seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

SAĞLIK BAKANLIĞI ÖĞRENCİ YURTLARINDAKİ ÖNLEMLERİ GEVŞETTİ

Sağlık Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlar ve okul pansiyonlarında önlemleri gevşetti.
Eğitim - Ekim 23, 2021 3:02 pm A A

Kantin ve kafeterya sıraları, çalışma salonlarında, yatak ve ranzalar arasında gözetilmesi önerilen 2 m sosyal mesafe rehberden çıkarıldı. Covid-19 hastası öğrenciye maskeli izolasyon getirildi.

Milliyet’ten Hande Atılgan imzalı habere göre, rehberde, daha önce, “mümkün olduğunca azaltılması” önerilen yurtlardaki öğrenci sayısı, ek yerleştirmelerle katlanırken, güncelleme ile yurt ve pansiyonlardaki sosyal mesafe önlemlerinde de gevşemeye gitti. Kantin ve kafeterya sıraları, okuma ve çalışma salonlarında, idari personel çalışma alanı, yatak ve ranzalar arasında gözetilmesi önerilen 60 cm ile 2 metre arasındaki mesafeler yerini, yurt yönetiminin inisiyatifine ve kurumun fiziksel şartlarına bırakılan “sosyal mesafeye dikkat edilecek” aralıklara bıraktı.

Yurtların spor salonlarına yönelik “Spor aktiviteleri damlacık çıkışı ve hızını artırmaktadır. Bu nedenle sosyal mesafe en az 2 metre olmalıdır” ifadesi rehberden çıkarıldı. Spor salonları için 6 metrekareye 1 kişi düşmesi şartı da kaldırıldı.

Yurtlarla ilgili bir diğer önemli değişiklik de önceki rehberde yurda girişi yapılmayacak olan “Ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı gibi şikayetleri olan, Kovid-19 tanısı alan ve temaslısı olan” öğrencilerin, bundan sonra “maske takarak izole olmaları sağlandığı” takdirde yurda alınması oldu.

Rehberde, Kovid-19 tanısı alan öğrencilerin nereye yerleştirileceklerine ilişkin özel bir düzenleme bulunmazken, öğrencilerin oda değişikliği için önceki rehberde olduğu gibi “Öğrenciler yurtta kaldıkları süre içerisinde aynı odada, aynı öğrencilerle kalmaları sağlanmalı, oda değişikliği yapılmamalıdır. Oda değişikliği zorunlu ise odalardaki eşyalar temizlendikten sonra yapılmalıdır” dendi. Yatılı Kuran kurslarında aynı şekilde devam ettirilirken, sinema ve tiyatro salonlarında da kaldırıldı.

resim yükle

Bu haber 820 kez okundu.
Eğitim - 3:02 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  OTOMOBİL BAYİLERİNİN SIFIR ARAÇ OYUNU
  Hükümetin ÖTV’ye yaptığı indirimi vatandaşa yansıtmak istemeyen otomobil bayileri, sıfır araçlara plaka taktırıp ikinci el olarak piyasaya pahalı bir şekilde sürüyor.
 • 02
  Korkutan deprem !
  Geçtiğimiz hafta 5.1 büyüklüğünde korkudan bir deprem meydana gelen Erzurum’un Köprüköy ilçesinde bugün 11.30 sıralarında 4.8 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise yerin 5.0 kilometre olarak ölçüldü.
 • 03
  ALTIN 700 LİRAYI BULACAK
  Gelecek dönemde altın fiyatlarının daha da artacağını belirten kuyumcular, “Şimdilik vatandaşlar ellerindeki altınları bozmasınlar. Gram altın bu sene olamasa da seneye kesin 700 lirayı görür” tavsiyesinde bulundu.
 • 04
  İnegöl’de şok olay !
  Fatih Mahallesi’nde meydana gelen olayda, bir kadın yeni aldığı silahla yanlışlıkla kendisini vurdu.
 • 05
  İNEGÖL’DE YENİ HAFTADA HAVA NASIL OLACAK?
  Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22 Kasım hava tahmin raporunu yayımladı.