18° Açık
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.75

Potada Şampiyon Kosova Koleji B Takımı

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Okullar Arası Spor Festivalinde basketbol müsabakaları sona erdi.
Eğitim - Mart 14, 2019 6:29 pm A A

 Çekişmeli karşılaşmalar sahne olan basketbolda Kosova Koleji B takımı Şampiyon oldu.

İnegöl Belediyesi’nin 3 yıldır Başkanlık Kupası adı altında düzenlediği ve bu yıl Okullar Arası Spor Festivali adıyla 4’üncü kez hayata geçirilen organizasyon tüm hızıyla sürüyor. 7 branşta 34 ayrı kategoride düzenlenen ve 36 ortaokul ile 30 lise olmak üzere toplam 66 okuldan 4200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen Okullar Arası Spor Festivalinde, basketbol müsabakaları sona erdi.

ŞAMPİYON KOSOVA B
Bursa’nın en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyan Okullar Arası Spor Festivalinin basketbol branşının finali büyük heyecana sahne oldu. Rakiplerini eleyip finalde karşı karşıya gelen Kosova B takımı ile Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu, Yeniceköy Spor Salonunda kozlarını paylaştı. Zorlu karşılaşma sonucunda Kosova Koleji B takımı, rakibini 59-37 mağlup ederek kupaya uzandı. Bu sonuçla Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu 2’nci oldu.

FİNAL GİBİ MÜSABAKA
3’üncü ve 4’üncünün belli olduğu karşılaşmada final karşılaşmasını aratmadı. Bu müsabakada ise Okyanus Koleji ile Kosova A takımı karşı karşıya geldi. Oynanan karşılaşma sonucunda Okyanus Koleji, Kosova A takımını 43-32 mağlup ederek 3’üncülüğü elde etti. Kosova A takımı ise turnuvayı 4’üncü tamamladı.

Bu haber 260 kez okundu.
Eğitim - 6:29 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Münür Kaner aday olacak
  İnegölspor yönetim kurulunun olağanüstü kongre kararı ardından kulisler hareketlendi. Eski başkan Münür Kaner’in aday olacağı öğrenildi.
 • 02
  Orhaniyespor transferin iddialı takımı
  Tevfik Demirhan başkanlığında yeni bir yapılanmaya giden Orhaniye Spor transfere hızlı başladı.
 • 03
  Bursa’ya şehit ateşi düştü
  Adana’da askerlik görevini yapan Şükrü Gündüz sabah saatlerinde geçirdiği beyin kanaması sonucunda şehit düştü.
 • 04
  İnegöl’de Roma mezarı
  İnegöl’de hayırseverler tarafından yapılacak okulun temel hafriyatında Roma dönemi ait mezar taşı bulunmasının ardından okul inşattı durduruldu. Bursa’dan gelen yetkililer bölgede kazı çalışmaları yaptı. Yapılan çalışmalar neticesinde yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen malzemeler bulundu. Yetkililer tarafından bulunan malzemeler Bursa’ya götürüldü.
 • 05
  İnegölspor olağanüstü kongreye gidiyor
  İnegölspor’un önünü açmak ve içinde bulunan sıkıntılı süreci aşabilmek adına yönetim kurulu geçtiğimiz çarşamba günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında olağanüstü kongre kararı aldı.