24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

Sınıfta Kaldık…

Yeni yıl bereketiyle geldi diyebiliriz. Son yıllarda görülmemiş bir şekilde yağan kar, önümüzdeki yıl için bolluk ve bereketin de müjdeleyicisi gibiydi adeta. Tabi kar güzelliklerin yanında diğer yönüyle de birçok şeyi açıkça ortaya koydu. Acziyetleri, ihmalleri ve eksikleriyle de çok konuşulacağa benziyor. Önce Cerrah beldesinden gelen halkın traktörlerle kendi karla mücadele görüntüleri. Akhisar mahallesinde Toki […]
YAZARLAR - Ocak 14, 2015 9:05 am A A

Yeni yıl bereketiyle geldi diyebiliriz.
Son yıllarda görülmemiş bir şekilde yağan kar, önümüzdeki yıl için bolluk ve bereketin de müjdeleyicisi gibiydi adeta.
Tabi kar güzelliklerin yanında diğer yönüyle de birçok şeyi açıkça ortaya koydu. Acziyetleri, ihmalleri ve eksikleriyle de çok konuşulacağa benziyor.
Önce Cerrah beldesinden gelen halkın traktörlerle kendi karla mücadele görüntüleri.
Akhisar mahallesinde Toki ‘den gelen ve belediye otobüslerinin karı bahane ederek normal güzergâhlarına kadar gitmemeleri,
Musluklardan akan suların neredeyse sararması,
Perpanın çatısının çökmesi,
Köylerde günlerce gelmeyen elektrikler,
İnegöl’ün çeşitli noktalarından gelen (Tahtaköprü, Kurşunlu, Yenice, İnegöl şehir merkezi) ve karla mücadele konusunda halk tarafından, neredeyse belediyenin hiç bir şey yapmıyor izlenimleri,
Bu konuda son derece hazırlıksız olduğumuzu açıkça ortaya koydu.
Bu 3 günlük kar yağışı ile 2 kez ulusal medyada yer alan İnegöl sınıfta kaldı diyebiliriz.
Henüz yeni diyebileceğimiz Perpanın çatısının çökmesiyle haberlere konu olan İnegöl’ümüz ardından 3 gün elektrik verilmeyen köylülerin isyanı ile bir kez daha ulusal medyada haberlere konu oldu.
Artık yetkililerin topu birbirlerine atarak sorumluluktan kaçma yerine, şapkalarını önlerine koyarak evet biz bu kar yağışı ile kötü bir sınav verdik demeleri ve bu hadiselerden ders çıkararak, hatalarımız neydi, nerede yanlış yaptık demeleri gerekmiyor mu?
Eylül ayının ortalarında yağan yoğun yağmur sonrasında İnegöl’de hoş olmayan görüntüler ortaya çıkmış ve çok komik savunmalar görmüştük.
İnegöl’de 3. dönem başkanlık yapan Alinur Aktaş’ın alt yapı konusunda bir kez daha düşünmesini ve önümüzdeki süreçte İnegöl’ün alt yapı projelerine daha çok önem vermesi gerektiğini buradan vurgulamak istiyorum.
Yapılan eleştirilere kulak tıkayarak ve öfkelenerek bakmak yerine, eleştirilerden ne çıkarılması gerekiyorsa objektif şekilde bunu ortaya koymalıyız.
Daha çağdaş ve daha yaşanılabilir bir İnegöl için.
Saygılarımla


Bu haber 1210 kez okundu.
YAZARLAR - 9:05 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

şanlıurfa araç kiralama