26° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

‘Son Çıkış’ İnegöllü Sanatseverlerle Buluştu

Tiyatro Külliyen’in sahnelediği “Son Çıkış” isimli tek perdelik komedi gösterisi, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde İnegöllü sanatseverlerle buluştu.
KÜLTÜR SANAT - Nisan 13, 2019 12:30 pm A A

 

Altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanında kültür sanat alanında da sunduğu hizmetlerle birçok farklı alanda ilçe halkını sanatla buluşturan İnegöl Belediyesi, Nisan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Tiyatro Külliyen’in sahnelediği “Son Çıkış” isimli oyunu İnegöllülerle buluşturdu.

Yunus Emre Obut’un yazıp yönettiği ve Osman Doğan’ın genel sanat yönetmenliğini üstlendiği oyun, Cuma akşamı 20.00’da İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. İsmail Emre Biliciler, Fatih Akçin, Yunus Emre Obut ve İhsan Sever’den oluşan oyuncu kadrosuyla manevi açıdan ruhunuzu ve mantığınızı hiç beklemediğiniz tatlı bir yolculuğa çıkaran oyunu; Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri de izledi.

OYUNUN HİKAYESİ
Vatandaşların da yoğun katılım gösterdiği oyunda; Adem isimli karakter, gecenin en karanlık anında, ıssız bir köprünün orta yerinde, aşağıya kadar sarkmış bir haldeyken, yoldan geçen biri adam Adem’i engelleyip, bu konuda ikna olana kadar onu köprünün korkuluklarına bağlar. Garip bir balıkçının işe dahil olmasıyla arapsaçına dönen olay, balıkçının sorduğu bir soruyla Adem’in hiç planlamadığı manevi bir yolculuğa dönüşür.

Tek perdelik komedi türü oyununun sonunda, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa sahneye davet edildi. Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Kocaağa, “Bu güzel gösteriden dolayı hepinize çok teşekkür ediyoruz. Farklı sunumlarınızı da inşallah her zaman bekleriz. İnegöl halkının sizleri her zaman bu şekilde izleyeceğini temenni ediyoruz. Vatandaşlarımıza da bizleri yalnız bırakmadıkları ve salonu doldurdukları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Kocaağa, konuşma sonrası oyunculara İnegöl’ü simgeleyen çini takdim etti.


Bu haber 1260 kez okundu.
KÜLTÜR SANAT - 12:30 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Günlük bilanço açıklandı !
  Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Bakan Koca da sosyal medya hesabından paylaştı. 
 • 02
  Hırsızlar Adliye’ye sevk edildi !
  İnegöl’de Büfeci esnafını canından bezdiren 3 hırsız İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonla kıskıvrak yakalandı.
 • 03
  İsteyen pazarcı tezgahını açabilecek !
  Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yaşanan karışıklıklar vatandaşları da arada bıraktı.
 • 04
  Güçlü altyapı, sağlıklı çevre
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, şehrin 2050 yılına kadar kesinlikle su sıkıntısı çekmemesi için gerekli projeleri hayata geçireceklerini belirterek, “Vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin edebilmek için yaklaşık 400 milyon liralık yeni yatırımları şehrimize kazandırıyoruz” dedi.
 • 05
  ÇOCUK HASTALAR UNUTULMADI !
  Maske üretiminde örnek bir çalışma ortaya koyan İnegöl Belediyesi, Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve İnegöl Devlet Hastanesinde tedavi gören çocuklar için hazırlanan maskeleri hastane yöneticilerine teslim etti. Belediye Başkanı Alper Taban, her ihtiyaca yönelik maske üretmeye devam edeceklerini söyledi.
şanlıurfa araç kiralama