27° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

Şinasi Akan güven tazeledi

Ülkücü İşçiler Derneği İnegöl Şubesi 1. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Şinasi Akan güven tazeledi. Ülkücü İşçiler Derneği İnegöl Şubesi, geçtiğimiz Pazar akşamı Sani Konukoğlu Konferans Salonu’nda 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye, Ülkücü İşçiler Derneği Marmara Bölge Başkanı Murat Özdemir, MHP İlçe Başkanı Müfit Besler ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim, bazı […]
Güncel - Aralık 31, 2014 2:28 pm A A

Ülkücü İşçiler Derneği İnegöl Şubesi 1. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Şinasi Akan güven tazeledi.

Ülkücü İşçiler Derneği İnegöl Şubesi, geçtiğimiz Pazar akşamı Sani Konukoğlu Konferans Salonu’nda 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye, Ülkücü İşçiler Derneği Marmara Bölge Başkanı Murat Özdemir, MHP İlçe Başkanı Müfit Besler ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim, bazı oda ve dernek başkanları ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Divan Başkanlığına Müfit Besler’in yardımcılıklarına ise Vedat Karakaya ve Emin Özdemir’in getirildiği kongre, faaliyet raporunun ve mali raporun okunarak ibra edilmesinin ile başladı. Seçime tek liste ile giren mevcut başkan Şinasi Akan, gerçekleştirilen oylamanın ardından güven tazeledi.

HIRSIZLIK DEVAM EDERSE KARGAŞANIN ÖNÜ ALINAMAZ

Seçimin ardından bir konuşma gerçekleştiren Ülkücü İşçiler Derneği İnegöl Şubesi Başkanı Şinasi Akan, “Bugün Türkiye’de uygulanan ve şahsiyetsizliği özendiren, insanı küçük çıkarlarla esir eden, ciğerin peşine koşan kediler gibi toplu kıyıma uğramış, adeta halkı sonra da bireyi çürümüş bir yığının parçası haine getiren malum zihniyete karşı Ülkücü İşçiler Derneği olarak insana insanca değer veren ve Türk milletinin karakter yapısına uygun olan bir düzen gelmedikçe, bilincindeyiz ki bu memlekette ekonomi, kişiler arası ilişkiler, torpil, adaletsizlik, ezilen kadınların ve insanların insanca yaşaması mümkün olmayacaktır. Çoğu arkadaşımızın kamuoyu teşkil eden herhangi bir kuruluşa iş için başvurduklarında şöyle ki, malum zihniyetin gençlik kollarlına üye olmayı ön görenler temelli ayıp ediyorlar, yazık ediyorlar ve şunu bilsinler ki, gün gelecek başlarını yere eğecekler. Kamuoyu teşkil eden ekonomik işlev ve milli pay ortaklığı bakımından, adaletli olmayan paylaşım sergileyerek bu konularda sahte olan sözde İslami uygulamada acımasız kapitalizmin ve yeşil komünist bloktaki büro üyelerinin temsilcisi haline gelmiştir. Görüşümüz şöyle ki; yandaşlık, soygun, hırsızlık devam ederse toplumdaki kargaşanın önü alınamayacaktır. Asgari ücretin sadece adını hatırlatarak kısa ve öz vurgulayarak geçmek istiyorum ki, Çalışma Bakanının hiçbir tutumu Türk milletinin hayrına değildir” dedi.

BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALINMALI

Gençliğin davaya eskisi gibi sağlam tutunmadığından yakınan Başkan Akan, “Bizden söz edecek olursam eğer; Genel merkezimiz iç hesaplaşmalardan sıyrılıp yapmadığımız, olmayan, yine de varsa eğer menfaatçiliği tepip milliyetçi toplumcu düzeni proje biçiminde Türk milletine anlatmalıdır. Halkın içinden karakter yapısı sağlam insanlarla yola çıkarak halkla bütünleşip, kapitalist sahte dindar burjuvaziden bu ülke kurtarılmalıdır. Türkiye’nin meseleleri, 9 Işık Doktrini, Türk İslam Ülküsü kitapları başta olmak üzere diğer milliyetçi eserlerin okunması sağlanmalıdır. Gençlik bu davaya eskisinden çok daha cılız sarılmış vaziyettedir. Bir an önce önlemi alınmalıdır. Konferanslar ve seminerlerle gençliğin yetişmesine önem verilmelidir. Kongremize katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KISA SÜREDE BAŞARI SAĞLADI

Marmara Bölge Başkanı Mutlu Özdemir, “Sağ elime güneşi, sol elime ayı verseler vallahi dönmem davamdan diye buyuran, sevgili Peygamberimiz Muhammed (S.A.V.)’in de övgü ile bahsettiği bir elinde Kur-an diğer elinde bayrak olan, davası Nizam-ı Alem İ’lâ-yı Kelimetullah davası olan, mücadelesi fitne ortadan kalkıncaya, İslam yeryüzünde hükmünü sürdürünceye kadar devam edecek olan yüce Türk milleti, Allah’ın selamı üzerinize olsun. Bizlerin bu salonda olmamıza, kardeşlerin hasret gidermesine müsaade buyuran Allah’a hamdolsun. Sizlere Genel Başkanı Sayın Hakan Kandemir Beyin selamlarını getirdim. Burada bulunamamanın üzüntüsünü yaşarken yurdun dört bir tarafında dalgalanan sancağımızın İnegöl’de faaliyet göstermesi, kısa sürede başarı sağlamasından memnun olduğunu da belirtti. Kurucu başkanımız ve yeni başkanımız Sayın Şinasi Akan Başkanıma ve yönetimine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM KURULU

Şinasi Akan başkanlığında oluşan Ülkücü İşçiler Derneği İnegöl Şubesi yönetim kurulunda; Cihan Demirtaş, Mesut Erim, Muammer Sancar, Mehmet Özcan, Mehmet Dündar, İsmail Altundağ, Seyhan Kahraman, Yalçın Atan ve İbrahim Yılmaz isimleri yer aldı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1830 kez okundu.
Güncel - 2:28 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  YAŞ DÜZENLEMESİ GELİYOR !
  Ekonomik reformlar içinde yer alan 18 yaş altı gençlerin Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) girmesine imkan tanıyan düzenleme Meclis’e gönderildi.
 • 02
  YENİ HAYVAN PAZARI KURBAN BAYRAMINA YETİŞECEK !
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yapımı süren yeni hayvan pazarı alanında çalışmaların aktif bir şekilde devam ettiğini belirterek Kurban Bayramına sürecin tamamlanacağını ifade etti.
 • 03
  Dev şirket işçi alacak !
  Dünyanın en büyük elektronik ticaret parekendecisi Amazon, 75 bin kişiye daha iş verileceğini ve koronavirüs aşı belgesi gösterenlere 100 dolar ikramiye verileceğini duyurdu.
 • 04
  WhatsApp’ta son 1 gün !
  Sosyal medya uygulaması WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası için uzattığı süre yarın doluyor. Son 1 gün kala kullanıcılar, karara ilişkin görüşlerini dile getirdi.
 • 05
  ALTINDAKİ YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR !
  Bayram tatili nedeniyle yurtiçi piyasaların kapalı olduğu günde dolar/TL’de ise yükseliş eğilimi devam ediyor. Altın kritik sınır olan 499 TL’ye geldi.