18° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Sigaraya vergi zammı geldi !

Sigaraya vergi zammı geldi. Güncel sigara fiyat listesi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınladığı listeye göre tütün ve alkol ürenlerine uygulanan maktu ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) tutarları artırıldı.
GENEL - Temmuz 4, 2020 5:15 pm A A

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınladığı güncel listeye göre de alkol ve tütün ürünlerinden alınan maktu ÖTV tutarlarında artış yaşandığı görülüyor.

EN DÜŞÜK 1 PAKET SİGARA VERGİSİ 10 LİRAYA YAKLAŞTI

Buna göre  sigaraların maktu ÖTV oranı yüzde 6.89 oranında arttı. En düşük fiyatı bulunan sigaradan alınan ÖTV, 9.75 TL oldu.


Bu haber 3500 kez okundu.
GENEL - 5:15 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Koca’dan önemli açıklamalar !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısında açıklama yaptı.
 • 02
  Bursa’da hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara karşı denetim düzenlendi.
 • 03
  Öğrencilerin Tablet İhtiyacı İçin Destek Kampanyası Başlatıldı
  Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim modeliyle devam eden eğitimlerde, ihtiyaç sahibi öğrencilerin tablet eksiğini gidermek için “Eğitimde Birlik Akımı” sloganıyla kampanya başlatıldı.
 • 04
  Milyonların gözü bu haberde !
  Vergi ve prim borçlarının yapılandırılmasına yönelik açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu kararın gündemlerinde olduğunu ifade etti.
 • 05
  Ak Parti’de flaş gelişme !
  Pandemi nedeniyle yapılamayan Ak Parti İnegöl İlçe kongresi Pazar günü gerçekleştirilecek. Kongreye Mustafa Durmuş ve yönetimi tek liste halinde katılacak.