Kısa süreli yağmur
 • EURO 6.61
 • DOLAR 6.12

ROMAN DERNEĞİNDEN KAVGA AÇIKLAMASI

İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, geçtiğimiz gün Sinanbey Mahallesi Mesudiye Sokak’ta Suriyeli ve Roman vatandaşların karıştığı kavgayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz gün meydana gelen olay hepimizi […]
GENEL - Mayıs 24, 2016 11:58 am A A

İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, geçtiğimiz gün Sinanbey Mahallesi Mesudiye Sokak’ta Suriyeli ve Roman vatandaşların karıştığı kavgayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Ahmet Lekesizyiğit, şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz gün meydana gelen olay hepimizi üzmüştür. Özellikle böyle olaylardan “Roman” kelimesinin geçmesi üzüntümüzü ikiye katlamıştır. Bildiğiniz üzere Mesudiye Sokak’ta bir gerilim yaşanmış ve iki Suriyeli vatandaş darp edilmek sureti ile yaralanmıştı. Tabi konu ile ilgili çeşitli haberler de İnegöl basınına yansıdı. Öncelikle Roman camiasının bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Devletimizin Roman camiasına bakış açısı eskisi gibi değil ve bizler de ona göre hareket etmeliyiz”

 

BİZDE MİSAFİRE SOPA GÖSTERİLMEZ

Suriyelilerin misafir olduğunu belirten Hasan Ahmet Lekesizyiğit, “Ülkemizde yaklaşık 3 milyon Suriyeli var. Hepimiz aynı dinin mensubuyuz ve kardeşiz. Onlar yerlerinden yurtlarından ayrılarak buraya geldiler. Onlara yardımcı olmak bizim boynumuzun borcudur. Bizim kültürümüzde, örfümüzde, adetlerimizde bu var. Misafirperverliği ile ön plana çıkan bir toplumuz. Bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Bu haber 830 kez okundu.
GENEL - 11:58 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bu müze hep açık!
  Gelişen teknolojiyi yakından takip eden Bursa Büyükşehir Belediyesi müzelerini dijital platforma taşıyor!
 • 02
  Harmancık ekonomisine can suyu
  Kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle 2013 yılında hizmete açtığı Keles Süt Ürünleri Tesisiyle bölge çiftçisine can suyu olan, kaliteli tohum, fide ve fidan dağıtımlarının yanı sıra yüksek verimli hayvan ırklarını üreticiyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Harmancık ekonomisine artı değer sağlayacak bir adım daha attı.
 • 03
  Kovalamaca sonucu yakalandılar
  Bursa’da kesinleşmiş hapis kararı bulunan 2 firari kovalamaca sonucu kıskıvrak yakalandı.
 • 04
  Bursa’da 4 belediye 19 işçi alacak
  İŞKUR sitesinde yer alan bilgilere göre Bursa’da 4 belediye 19 işçi istihdamı sağlayacak.
 • 05
  Erhan Demirden taraftarları maça davet etti
  İnegölspor Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Demirden, Pazar günü saat 13.30’da sahasında ağırlayacakları Sarıyer maçına tüm ilçe halkını davet etti.