18° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Su zammı ertelendi

Bursa’da ocak ayından geçerli olmak üzere suya yüzde 15 zam yapılmıştı. Zam 1 Mart 2020’ye ertelendi.
Bursa Haberleri - Ocak 24, 2020 3:01 pm A A

 

Dün toplanan Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, su zammı ile ilgili dikkat çeken bir karar aldı. AK Parti Grubu, su zammının 1 Mart 2020 tarihinden geçerli olmasına yönelik bir önerge verdi.

Önerge oybirliği ile kabul edilerek su zammı ertelenmiş oldu. Önergenin gerekçesinde, ertelemenin ısınma amaçlı elektrik ve doğalgaz giderlerinin yükseldiği kış koşullarında, ‘aile ekonomisine katkıda bulunmak’ olarak vurgulandı.


Bu haber 1300 kez okundu.
Bursa Haberleri - 3:01 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de ortalık karıştı !
  Gece saatlerinde Orhaniye Mahallesi Zürra Sokak içerisinde kavga olduğu , silahla ateş edildiği ve yaralan şahıs olduğu bilgisi üzerine emniyet ekipleri bölgeye geçti.
 • 02
  İnegöl Emniyetin’den şok operasyon !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ve Narkotik Grup Amirliği ekiplerince İnegöl Sokak Satıcılarını yakalamaya yönelik yapılan çalışmalarda Uyuşturucu Satışı Yaptığu tespit edilen A. K. isimli şahıs, Sinanbey Mahallesi Murat Caddesi üzerinde takip edildiği sırada Emniyet ekiplerini farkedince, elinde bulunan çantayı bırakıp kaçmaya başladı.
 • 03
  Bekçi alımı başvuruları başladı !
  Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı bekçi alımı duyurusunun ardından başvuru tarihleri de belli olmuştu. Bekçi alımı başvuruları başladı!
 • 04
  Şehitler Anıtı’na özel sergi salonu
  Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl 19 Eylül Gaziler Günü’nde ziyarete açtığı Mihraplı Şehitler Anıtı’na, bu yıl da kahramanlık mücadelesinin fotoğraf, canlandırma maketler ve şehit aileleri tarafından bağışlanan özel eşyaların sergilendiği ayrıcalıklı bir sergi salonu kazandırdı.
 • 05
  İNEGÖL BELEDİYESPOR:3 BURSA BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR:0
  AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden İnegöl Belediyespor, İnegöl Spor Salonu’nda ağırladığı Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup etti.