29° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Sel İnegöl’lü çiftçiyi vurdu !

Dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış özellikle İnegöl’ün kuzeydoğusunda yer alan kırsan mahallelerde ve ekili alanda büyük hasara yol açtı.
3. Sayfa - Haziran 23, 2020 11:15 am A A

Dün gece İnegöl’ün özellikle kuzey doğusunda etkisi altına alan sağanak yağış ve dolu birçok kırsal mahallede hayatı olumsuz etkiledi. Büyük maddi ve manevi zarara yol açan sel felaketi tarım arazilerini de vurdu.

Tarlada bekleyen mahsuller yağış ve selin etkisiyle toplanamadı. Kürşunlu , Küçük Yenice Kınık ve Süpürtü mahallelerinde yer alan tarım alanlarının büyük bölümü hasar gördü.

İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik , bazı tarlalarda 1 metreye yakın su bulunduğu için hala tarlasına ulaşamayan çiftçiler olduğunu söyledi. Şu an tarlalarda bulunan meyve, sebze, tahıl gibi tüm tarım ürünlerinin perişan durumda olduğuna işaret eden Çelik , hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.


Bu haber 1310 kez okundu.
3. Sayfa - 11:15 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.
 • 02
  İç İşleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama !
  İçişleri Bakanlığı: “26 Eylül 2020 tarihi itibarıyla yurt ve pansiyonlarda 2 bin 157 kişi izolasyon altında tutuluyor.
 • 03
  Milletimizin yanında olduk !
  Bakan Albayrak: Milletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz dedi.
 • 04
  Koronavirüste son dakika
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verileri paylaşıldı.
 • 05
  Koronavirüs aşısında bir iyi haber daha !
  ABD merkezli Johnson&Johnson (J&J), ürettiği yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunun gözlendiğini bildirdi.