Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Sedat Kızılcıklı’dan İnegölspor’a destek ziyareti

22.Dönem Ak Parti Milletvekili Sedat Kızılcıklı, İnegölspor’a destek ziyaretlerinde bulundu. Kızılcıklı ziyaret sonrasında İnegölün Sesi mikrofonuna açıklamada bulundu.
GENEL - Aralık 5, 2019 11:06 am A A

Eski AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Kulüp Başkanı Münür Kanar ile yönetim kurulu üyelerini kulüp tesislerinde ziyaret etti.

İNEGÖL’ÜN BU TİP SİYASETÇİLERE İHTİYACI VAR
Ziyarette konuşan Kulüp Başkanı Münür Kaner,”Öncelikle kulübümüze ziyarete gelen değerli vekilim Sedat beye çok teşekkür ediyorum. Ziyareti bizi memnun etti. Kendisiyle birlikte eski meclis üyemiz Berat Beyde teşrif ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnegölspor’la ilgili kendisinin daha öncede çalışmaları olmuştu. İnegölspor’u iyi biliyor. Sağ olsun bizi ziyaret ettiler. İnşallah tekrar sayın vekilimizi siyasi arenada görmek istiyoruz. Çünkü İnegöl’ün bu tip siyasetçilere ihtiyacı var. İnşallah bir dahaki dönem artık tekrar vekil olarak mı? tekrar belediye başkanı olarak mı? tekrar il başkanı olarak mı? ne olursa olsun böyle değerlere ihtiyacımız var. İnegölspor’unda ihtiyacı var. Bizi ziyaret ettiği için tekrar kendisine çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun var olsun.”dedi.

İNEGÖLSPOR İNEGÖL’ÜN MARKASIDIR

Sedat Kızılcıklı ise “Bende saygı değer başkanımıza ve çok değerli yönetim kuruluna bu güzel misafirperverliklerinden ve ağırlamalarından dolayı çok teşekkür ederim. İnegölspor İnegöl’ün bir markası. Bunu inkar etmemiz mümkün değil. Hatta bunu da güçlendirmemiz gerekir diye düşünüyorum. Bu hafta Manisa’ya maça gideceksiniz. Manisa’da, İzmir’de İnegölspor konuşulacak. Bir gün geliyor başta tarafa gidiyorsunuz, Türkiye’nin her tarafını deplasman olarak dolaşıyorsunuz. Türkiye’nin her tarafından da İnegöl’e takımlar geliyor. Yani sadece köftesini, mobilyasını değil  İnegölspor’uda tarihiyle, yetiştirdiği futbolcularıyla ve büyük başarılarıyla defalarca 1.Ligin kapısından, Play-Off’lardan şansız bir şekilde elenip şampiyonluğu kaçırmasıyla ama kupalarda Beşiktaşları, Bursasporları elediği yıllarla ve Türkiye’nin bütün kulüplerine kazandırdıkları futbolcularla bir markadır.

İNEGÖLSPOR’A DESTEK VERİLDİĞİNDE BAŞARILARININ ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Türkiye’nin en ciddi televizyonlarında zaman zaman çok uzun sürelerde İnegölspor konuşulmuştur, İnegöl konuşulmuştur. İnegölspor sayesinde İnegöl tekrar gündeme gelmiştir, getirilmiştir. İnegölspor’un markasını daha da ileriye nasıl götürebiliriz ve İnegölspor’u hak ettiği yerlere nasıl taşırız diye İnegöl’de herkesin kenetlenmeye ihtiyacı var ve kulüp başkanımız Münür beye, yönetimine destek vermesine ihtiyacı var. Çünkü İnegölspor açıkçası hiç bir siyasetin, siyasetçinin yada bir partinin kulübü olamaz. Hiç kimsenin kulübü olamaz. Bütün İnegöl’e mal olmuş bir kulüp. Buradaki bütün İnegöl dinamikleri harekete geçip, İnegölspor’a hak ettiği desteği vermek durumunda. Bizlerde bunun için elimizden gelen çalışmaları, tabiî ki başkanımızın bizden istedikleri noktasında, talepleri noktasında yapmak için gayret gösteririz. Her türlü desteğe varız. Ama İnegöl gerçekten ticari anlamda, bütçesi anlamında “İnegölspor’a destek vereceğim” dediği zaman çok rahat işlerin yürüyeceği bir yer. Çünkü ticareti, ihracatı, ekonomisi çok güçlü bir şehir olduğu için İnegölspor’ada biraz destek verildiğinde, İnegölspor’un geçmişteki başarılarını daha da arttıracağını düşünüyorum.

