17° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Resim ve Şiir Yarışmasının sonuçları belli oldu !

İnegöl Belediyesi tarafından temizlik konusuna dikkat çekmek ve genç nesillerin bu konuya hassasiyetini arttırmak adına ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen resim ve şiir yarışmasının sonuçları belli oldu.
GENEL - Temmuz 1, 2020 6:06 pm A A

Temizlik konusuna verdiği önemle bu alanda dikkat çekici farkındalık çalışmalarına imza atan İnegöl Belediyesi, genç neslin de temizlik hususuna dikkatini çekmek adına Haziran ayında bir çalışma başlatmıştı. “Temiz Şehrim, Temiz Geleceğim” sloganıyla ilkokul öğrenciler arasında resim, ortaokul öğrencileri arasında ise şiir yarışması yapıldı. Başvuruların alınıp alanında uzman jürinin değerlendirmesi sonucunda iki kategoride dereceye giren öğrenciler belirlendi.

RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI
Yapılan değerlendirme neticesinde Temiz Şehrim Temiz Geleceğim Resim Yarışmasında; Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3F sınıfı öğrencisi Filiz Rüştü 1’inci oldu. Ticaret Sanayi Odası İlkokulu 2B sınıfı öğrencisi Hüma Nur Hacılar 2’nci olurken, Doğa Koleji 1C sınıfı öğrencisi İlayda Bilgen Bilge ise 3’üncü oldu.

ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI
Temiz Şehrim Temiz Geleceğim Şiir Yarışmasında ise; Sezai Karakoç Ortaokulu 5F sınıfı öğrencisi Salih Çayır 1’inci oldu. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu 8H sınıfı öğrencisi Aykut Çakıcı’nın 2’nciliği elde ettiği yarışmada, Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu 7D sınıfı öğrencisi Kevser Kenar da 3’üncü oldu.

BAŞKAN TABAN ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR
Düzenlenen yarışmaya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Amacımız temizlik konusunda gösterdiğimiz hassasiyeti tüm vatandaşlarımıza yayıp benimsetmek. Bu nedenle her yaşa hitaben bu konuda etkinlikler, farkındalık çalışmaları yapmaya gayret ediyoruz. Ağaç yaş iken eğilir diyerek genç neslimizin de temizlik konusuna dikkatini çekmek için böyle bir yarışma tertip etmeyi uygun gördük. İlkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerimizin katılabileceği resim ve şiir yarışmasına katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Yapılan resimler ve yazılan şiirlerin her biri birbirinden güzel eserler. Ancak jürimiz bu başvuruları değerlendirip nihayetinde bir yarışma olduğu için sıralamayı belirlediler. Benim gözümde yarışmaya katılma cesaretini gösteren her evladımız bu işin özünü kavramış, gönüllerin birincisidir. Derece elde eden ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, çocuklarını teşvik eden tüm ailelerimize ve evlatlarımızı geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Bu haber 9960 kez okundu.
GENEL - 6:06 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  MOSDER: Mobilya sektörü yönünü 2021 yılına çevirdi!
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2021-2023 döneminin ekonomideki yol haritasını çizecek Yeni Ekonomi Programı’nı açıkladı. ‘Yeni Dengeleme, Yeni Normal ve Yeni Ekonomi’ olmak üzere 3 ana başlık altında toplanan programı mobilya sektörü adına değerlendiren Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, “Sayın bakanımızın üzerinde durduğu katma değerli üretim, istihdam ve ekonomik hayatın sürdürülebilirliğinin sağlanması noktasında mobilya sektörünün Türkiye ekonomisi üzerindeki rolü oldukça büyüktür” dedi.
 • 02
  İnegöl’ün 193 Maddelik Doğal Afet Eylem Planı Tamamlandı
  İnegöl Belediyesi öncülüğünde farklı kurumlardan 11 kişinin oluşturduğu Doğal Afetler Risk ve Eylem Planı Kurulu, 2019 yılı Kasım ayında başlattığı çalışmasını tamamladı. Kurul; kısa, orta ve uzun vadede yapılacak 193 maddelik eylem planını hazırladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bugün düzenlenen basın toplantısında hazırlanan raporu açıklayarak atılacak adımları duyurdu.
 • 03
  Çorum FK’da Sinan Kurumuş sesleri
  TFF 2.Lig Beyaz gurupta mücadele eden İnegölsporun rakibi Çorum FK, İnegöllü isim Sinan Kurumuş ile prensipte anlaştı. Kurumuş yarın Çorum’a gidecek.
 • 04
  Bakan Koca’dan açıklama
  Son dakika haberi: Bakan Koca bugünkü verileri açıkladı.
 • 05
  Benzine zam geldi!
  Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 14 kuruş zam geldi.