16° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

ROMAN DERNEĞİNDEN KAVGA AÇIKLAMASI

İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, geçtiğimiz gün Sinanbey Mahallesi Mesudiye Sokak’ta Suriyeli ve Roman vatandaşların karıştığı kavgayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz gün meydana gelen olay hepimizi […]
GENEL - Mayıs 24, 2016 11:58 am A A

İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, geçtiğimiz gün Sinanbey Mahallesi Mesudiye Sokak’ta Suriyeli ve Roman vatandaşların karıştığı kavgayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz gün meydana gelen olay hepimizi üzmüştür. Özellikle böyle olaylardan “Roman” kelimesinin geçmesi üzüntümüzü ikiye katlamıştır. Bildiğiniz üzere Mesudiye Sokak’ta bir gerilim yaşanmış ve iki Suriyeli vatandaş darp edilmek sureti ile yaralanmıştı. Tabi konu ile ilgili çeşitli haberler de İnegöl basınına yansıdı. Öncelikle Roman camiasının bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Devletimizin Roman camiasına bakış açısı eskisi gibi değil ve bizler de ona göre hareket etmeliyiz”

 

BİZDE MİSAFİRE SOPA GÖSTERİLMEZ

Suriyelilerin misafir olduğunu belirten Hasan Ahmet Lekesizyiğit, “Ülkemizde yaklaşık 3 milyon Suriyeli var. Hepimiz aynı dinin mensubuyuz ve kardeşiz. Onlar yerlerinden yurtlarından ayrılarak buraya geldiler. Onlara yardımcı olmak bizim boynumuzun borcudur. Bizim kültürümüzde, örfümüzde, adetlerimizde bu var. Misafirperverliği ile ön plana çıkan bir toplumuz. Bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 


Bu haber 1260 kez okundu.
GENEL - 11:58 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.