ÖNÜMÜZDEKİ SENELERDE DAHA İYİ BAŞARILAR ELDE EDERİZ 

Tabi şuanda başkanımızın muhtemelen bazı ekonomik sıkıntıları var. Bunun içinde sayın kaymakamımızın, belediye başkanımızın, ticaret sanayi odası başkanımızın ve kulüp başkanımızın birlikte yaptığı çalışmalar var. O çalışmalara bizimde yapabileceğimiz katkı ne olursa, her zaman bu katkıyı yapmaya çalışacağız. Amacımız, isteğimiz İnegölspor’un borçlarından kurtulması ve başarılarını devam ettirmesi. Bana göre İnegölspor şuan gayet iyi gidiyor. İlk 2 takımı saymazsak 3. takımla aramızda çok az bir puan farkı var. 2-3 hafta iyi performans göstermemiz halinde yukarıdaki sıralarda yerimizi alırız. Ama şuan bulunduğumuz yer 10.’luk, kötü bir yer değil. İnşallah bu seneyi bu şekilde kapattıktan sonra önümüzdeki senelerde çok daha başarılarda elde ederiz.

MÜNÜR BAŞKAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ben bütün İnegöl’e çağrıda bulunmak istiyorum. İnegöl’ün markası olan İnegölspor’a hep beraber sahip çıkalım. Herkes üzerine düşeni gücü nispetinde yapsın. Bu yardımlar yapıldığı zamanda İnegölspor’un zaten ne kadar iyi başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah bu çağrımızda bir karşılık bulur. İnanıyorum ki bulacaktır da. Hep beraber İnegöspor’u çok daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Sözlerimin sonunda da özellikle kulüp başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Ne zaman İnegölspor’un başı sıkışsa, ne zaman İnegölspor sıkıntılı sürece girse, hemen İnegöllüler diyor ki “Münür başkan gel. Yönetimini yap ve bu yükün altına gir” Sağ olsun başkanımızda bugüne kadar defalarca geçmişte yaptığı gibi yine bundan 1,5-2 ay önce yine bu yükün altına girdi. Herkesin cesaret edemeyeceği ve İnegöl’de açıkçası ihracat rakamlarının düşmeye başladığı bu sıkıntılı süreçte, herkesin cesaret edemeyeceği bu yükün altına girdi. Ben kendisine İnegöllüler adına teşekkür ediyorum. Yönetimine İnegöllüler adına teşekkür ediyorum. Biz destek vermek zorundayız. Çünkü bu iş öyle 1 kişinin yada 1 yönetiminin gayretleriyle toparlanacak rakamlar değil. Bütün İnegöl’ün bir araya gelip, yakalamamız gereken bir periyot. İnşallah başkanımızın yanında olacağız ve destek vereceğiz. Başkanımız geçmişte nasıl başarıları elde ettiyse, nasıl Play-Off kapılarından döndüyse inşallah yine İnegölspor’u en güzel yerlere getirmek için gayret edecektir. Hem ekonomik yönden bu yardımları yapmamız lazım hem de Büyükşehir Belediyemiz ile görüşüp, tesislerin biran önce bitmesi, İnegölspor’un o güzel tesislerine kavuşması için biran önce çalışma yapmamız lazım. İnşallah bu konuda da bizden hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ta üzerine düşeni yapacaktır diyorum. Ben buradan tekrar bizi ağırladıkları için çok teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANLIĞI İDDİALARI YANITSIZ KALDI

Ziyaret esnasında gazetecilerin ‘’Ak Parti Bursa İl Başkanlığı için adınız geçiyor neler söylemek istersiniz?’’ sorusu eski vekil Sedat Kızılcıklı tarafından yanıtsız kaldı.

 

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2020 kez okundu.
GENEL - 11:06 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kantin bilmecesi bitmedi gitti !
  İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde bulunan kantin, fiyat anlaşmazlığı nedeniyle mevcut işletmeci tarafından kapatılmıştı. Yeniden ihale edilen kantinin yakın zamanda açılacağı öğrenildi.
 • 02
  Ramazan ayında tam kapanma olacak mı ?
  Hükümetin artan COVID-19 vakalarının ardından aldığı kararların sonuçları yakından izleniyor. Edinilen bilgiye göre, alınan kararların olumlu sonuçları görülse de beklenenden daha yavaş olduğu belirtiliyor.
 • 03
  Çocuklar gelenekleri resmetti !
  Bu yıl Tataristan’ın Kazan Kenti organizasyonuyla çevrimiçi olarak yapılacak Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 17. Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek, “Dünya’yı Görüyorum-Dünya Milletlerinin Gelenekleri” temalı Uluslararası Çocuk Resim Yarışması’na Bursa’dan katılacak 10 eser belirlendi.
 • 04
  Yeniceköy’de yeni yaşam alanı doğuyor !
  İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi Narman Caddesinde 3 ayrı alanda toplam 3356 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. İçerisinde; çok amaçlı saha, çocuk oyun ve fitness alanı, koruluk alan ile sert zemin yürüyüş yolarının bulunduğu çalışmayı, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi.
 • 05
  Yeni hayvan pazarı yükseliyor !
  İnegöl Belediyesi, Alibeyköy Mahallesi bölgesinde 13 bin 900 m2 alan üzerinde kurulacak modern Hayvan Pazarının yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, hedeflerinin yeni hayvan pazarını kurban bayramına yetiştirmek olduğunu söyledi.