11° Açık
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif B7yTL.gif

Sigara İçenlere Kötü Haber!

Türkiye Sigarayla Savaşanlar Derneği, yapılan çalışmalarda yoğun bakımlarda kovid-19’dan yatanların yüzde 30’nun, hayatını kaybedenlerin ise %85’inin sigara içtiğinin tespit edildiğini açıkladı.
GENEL - Şubat 8, 2021 7:09 pm A A

9 Şubat Dünya Sigarayı Boykot günü vesilesiyle yazılı açıklama yayımlayan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, kovid-19 pandemisinde sigara içenlerin daha fazla risk altında olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Aydın, yazılı açıklamasında, “Yapılan çalışmalarda, yoğun bakımlarda Kovid-19’dan yatanların yüzde 30’unun, ölenlerin ise yüzde 85’inin sigara içtiği tespit edilmiştir. Yakın zamanda yapılan çalışmalar, elektronik sigara kapsüllerinin tatlandırılmasında kullanılan 40 kimyasalın akciğer dokusu üzerindeki zararlı etkilerini açıkladı. Elektronik sigaranın genellikle amfizem, reflü hastalığı, kalp hastalığı, akciğer kanseri ve uyku apnesinin habercisi olan horlama ile ilişkili olduğunu göstermiştir.” ifadelerini kullandı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 900 kez okundu.
GENEL - 7:09 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Komşuda Alarm Verildi !
  Dünyaya etkisi altına alan ve milyonlarca insanın hem sağlığını hem de ekonomisini mahveden koronavirüsün etkileri devam ediyor.
 • 02
  ÇÖL TOZLARINA DİKKAT!
  CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Avrupa üzerinden Türkiye’ye gelen çöl tozlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 03
  DOĞALGAZA ZAM MI GELİYOR !
  Ocak ve şubat aylarında doğalgaza yüzde 1’erlik zam yapan BOTAŞ, mart tarifelerini yarın açıklayacak. Sektör kaynakları, mart ve nisan aylarında da doğalgaza zam gelebileceğini belirtiyor.
 • 04
  O sapık yakalandı !
  Osmaniye’de 4 kadına cinsel taciz suçundan aranan şahıs polis ekipleri tarafından yakalandı.
 • 05
  KORKUTAN DEPREM!
  Marmara Bölgesini tedirgin eden bir deprem meydana geldi.