18° Açık
 • EURO 6.28
 • DOLAR 5.66

‘Son Çıkış’ İnegöllü Sanatseverlerle Buluştu

Tiyatro Külliyen’in sahnelediği “Son Çıkış” isimli tek perdelik komedi gösterisi, Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde İnegöllü sanatseverlerle buluştu.
KÜLTÜR SANAT - Nisan 13, 2019 12:30 pm A A

 

Altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanında kültür sanat alanında da sunduğu hizmetlerle birçok farklı alanda ilçe halkını sanatla buluşturan İnegöl Belediyesi, Nisan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Tiyatro Külliyen’in sahnelediği “Son Çıkış” isimli oyunu İnegöllülerle buluşturdu.

Yunus Emre Obut’un yazıp yönettiği ve Osman Doğan’ın genel sanat yönetmenliğini üstlendiği oyun, Cuma akşamı 20.00’da İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. İsmail Emre Biliciler, Fatih Akçin, Yunus Emre Obut ve İhsan Sever’den oluşan oyuncu kadrosuyla manevi açıdan ruhunuzu ve mantığınızı hiç beklemediğiniz tatlı bir yolculuğa çıkaran oyunu; Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri de izledi.

OYUNUN HİKAYESİ
Vatandaşların da yoğun katılım gösterdiği oyunda; Adem isimli karakter, gecenin en karanlık anında, ıssız bir köprünün orta yerinde, aşağıya kadar sarkmış bir haldeyken, yoldan geçen biri adam Adem’i engelleyip, bu konuda ikna olana kadar onu köprünün korkuluklarına bağlar. Garip bir balıkçının işe dahil olmasıyla arapsaçına dönen olay, balıkçının sorduğu bir soruyla Adem’in hiç planlamadığı manevi bir yolculuğa dönüşür.

Tek perdelik komedi türü oyununun sonunda, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa sahneye davet edildi. Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Kocaağa, “Bu güzel gösteriden dolayı hepinize çok teşekkür ediyoruz. Farklı sunumlarınızı da inşallah her zaman bekleriz. İnegöl halkının sizleri her zaman bu şekilde izleyeceğini temenni ediyoruz. Vatandaşlarımıza da bizleri yalnız bırakmadıkları ve salonu doldurdukları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Kocaağa, konuşma sonrası oyunculara İnegöl’ü simgeleyen çini takdim etti.

Bu haber 130 kez okundu.
KÜLTÜR SANAT - 12:30 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Belediyespor’un Sağlık Sponsoru Cihangir Hastanesi Oldu
  İnegöl Belediespor, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ile sağlık sponsorluğu protokolü imzalandı.
 • 02
  Karamollaoğlu HDP’li belediyeleri savundu
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, üç HDP’li belediyeye kayyum atanmasına Twitter adresinden tepki gösterdi.
 • 03
  Halk otobüsü yaya kadına çarptı
  İnegöl’de Baykoca Mahallesi’nde meydana gelen kazada özel halk otobüsü yaya halindeki genç kadına çarptı.
 • 04
  Vakıfköy Kent Parkı’nda sona doğru
  Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Yeni dönemde Bursa’ya 1,5 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’na benzer […]
 • 05
  İnegöl’de yılan şoku!
  Eymir mahallesinde meydana gelen olayda yılan tarafından bacağından ısırılan kadın hastanede tedavi altına alındı.