Açık
 • EURO 6.55
 • DOLAR 5.94

SULAMA BAŞLIYOR

Bursa’da çok sayıda köyü ilgilendiren Boğazköy Barajı sulama projesi tamamlandı. Bursa‘ya yeni projeler kazandırmak gayesiyle faaliyetlerine devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir tesisi daha tamamladı. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Boğazköy Barajı Sulaması bitirildi. 2011 yılında hizmete alınan 31 metre yüksekliğe ve 41 milyon 460 bin metreküp depolama hacmine sahip olan Boğazköy […]
GENEL - Ekim 16, 2017 7:34 pm A A

Bursa’da çok sayıda köyü ilgilendiren Boğazköy Barajı sulama projesi tamamlandı.

Bursa‘ya yeni projeler kazandırmak gayesiyle faaliyetlerine devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir tesisi daha tamamladı. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Boğazköy Barajı Sulaması bitirildi.

2011 yılında hizmete alınan 31 metre yüksekliğe ve 41 milyon 460 bin metreküp depolama hacmine sahip olan Boğazköy Barajı’nı kaynak olarak kullanacak sulama projesi ile 116 bin 450 dekar zirai arazi modern sulama sistemleri ile sulanmaya başlayacak. İnşaatı tamamlanan sulama projesinde şu an itibariyle test çalışmalarına devam ediliyor.

Projeden Bursa Yenişehir ilçe merkezi ile Marmaracık, Koyunhisar, Çardak, Toprakocak, Menteşe, Karacali, Karaköy, Dereköy, Demirboğa, Barçın, Cihadiye, Afşar, Karabahadır, Çelebi, Terziler, Hayriye, Köprühisar, Çamönü, Ebeköy, Papatya ve Akdere köyleri faydalanacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bakanlık olarak Bursa’ya muazzam yatırım yaptıklarına değinerek, “İnşaatını tamamlayarak test aşamasına geçtiğimiz Boğazköy Barajı sulaması ile milli ekonomiye yılda 90 milyon TL katkı sağlamayı planlıyoruz. Bu tesisin Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Bu haber 870 kez okundu.
GENEL - 7:34 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Korkutan deprem
  Kandilli Rasathanesi Elazığ merkezli 6.8 şiddetinde deprem meydana geldiğini duyurdu.
 • 02
  İnegölspor Sancaktepe’de Galibiyet Arıyor
  Spor Toto 2.Lig Beyaz grupta playoff mücadelesi veren temsilcimiz İnegölspor yarın grupta en büyük rakipleri arasında yer alan Sancaktepe takımının konuğu olacak.
 • 03
  İnegöl Emniyetin’den Şok Uygulama
  İnegöl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bu gün öğle saatlerinde Hamidiye Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde motosiklet uygulaması yaptı.
 • 04
  Kozluca yolunda feci kaza 2 yaralı
  Kozluca yolunda meydana gelen kazada anne ve kızı yaralandı. Kaza anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına böyle yansıdı.
 • 05
  BTM’den öğretmenlere teşekkür
  Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Tasarım Beceri Atölyeleri Geliştirme ve Uygulama Projesi’nde ilk dönem sona erdi.