Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

PTT ŞUBESİNİN KAPATILMASINA SAADET PARTİSİNDEN TEPKİ!

Saadet Partisi Yeniceköy Mahalle Sorumlusu Suat Savaş, pandemi nedeniyle mahalledeki PTT şubesinin kapatılmasıyla alakalı açıklamalarda bulunarak büyük bir mağduriyet yaşandığını belirtti.
GENEL - Şubat 2, 2021 5:59 pm A A

Suat Savaş’ın açıklaması şu şekilde;

VATANDAŞLAR BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞIYOR
“Kıymetli basın mensupları değerli Yeniceköy sakinlerimiz. Geçtiğimiz haftalarda İlçe Başkanımız Hasan EROĞLU ile birlikte mahallemizde esnaflarımıza ziyarette bulunmuş, onların sorunlarını dinlemiş, yine sorunlarla ilgili bir açıklama yapmıştık. Bugün sizlerle Yeniceköy’deki vatandaşlarımızın büyük bir mağduriyet yaşadığı önemli bir konuyu paylaşmak istiyoruz. Malumunuz olduğu üzere Yeniceköy ilçe merkezine uzak olan mahalleler arasında nüfus bakımından en büyük mahallemizdir. Birçoğu toplu konut alanı olan mahallemizde yoğun nüfus olmasına rağmen maalesef büyükşehir yasasıyla birlikte birçok hizmet buradan gitmiştir. En son yaşanan pandemi süreci sebep gösterilerek mahallemizde bulunan ve mahalle sakinlerimizin birçok işlemini gören PTT şubesi de kapatıldı. Yaklaşık üç haftadan beri şubenin kapalı olması sebebiyle mahalle sakinlerimiz mecburen ilçe merkezine gitmek, orada sıraya girerek işlerini yaptırmak zorunda kalıyor. Özellikle 65 yaş üstü internet bankacılığı ve kredi kartı kullanmayana vatandaşlarımızın yoğun olduğu mahallemizde yaşlılarımız bir fatura ödemek için bile ilçe merkezine inmek zorunda kalıyor.”

ŞUBE YENİDEN AÇILSIN
“Kapatmanın kapadı yazan “pandemi gerekçesiyle” kelimesinden öteye başka bir gerekçesi var mıdır bilmiyoruz ancak kapatma ile ilgili eğer ki şube yoğunluğu bahane gösteriliyorsa, buradaki yoğunluğun merkez postaneye gitmesi sebebiyle daha çok mağduriyete yol açacağı ortadadır. Yetkililere çağrımız, pandemi ile ilgili gerekli önlemleri alarak Yeniceköy’deki PTT şubesinin tekrar açılmasıdır. Birçok kamu kurumunun bu şekilde tedbirler alarak çalışmaya devam ettiği bir süreçte bu kapatma kararı mahalle halkına eziyet çektirmekten başka bir sonuç doğurmamıştır. Özellikle son günlerde bir yandan tatil bölgelerinde keyfi uygulamalarla yoğunluk yaşanırken, siyasi partiler tıka bası dolu salonlarda toplantılar yaparken, bir yandan böyle basit konularla vatandaşın kısıtlanması vicdanen de bizleri rahatsız etmektedir.Yaşanabilir bir Yeniceköy için, sorunları ve çözüm önerilerimizi dile getirmeye devam edeceğimizi bildirir, hepinize teşekkür ederim.”

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 840 kez okundu.
GENEL - 5:59 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yasak uzatıldı !
  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, koronavirüs pandemisine ilişkşin yeni kararları duyurdu.
 • 02
  İnegöllüler dikkat ! Meteoroloji uyardı
  Meteoroloji İnegöl için 28 Şubat pazar günü hava tahmin raporunu yayımladı.
 • 03
  Normalleşme yarın başlıyor !
  Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Kabine toplantısında yüz yüze eğitime geçiş, kafe ve restoranların açılması konuşulacak.
 • 04
  Yeni vergiler yolda !
  Hükûmet, ikinci el araç satışlarından binde 5 vergi almak için harekete geçti. Hazırlanan yasa taslağının yakında TBMM Genel Kurulu’na gelerek yasalaşması bekleniyor.
 • 05
  Gönüllüler sokak hayvanları için sokaklara indi
  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Gönüllü Hareketi’ne katılan vatandaşlar, özellikle kısıtlamanın olduğu hafta sonları sokak hayvanlarının beslenmesi için sahaya indi. Şehrin 150 ayrı noktasına dağılan 180 kişilik gönüllüler ordusu, sokak hayvanlarına yem dağıtımı yaptı.