Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Saadet Partisi’nden Yeniceköy’e ziyaret

Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu mahalle teşkilatıyla birlikte Yeniceköy esnafını ziyaret etti. Esnafların şikayetlerini dinleyen Eroğlu esnafın %50 kaybı olduğunu ifade etti.
GENEL - Ocak 9, 2021 11:03 pm A A

Yeniceköy mahalle merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Hasan Eroğlu hem pandemi sürecinde esnafın karşılaştığı sıkıntıları dinledi hem de yerel sorunlarla ilgili sohbet etti.

Esnaf ziyaretinden sonra Yeniceköy mahalle teşkilatı lokalinde bir açıklama yapan Hasan EROĞLU şu şekilde konuştu:

SADECE SEÇİM DÖNEMİ ÇALIŞAN BİR PARTİ DEĞİLİZ.
“Bugün Halkla İlişkiler ve Mahalli İdareler başkanlıklarımızın organizasyonu ile Yeniceköy’de esnafımızı ziyaret ettik. Öncelikle samimi ve candan karşılamaları için Yeniceköy esnafımıza teşekkür ediyorum. Bu ziyaretlerimiz bir aydır devam ediyor. Halkımızda haklı olarak seçim döneminde sahalara inen seçimden sonra ortadan kaybolan bir siyaset profili oluşmuş. Bu ziyaretlerle Saadet Partisi olarak bu profilin dışında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk.

2020 YILININ EN SEVİNDİREN GELİŞMESİ AYASOFYA CAMİİ
Gerek dünyda gerek ülkemizde olarak çok badireli bir yıl atlattık. 2020 bir çok felaketi yaşamış olduğumuz bir yıl oldu. 2020 yılında ortaya çıkan ve hala etkisini sürdüren salgın sebebiyle kucaklaşmaya toplu organizasyonlarda bir araya gelmeye hasret kaldık. Tabi 2020 yılında bizleri sevindiren gelişmeler de oldu. Bunların en önemlisi ise İstanbul’un fethinin, Hakkın batıla galip gelmesinin sembolü olan Ayasofya Camii’nin aslına uygun olarak tekrar ibadete açılması oldu. Bu sebeple tüm siyasi saikleri bir kenara bırakarak bu olumlu hamlede emeği olanlara teşekkür ediyoruz.

ESNAFTA %50 KAZANÇ KAYBI VAR
Bugün Yeniceköy’de bir çok esnafı ziyaret ettik. Bazı dükkanların tamamen kapalı olduğunu üzülerek gördük. Açık olan esnaflara sorduğumuzda ise yarı yarıya kazanç kaybı yaşadıklarını söylediler. Pandemi destekleri kapsamında yapılan kira ve nakit desteği ise bir nebze olsun ayakta durmalarını sağlıyor. Esnafımızın büyük bir özveri ile ticareti ayakta tuttuğunu söyleyebiliriz. Böylesine bir ortamda idarecilerin de aynı hassasiyet ve fedakarlıkla davranmaları gerekiyor. Bir şeye para harcanırken önceliklerin iyi belirlenmesi gerekiyor. Mesela bu süreçte yapılacak bir şey var. Şehrin bir çok noktasında belediyeye ait bir çok bilbord var. Vatandaşımızı yerel esnaftan alışverişe teşvik edecek kampanyalar yapılmalı. Süreçte esnaf odalarıyla sık sık toplantılar ve istişareler yapılmalı.

YENİCEKÖY’DE TALEPLER AYNI: KAPALI PAZAR YERİ, TEK KARTLA ULAŞIM, ALTYAPI
Esnafımıza yerel yönetimle alakalı sorunları olup olmadığını sorduğumuzda ise cevapların değişmediğini gördük. Bundan birkaç ay önce mahalle sorumlumuz Suat Savaş beyin de video basın açıklamasıyla dile getirdiği sorunlar aynen devam ediyor. Bu ziyaretler vesilesiyle tekrar hatırlatmak istiyoruz. Yeniceköy’e acil olarak bir kapalı Pazar alanı yapılması gerekiyor. Yine ulaşımda hala çift kart kullanılıyor ve hat sayısı sınırlı. Yeniceköy köprülü kavşağından mahalle merkezine gelen ana yolda yaşanan kazalar sonrasında ise yolda sadece bazı noktalarda ses bariyerleriyle çözüm sağlandığını gördük. Bunun da yeterli olmadığını tekrar ifade etmek istiyoruz. Yine bazı esnafımızdan temizlik hususunda şikayetler aldık. Yine mevcut altyapıda bir iyileşme gerekli. Özellikle yeni imara açılan yerlerde düzensiz bir yapılaşma oluşuyor. Sadece Yeniceköy’de değil; her yerde imar öncesi altyapı ve yol hizmetinin tamamlanması gerekli. Ziyaretlerimizde aldığımız notları bu şekilde sizlerle paylaşmış olduk. Diğer mahallelerdeki esnafımıza da ziyaretlerimiz devam edecek. Dile getirdiğimiz sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması temennisiyle tüm Yeniceköy mahalle sakinlerimize saygılar sunuyorum.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 5470 kez okundu.
GENEL - 11:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir zamda Ösym’den
  ÖSYM Başkanlığı bir son dakika açıklamasında bulundu ve KPSS tercihlerinden alınan ücrete zam geldiğine yer verildi.
 • 02
  Mahsur kalan gençleri Jandarma kurtardı !
  Bursa’nın Mustafakemalpaşa İlçesinde meydana gelen olayda, motorlu tekne ile Uluabat gölüne avlanmak için açılan 3 genç mahsur kaldı. Jandarma ekipleri tarafından kurtarılan gençlere usulsüz avlanmadan ceza yazıldı.
 • 03
  Kar İnegöl’de ne zamana kadar etkili olacak ?
  İnegöl’de dün öğlen saatlerinde başlayan karla karışık yağmur bugün kar yağışına dönüşerek özellikle kırsal mahalleleri beyaza bürüdü. İnegöl merkezinde ise kar yağışı aralıklarla devam ediyor.
 • 04
  Başı boş ata feci şekilde yaralandı !
  İnegöl de meydana gelen kazada kamyonetin çarptığı başıboş at, yaralandı.
 • 05
  MARKETLERE YENİ DÜZENLEME GELİYOR!
  Ticaret Bakanlığı, sebze ve meyvelerin satışında uyulması gereken standartlara ilişkin tebliğ değişikliği taslağı hazırladı.