18° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

POSOFLULAR DOĞDUĞU TOPRAKLARA GEZİ DÜZENLEDİ

İnegöl Posof Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Dernek, kendi hemşerilerini ata yurtlarına götürmek için gezi düzenledi. İnegölde en çok nüfusa sahip olan Posoflular, şehrin ve hayatın her alanında yer alıyorlar. Kendilerini İnegöllü addedip, yaşadıkları etkinlikler ile şehre artı değer katmak için uğraşan Posoflular, bir yandan da kendi hemşerilerine […]
GENEL - Mayıs 17, 2016 4:45 pm A A

İnegöl Posof Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Dernek, kendi hemşerilerini ata yurtlarına götürmek için gezi düzenledi.

İnegölde en çok nüfusa sahip olan Posoflular, şehrin ve hayatın her alanında yer alıyorlar. Kendilerini İnegöllü addedip, yaşadıkları etkinlikler ile şehre artı değer katmak için uğraşan Posoflular, bir yandan da kendi hemşerilerine dönük sosyal faaliyetlere imza atıyor.
İnegöl Posof Kültür ve Yardımlaşma Derneği önceki gün dernek önünden 46 kişilik kafileyi Posof’a yolcu etti. Belediye Başkanvekili Turgay Yel başkanlığındaki Belediye heyeti ve Özgen Kurşun Başkanlığındaki dernek yönetiminden bir heyet de kafileye eşlik edecek.

Dernek binası önünde saat 11.00’da düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Posof Dernek Başkanı Özgen Kurşun; “Yıllar önce bu güzel şehri kendimize yurt edinmişiz. Karnımızı burada doyuruyoruz. Posoflular çok necip bir halktır. Geçmişini unutmadığı gibi vefalıdır da… Bundan dolayı doğduğu şehri unutmaz, o güzel topraklarda kimsesi olmasa da irtibatını koparmaz. Biz de dernek olarak İnegölümüzün de kardeş şehri olan doğduğumuz topraklara gezi düzenliyor ve hemşerilerimizi uğurluyoruz” dedi

GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK
Posof gezisi ile alakalı SMS, sosyal medya ve çeşitli bilgilendirmelerle hemşerilerin geneline ulaşmaya çalıştıklarını ifade ederek, kimseyi üzmeden kırmadan bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Dernek Başkanı Özgen Kurşun; bu sosyal projeyi her sene düzenleyerek geleneksel hale getirmek istediklerini ifade etti.

SILAYI RAHİM ZİYARETİ
Güneşin battığı yerden güneşin doğduğu yere İnegölün kardeş şehri Posofa yapılan gezinin gurbetten sılaya yapıldığının altını çizen Kurşun, “Hemşerilerinin hasret gidereceği ve büyüklerini göreceği bu ziyaret aslında bir sılayı rahim ziyaretidir. Akraba ziyareti dinimizde de övgülerle anılmıştır. Bundan dolayı manevi bir yönüde vardır“ dedi.

19 MAYIS ETKİNLERİNE KATILINACAK
Geziyi Mayıs ayında yapmak istemelerinin sebebi Posofta çevre il ve ilçelere nam salan 19 Mayıs etkinliklerine de katılmak olduğunu ifade eden Kurşun; “19 Mayıs etkinlikleri Posofta bir başka kutlanır. Festival havası eser. İstanbuldan Zonguldaktan, Ankara, Bursa ve çevre il –ilçeler ile birçok şehirden hemşerimiz bu etkinliklere katılmak için Posofa giderler. Biz de Allah nasip ederse heyet ve kafilemizle etkinliğe katılacağız.” Dedi

PROJE NASIL DOĞDU
Yeni yönetim olarak protokol ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Alinur Aktaş ziyaretinde ortaya atılan fikir sebebi ile projenin ortaya çıktığını ifade eden Özgen Kurşun, “Başkanımız ortaya bir fikir attığında arkasında duran bir yapısı ve güzel bir duruşu var. Bu konuda da bize en büyük desteği Belediyemiz dolayısıyla Belediyemiz vermiştir. Posof yolunda ayaklarımızı yerden kesmiştir. Kendilerine hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca gezinin oluşumunda görev alan yönetimden arkadaşlarım Salih Gürler ve Ali Çiftçiyi de yönetimim adına teşşekkür ediyorum.” dedi.


Bu haber 1290 kez okundu.
GENEL - 4:45 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de ortalık karıştı !
  Gece saatlerinde Orhaniye Mahallesi Zürra Sokak içerisinde kavga olduğu , silahla ateş edildiği ve yaralan şahıs olduğu bilgisi üzerine emniyet ekipleri bölgeye geçti.
 • 02
  İnegöl Emniyetin’den şok operasyon !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ve Narkotik Grup Amirliği ekiplerince İnegöl Sokak Satıcılarını yakalamaya yönelik yapılan çalışmalarda Uyuşturucu Satışı Yaptığu tespit edilen A. K. isimli şahıs, Sinanbey Mahallesi Murat Caddesi üzerinde takip edildiği sırada Emniyet ekiplerini farkedince, elinde bulunan çantayı bırakıp kaçmaya başladı.
 • 03
  Bekçi alımı başvuruları başladı !
  Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı bekçi alımı duyurusunun ardından başvuru tarihleri de belli olmuştu. Bekçi alımı başvuruları başladı!
 • 04
  Şehitler Anıtı’na özel sergi salonu
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl 19 Eylül Gaziler Günü’nde ziyarete açtığı Mihraplı Şehitler Anıtı’na, bu yıl da kahramanlık mücadelesinin fotoğraf, canlandırma maketler ve şehit aileleri tarafından bağışlanan özel eşyaların sergilendiği ayrıcalıklı bir sergi salonu kazandırdı.
 • 05
  İNEGÖL BELEDİYESPOR:3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR:0
  AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor, İnegöl Spor Salonu’nda ağırladığı Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup etti.