Sisli
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.14

SON GÜN 31 MAYIS

31 Mayıs 2016 Salı günü sona erecek olan emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve ilan reklâm vergisinin 1.taksit ödeme süresinde son haftaya girildi. İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, emlak, çevre temizlik ve ilan reklâm vergilerinin 1. taksitlerini mükelleflerin 31 Mayıs Salı gününe kadar ödemeleri gerektiğini belirterek, herhangi bir sıkıntıya mahal vermemek adına ödemelerin son […]
GENEL - Mayıs 24, 2016 12:02 pm A A

31 Mayıs 2016 Salı günü sona erecek olan emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve ilan reklâm vergisinin 1.taksit ödeme süresinde son haftaya girildi.

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, emlak, çevre temizlik ve ilan reklâm vergilerinin 1. taksitlerini mükelleflerin 31 Mayıs Salı gününe kadar ödemeleri gerektiğini belirterek, herhangi bir sıkıntıya mahal vermemek adına ödemelerin son güne bırakılmamasını rica etti.

SON GÜN 31 MAYIS
Konuyla alakalı bir açıklama yapan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; “Belediyemizin önemli gelir kaynaklarından emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve ilan reklâm vergisi 1. taksitlerinin ödeme süresi 31 Mayıs 2016 salı günü mesai bitiminde sona ermektedir” dedi.

ÖDEMELERDE HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ
Son haftasına girilen vergi ödeme döneminde meydana gelebilecek sıkışıklık ve ödeme güçlüğü için yaşanabilecek rahatsızlıkları hatırlatmak maksatlı bu açıklamayı yaptıklarını belirten Taban; “Belediyemize yapılan ödemelerde kredi kartı kolaylığı sağlandığı gibi anlaşmalı bankalar nezdinde de taksit imkânı sağlanmaktadır. Mükellefler borçlarını belediyemiz web portalı üzerinden öğrenebilecekleri gibi, ödemelerini de güvenli bir şekilde “e-belediyecilik” ve “t-belediyecilik” hizmet ağımızdaki 0 224 715 40 00 telefon hattı üzerinden de yapabileceklerdir. Süresi içerisinde ödeme yapmayanlar hakkında 6183 sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkında Kanun çerçevesince yasal işlem yapılacağı bilinmelidir” dedi.

HAFTA SONU TAHSİLAT SERVİSİ AÇIK
Son haftaya girilen emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve ilan reklâm vergisinin 1. Taksitlerinin ödemesinde sıkışıklığa mahal vermemek adına hafta sonu tahsilat işlemlerine devam edeceğiz. Bu kapsamda 28 Mayıs 2016 Cumartesi ve Pazar günü mesai saatleri içerisinde tahsilat servisimizi açarak emlak, çevre temizlik ve ilan reklâm vergisini ödemek isteyen vatandaşlarımız belediyemize gelerek ödemelerini yapabilirler. Aynı zamanda 31 Mayıs 2016 Salı günü sona erecek olan emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ve ilan reklâm vergisinin ödemeleri süresince öğlen mesai arasında da tahsilat servislerimizin açık olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Vergi ödemelerinde mükelleflerin ödeme yükümlülüklerini yerine getirmesi noktasındaki duyarlılıklarının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Taban, bu konuda ki hassasiyetlerinden dolayı da ilçe halkına teşekkür etti.

Bu haber 700 kez okundu.
GENEL - 12:02 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yeni Haftada Hava Nasıl Olacak ?
  İnegöl’de bugün sıcaklık en yüksek 17 derece dolaylarında seyrediyor. Yer yer hafif yağmur geçişleri gözlenirken kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması gerekiyor.
 • 02
  Akhisar’da deprem Bursa’da hissetti
  Bursa’da deprem meydana geldi.
 • 03
  Türkiye teyakkuza geçti
  İçişleri Bakanlığınca, 81 ile gönderilen “hudut kapılarında alınması gereken tedbirler”e ilişkin genelgeye göre, İran ile kara hudut kapılarından İranlılar ve diğer yabancıların saat 17.00’den itibaren Türkiye’ye girişi yasaklandı. İran üzerinden hava yoluyla doğrudan gelen İranlılar ile diğer yabancı ülke vatandaşları ise havalimanı sınır kapılarından saat 20.00’den itibaren Türkiye’ye alınmayacak.
 • 04
  Seferler iptal edildi
  Budo bugün yapılması planlanan bazı severlerin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
 • 05
  Harmancık tarımda ayva ile markalaşacak
  Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’yle imzaladığı protokol kapsamında Harmancıklı çiftçilere 6 bin adet ayva fidanı dağıtılırken, tam verim sağlandığında bu projeye ilçeye yıllık 1,5 milyon TL gelir kazandıracak.