18° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Şehir tiyatrosundan sezona merhaba

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezon açılışını Hz. Mevlana’nın ‘dostu Şems-i Tebrizi’ye olan’ bağlılığının ele alındığı ‘Can Ateşinde Kanatlar’ adlı oyunla yaptı.
Bursa Haberleri - Ekim 14, 2019 12:10 pm A A

Şehir tiyatrosu, Hz. Mevlana’yı anlatan ‘Can Ateşinde Kanatlar’ isimli oyunun prömiyeri ile sanatseverlerle buluştu. Turgay Nar’ın yazdığı ve yaklaşık 750 yıl önce Konya’da yaşamış Hz. Mevlana’nın ‘Şems-i Tebrizi’nin kuşkulu kayboluşunun ardından’ dostunu arayışını ele alan oyun, Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyuna, Bursalılar büyük ilgi gösterdi. Yönetmenliğini Altuğ Görgü, müziklerini ise Ömer Göktepeliler’in yaptığı, seyircinin büyük bir dikkatle izlediği oyunda, yaklaşık 300 yıl süren Haçlı seferleri sırasında yaşamış olan Hz. Mevlana’nın hümanist kişiliği de ön plana çıkarıldı.


Bu haber 1290 kez okundu.
Bursa Haberleri - 12:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl yolunda Tır devrildi !
  İnegöl’lü tırcı feci kaza yaptı !
 • 02
  Yargıtay’dan Emsal Karar !
  Yargıtay, tartışma esnasında taraflardan birinin yaralanmasına neden olan kül tablası, kemer, televizyon kumandası, tuğla, bardak gibi eşyaların silah olarak kabul edileceğine karar verdi.
 • 03
  Hayırsız evlat dehşet saçtı !
  Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde 3 gündür kayıp olarak aranan 61 yaşındaki kadının cesedi, başı kesik halde köye 2 kilometre uzaklıkta bulundu.
 • 04
  Tarih belli oldu !
  Pamukkale, Ulusoy, Metro ve Kamil Koç firmaları 4 Haziran tarihinden itibaren seferlere başlayacaklarını açıkladı.
 • 05
  Polis Kıskıvrak yakaladı !
  İMKB Osmangazi İmam Hatip Ortaokulunda meydana gelen olayda kapalı olan okula demir kapının üzerinden giren 2 kişi polisi alarma geçirdi.
şanlıurfa araç kiralama