21° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Spor Tırmanış Ve Masa Tenisinde Eğitimler Başlıyor !

İnegöl Belediyesi, Spor Bakanlığı’nın covid-19 tedbirleri kapsamında kurallara uygun şekilde yapılmasında sakınca görmediği spor tırmanış ve masa tenisi branşlarında lisanslı sporcuların eğitimlerine başlıyor.
Eğitim - Haziran 9, 2020 2:13 pm A A

Tüm dünyada etkili olan ve ülkemizde de Mart ayından bu yana görülen covid-19 salgını sonrası, spor alanında tüm faaliyetler durmuştu. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreciyle beraber İnegöl Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Belediyespor, Spor Bakanlığı’nın uygun gördüğü branşlarda eğitimlere başlama kararı aldı. Bu kapsamda sosyal mesafenin korunabileceği branşlardan masa tenisi ve spor tırmanışında lisanslı sporcuların eğitimleri 10 Haziran Çarşamba günü başlıyor. 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesi nedeniyle söz konusu iki branşta eğitimler çocukların izinli olduğu Çarşamba ve Cuma günleri yapılacak.

İKİ BRANŞTA EĞİTİM BAŞLIYOR
Konuya ilişkin açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Koronavirüs sürecinde başta spor faaliyetleri olmak üzere tüm toplu organizasyonların tedbir amaçlı iptal edildiğini hatırlattı. Bu durumdan İnegöl Belediyespor’un faaliyetlerinin etkilendiğini de dile getiren Taban, “Süreç içerisinde sokağa çıkma kısıtlamaları da bulunan küçük sporcularımız eminiz ki spor yapmayı çok özledi. Bizler de salonlarımızı dolduran cıvıl cıvıl sesleri en az onlar kadar özledik. Gelinen noktada Spor Bakanlığımız normalleşme süreciyle birlikte bazı branşlarda eğitimin başlayabileceğini duyurdu. Bu kapsamda bizler de sosyal mesafenin korunabileceği iki branşımızda eğitimleri başlatma kararı aldık. Masa tenisi ve bireysel olarak yapılan spor tırmanış branşlarında 10 Haziran Çarşamba (yarın) itibariyle eğitimlerimiz başlıyor. Eğitimlerimiz ilk etapta sadece lisanslı sporcularımıza yönelik olacak. Buradan eğitimlere katılmak isteyen lisanslı sporcularımızı da salonlarımıza davet ediyorum” dedi.

İZİN GÜNLERİNİ SPOR YAPARAK DEĞERLENDİREBİLECEKLER
Eğitimlerin Çarşamba ve Cuma günleri yapılacağına da değinen Başkan Taban, “Covid-19 tedbirleri kapsamında 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor. Bu nedenle bizler de eğitim günleri için 18 yaş altı çocuklara sokağa çıkma serbestisi uygulanan Çarşamba ve Cuma günlerini tercih ettik. Böylece çocuklarımız izinlerini spor yaparak değerlendirebilecekler. Salonlarımızda da pandemiye karşı tüm tedbirler alındı. Eğitimler de bu doğrultuda kurallar dahilinde gerçekleştirilecek” açıklamalarında bulundu.


Bu haber 1080 kez okundu.
Eğitim - 2:13 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de güvenli park uygulaması devam ediyor
  İnegöl belediyesi tarafından uygulanan güvenli park projesi parklarda hayata geçiriliyor.
 • 02
  İnegöllüler dikkat !
  İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama” ve “Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu” konulu iki ayrı genelge gönderdi.
 • 03
  İnegöl Belediyesi’nden iddialara yanıt geldi !
  Pazartesi Pazar yerinde devam eden zemin düzenleme çalışmaları hakkında sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerinden sorgulaması yapılmadan ve araştırmadan ortaya atılan iddialara İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger yanıt verdi.
 • 04
  İnegöl’de Ekmeğe zam geldi !
  Geçtiğimiz Temmuz ayında İnegöl’deki fırıncıların talebi doğrultusunda 250 gram ekmeğin fiyatı sabit tutulup gramajı düşürülmesi istenmişti.
 • 05
  RÜZGAR DEYİP GEÇMEYİN
  Rüzgar deyip geçmeyiniz. Öyle pencerenin perdesini havalandırıp içeri giren, yalnızca masada duran kağıtlarınızın nasibini aldığı rüzgardan bahsetmiyorum. Önüne kattığı ne varsa savuran, kapkara bulutları yüklenip şehirlerin gökyüzünü kaplamalarını sağlayan, ayetlerde yer alan rüzgardan bahsediyorum.