-3° Sisli
 • EURO
 • DOLAR
27H5s.gif n8Oao.gif B7yTL.gif

Sosyal medyada WhatsApp yoğunluğu

7 Ocak günü kişisel mesajlaşma platformu WhatsApp tarafından kullanım koşulları ve gizlilik ilkesine getirilen yenilik ile ilgili yapılan açıklama sonrasında sosyal medyada bu konu ile ilgili yoğunluk yaşandı.
GENEL - Ocak 10, 2021 9:56 pm A A

WhatsApp’ın yeni kullanım koşullarına tepki gösteren çoğu sosyal medya kullanıcısı Twitter’da #WhatsAppSiliyoruz ya da #WatsAPPsiliyoruz etiketlerini kullanarak konu hakkındaki görüşlerini paylaştılar.

WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulaması olan Telegram ise, bunu bir fırsat görerek rakip uygulama ile ilgili bazı eğlenceli paylaşımlar yaptı ve aynı zamanda mobil uygulamalar arasında en çok indirilenler arasına girdi.

Semanticum’dan alınan verilere göre programı sosyal medyada 60 binin üzerinde tekil kullanıcı WhatsApp hakkında paylaşım yaparken, WhatsApp benzeri bir uygulama olan Telegram hakkında ise 26 binin üzerinde tekil kullanıcı tarafından paylaşım yapıldı. WhatsApp hakkında yapılan paylaşımların yaklaşık erişim değeri 660 bini bulurken, Telegram ile ilgili paylaşımların erişimi ise 274 bin oldu.

Konu hakkında Telegram, İş İnsanı Selçuk Bayraktar ve Sanatçı Haluk Levent’in tweetleri ise en çok ilgi gören paylaşımlar oldu. Sırasıyla Telegram’ın ilgili paylaşımı 32 bin 600, Bayraktar’ın paylaşımı 14 bin 700 ve Levent’in paylaşımı ise 3 bin 700 kez retweetlendi.

Selçuk Bayraktar ve Haluk Levent’in WhatsApp/Telegram hakkındaki paylaşımları ile beraber konu hakkında yapılan paylaşımlar tekrar artış göstererek 10 Ocak tarihinde Twitter üzerinde en çok konuşulan konular arasına girdi

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 2540 kez okundu.
GENEL - 9:56 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  BEYAZ ÖRTÜ
  Şehre lapa lapa kar yağıyor. Susuz kalma feryatlarının yeryüzüne tecellisi gibi, şehri bembeyaz bir örtü kaplıyor. Ağaçlar ve şehirler sanki kristal bir yorganı üzerine örtüyor.
 • 02
  Okulların açılacağı tarihi açıkladı !
  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk ekranlarında katıldığı canlı yayında 15 Şubat’ta okulların kademeli olarak açılmasının planlandığını söyledi.
 • 03
  İnegöl’de korkunç cinayet!
  Yeniceköy Mahallesinde meydana gelen olayda, darp edilerek ve yakılarak öldürülmüş bir gencin cesedi bulundu.
 • 04
  Bursa Valiliğinden flaş açıklama
  Bursa Valiliği, Uludağ Oteller Bölgesi’nde kalabalık gruplar halinde partiler yapıldığı, eğlenceler düzenlendiği ve bu organizasyonlarda da pandemi kurallarına riayet edilmediği yönündeki iddialara ilişkin basın açıklaması yaptı.
 • 05
  Kardan koltuk ilgi odağı !
  İnegöl’de yaşanan yoğun kar yağışının ardından sokağa çıkma kısıtlamasına uyan Mobilyacı Ramazan Demirtaş’ın ikamet ettiği sitenin bahçesine yaptığı kardan koltuk ilgi odağı oldu.