizmet alışverişinde bu KDV ödeniyor. Ürün ve hizmeti aldığımız şirkette bizim adımıza KDV’yi devlete veriyor. Burada satıcı de ürün alırken bir KDV ödüyor. Burada karmaşık bir yapı var. 3’lü oranlar var, bazıları indiriliyor bazıları çıkarılıyor. Burada ödenen miktarlar arasındaki farklar maliyet hesaplarını da zorlaştırıyor bu nedenle bir sadeleştirme yapılacak. Fiyatlara KDV dahil olduğu için KDV düştüğünde fiyatlarında inmesi gerekir.

Gıda, eğitim gibi temel ihtiyaç ürün ve hizmetlerinde KDV’nin düşürülmesi söz konusu. Sıfıra çekilmesi bile konuşuluyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ‘Piyasayı şok edeceğiz’ sözünden onu anlıyoruz. İşte KDV düştüğü zaman indirim olması lazım. Bu da nasıl olacak? Bu etkin bir denetimle olur. Geçtiğimiz yıllarda eğitimde KDV oranları aşağı çekildi. Özel okullar bunu iade etmedi bazıları da seneye mahsuplaşma yoluna gitti. KDV indirimi mutlak suretle enflasyonu aşağı çekecek bir hareket olacaktır. Fiyatların genel seviyesini aşağı çekecektir, toptan alımlarda maliyeti de düşürecektir ama burada etkin bir deneyim mekanizması olması gerekiyor. Kayıt dışılığın da önüne geçecek tedbirler alınacak. Enflasyon topyekün bir mücadeledir. Sadece Merkez Bankası’nın alacağı para politikaları ya da faiz indirimleri ile yürümez. Reel sektöründe rahatlayacağı bir paket de gelecek.”


Bu haber 10 kez okundu.
EKONOMİ - 4:58 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Piyasayı şok edeceğiz !
  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin KDV sistemi ile ilgili söylediği ‘Piyasayı şok edeceğiz’ ifadelerden sonra yeni sistemin nasıl olacağı merak konusu oldu.
 • 02
  KORKUTAN GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
  Uzun bir süredir dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına ilişkin korkutan bir açıklama geldi.
 • 03
  2021 Yılında 878 Araçlık Otopark Yapıldı !
  İnegöl Belediyesi, hızla artan araç sayısına karşın şehir merkezinde otopark sayısını arttırmaya devam ediyor. 2021 yılında Fen İşleri Müdürlüğü 7 ayrı noktada toplam 640 araçlık otopark üretirken, Park Bahçeler Müdürlüğü ise 9 farklı alanda 238 araçlık otoparkı şehre kazandırdı. Öte yandan, 2021 yılında şehrin yeşil alan miktarı 48 bin 501 m2’ye yükseldi.
 • 04
  Sabah namazı buluşmaları laikliğe aykırı diye iptal davası açtılar !
  Eğitim-Sen, Kırıkkale’de sabah namazı buluşmaları laikliğe aykırı diyerek iptali için dava açtı.
 • 05
  Temmuz ayında çalışanlara yeni zam sinyali
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz.