Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
RMoNs.gif

SULAR NE ZAMAN DURULACAK ?

İnegöl’de dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen taşkınlarda yağmur suları içme suyu şebekesine karıştı. Yetkililerden alınan bilgiye göre sorunun giderildiği ve suların yarına kadar normale döneceği öğrenildi.
GENEL - Nisan 6, 2021 12:29 pm A A

İnegöl’de dün etkili olan sağanak nedeniyle yağmur suları içme suyu şebekesine karıştı. Çeşmelerden çamurlu su akmaya başladı.

İnegöl’de havaların normalle dönmesiyle birlikte yüksek kesimlerdeki kar, lodosla birlikte erimeye başladı. Dün etkili olan sağanak yağmurla birlikte İnegöl’de bulunan derelerde taşkın oluştu.

İnegöl’ün içme su kaynakları yaşanan taşkınlar nedeniyle yağmur suları altında kaldı. Şebeke hatlarına karışan yağmur suları nedeniyle evlerdeki çeşmelerden 2 gündür çamurlu su akmaya başladı.
YARINA KADAR DÜZELECEK
Yetkililerden edinilen bilgiye göre şebekelerde gerekli çalışmalar yapıldı. Kaynaklara dolan çamurlu su temizlendi. İçme suyu hattında kalan çamurlu suyun ise yarına kadar temizleneceği ve suyun normale döneceği öğrenildi.
Yetkililer ayrıca yeniden oluşabilecek taşkınlara karşıda önlem aldıklarını bildirdi.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 3280 kez okundu.
GENEL - 12:29 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Mhp’li isimlere silahlı saldırı !
  Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcılarına silahlı saldırı düzenlendi.
 • 02
  Müzelerimiz örnek olmaya devam ediyor !
  Balıkesir Gömeç ilçesine ve Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Kent Müzesi kazandırmak isteyen Gömeç Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Belediyesi, İnegöl Kent Müzesi ile Mobilya Müzesini örnek alıyor. İki belediyeden gelen heyetler, müzelerde inceleme yaparak bilgi aldı.
 • 03
  BANKALAR MESAİ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ !
  Koronavirüs vaka sayılarının 50 binin üzerine çıkmasıyla özel sektör de kendine göre tedbirler almaya başladı. İlk adımı atan bankalar, mesai saatlerini değiştirdi. İşte bankaların güncel çalışma saatler.
 • 04
  10 kat arttı !
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da il sağlık yöneticileriyle salgın sürecini değerlendirdiklerini vurgulayarak, Mart başına göre vaka sayılarında 10 kat artış gördüklerini duyurdu.
 • 05
  İş arayanlara müjdeli haber !
  Dünya e-Ticaret’inin devi Amazon, Türkiye’deki operasyonunu genişletme kararı aldı. Şirket, Gebze’de operasyon merkezi kurulması için Ceva Logistics ile anlaşmaya vardı.