15° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Sel mağduru çiftçilere ziyaret !

Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl’de son günlerde yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle buğday ve kanola ekili tarlaları sel baskını sonucu büyük zarar gören Sungurpaşa Mahallesindeki çiftçileri ziyaret etti. Tarlaları gezen Taban, geçmiş olsun dileklerini iletti.
GENEL - Haziran 13, 2020 4:50 pm A A

Marmara bölgesinde son bir haftadır yoğun şekilde devam eden yağışlar, İnegöl’ü de ciddi şekilde etkiledi. Yoğun yağmurlar, İnegöl’ün kırsal bölgelerinde tarımsal üretimi de olumsuz etkiledi. Şiddetli yağışlar nedeniyle Sungurpaşa Mahallesinde 500 dekar ekili arazi zarar gördü. Buğday ve kanola ekili tarlalarda sel baskını nedeniyle ciddi zayiat oluşurken, Belediye Başkanı Alper Taban bugün çiftçileri ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti.

SELİN VURDUĞU TARLALARI YERİNDE İNCELEDİ
Beraberindeki heyetle Sungurpaşa Mahallesini ziyaret eden Taban, muhtar ve mahalle sakinleriyle selin vurduğu tarlaları gezdi. Yaşanan kaybı yerinde gören Taban, afet karşısında çaresiz kalan köylülere geçmiş olsun dileklerini iletti.

SUNGURPAŞA TÜRBESİ TURİZME KAZANDIRILACAK
Başkan Taban, Sungurpaşa Mahallesinde tarla ziyaretleri sonrası mahalle sakinleriyle bir araya gelip istişarelerde de bulundu. Köy içinde bulunan Sungurpaşa Türbesini de ziyaret edip dua eden Taban, türbenin turizme kazandırılması için çalışma yapılacağı müjdesini verdi.


Bu haber 1220 kez okundu.
GENEL - 4:50 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöllüler dikkat !
  Meteoroloji, İnegöl için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Yağışın yarın ve çarşamba günü etkili olacağı belirtildi.
 • 02
  Korkutan ceset şoku!
  Antalya’da ormanlık alanda çıkan küçük çaplı yangının söndürülmesinin ardından, alevlerin çıkış noktasında bulunan yanmış erkek cesedinin CHP Döşemealtı eski İlçe Başkanı Hasan Haluk Yalçın’a (53) ait olduğu belirlendi.
 • 03
  Kahreden haber şehidimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama yürekleri dağladı.
 • 04
  Gerekirse Kardeşlerimizle Şehadete Yürürüz !
  MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına karşı haince ve hunharca yapmış olduğu saldırısına karşılık yazılı bir açıklama yaptı.
 • 05
  Altın fiyatları düşecek mi , artacak mı ?
  Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti. Dolar ve altının ons fiyatında yaşanan yükseliş altın fiyatlarını 13 lira birden artırdı. Peki altın bundan sonra düşer mi, çıkar mı?