16° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Sınıfta Kaldık…

Yeni yıl bereketiyle geldi diyebiliriz. Son yıllarda görülmemiş bir şekilde yağan kar, önümüzdeki yıl için bolluk ve bereketin de müjdeleyicisi gibiydi adeta. Tabi kar güzelliklerin yanında diğer yönüyle de birçok şeyi açıkça ortaya koydu. Acziyetleri, ihmalleri ve eksikleriyle de çok konuşulacağa benziyor. Önce Cerrah beldesinden gelen halkın traktörlerle kendi karla mücadele görüntüleri. Akhisar mahallesinde Toki […]
YAZARLAR - Ocak 14, 2015 9:05 am A A

Yeni yıl bereketiyle geldi diyebiliriz.
Son yıllarda görülmemiş bir şekilde yağan kar, önümüzdeki yıl için bolluk ve bereketin de müjdeleyicisi gibiydi adeta.
Tabi kar güzelliklerin yanında diğer yönüyle de birçok şeyi açıkça ortaya koydu. Acziyetleri, ihmalleri ve eksikleriyle de çok konuşulacağa benziyor.
Önce Cerrah beldesinden gelen halkın traktörlerle kendi karla mücadele görüntüleri.
Akhisar mahallesinde Toki ‘den gelen ve belediye otobüslerinin karı bahane ederek normal güzergâhlarına kadar gitmemeleri,
Musluklardan akan suların neredeyse sararması,
Perpanın çatısının çökmesi,
Köylerde günlerce gelmeyen elektrikler,
İnegöl’ün çeşitli noktalarından gelen (Tahtaköprü, Kurşunlu, Yenice, İnegöl şehir merkezi) ve karla mücadele konusunda halk tarafından, neredeyse belediyenin hiç bir şey yapmıyor izlenimleri,
Bu konuda son derece hazırlıksız olduğumuzu açıkça ortaya koydu.
Bu 3 günlük kar yağışı ile 2 kez ulusal medyada yer alan İnegöl sınıfta kaldı diyebiliriz.
Henüz yeni diyebileceğimiz Perpanın çatısının çökmesiyle haberlere konu olan İnegöl’ümüz ardından 3 gün elektrik verilmeyen köylülerin isyanı ile bir kez daha ulusal medyada haberlere konu oldu.
Artık yetkililerin topu birbirlerine atarak sorumluluktan kaçma yerine, şapkalarını önlerine koyarak evet biz bu kar yağışı ile kötü bir sınav verdik demeleri ve bu hadiselerden ders çıkararak, hatalarımız neydi, nerede yanlış yaptık demeleri gerekmiyor mu?
Eylül ayının ortalarında yağan yoğun yağmur sonrasında İnegöl’de hoş olmayan görüntüler ortaya çıkmış ve çok komik savunmalar görmüştük.
İnegöl’de 3. dönem başkanlık yapan Alinur Aktaş’ın alt yapı konusunda bir kez daha düşünmesini ve önümüzdeki süreçte İnegöl’ün alt yapı projelerine daha çok önem vermesi gerektiğini buradan vurgulamak istiyorum.
Yapılan eleştirilere kulak tıkayarak ve öfkelenerek bakmak yerine, eleştirilerden ne çıkarılması gerekiyorsa objektif şekilde bunu ortaya koymalıyız.
Daha çağdaş ve daha yaşanılabilir bir İnegöl için.
Saygılarımla


Bu haber 1500 kez okundu.
YAZARLAR - 9:05 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gece depremler peşpeşe geldi !
  Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.
 • 02
  Dengesini kaybedip uçuruma düştü !
  Bursa’da, ailesiyle birlikte gezi amaçlı gittiği şelale yakınlarında dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yuvarlanan D.E. (44), AFAD ve JAK ekiplerince kurulan halatlı istasyon yardımıyla kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan D.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 03
  İnegöl’de korku dolu anlar !
  Mahmudiye Mahallesi Kısmet Sokak üzerinde bulunan mobilya fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
 • 04
  İnegöl’de son durum ne ?
  Alınan önlemlere, yapılan çağrılara rağmen, önüne bir türlü geçilemeyen korona virüs hızlı artışını İnegölde de sürdürüyor .
 • 05
  Araç sahiplerine müjdeli haber !
  Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş indirime gidilecek.