seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
resim yükle

Tasavvuf Korosuna davet

İnegöl Tarihî Mehteri bünyesinde çalışmalarını sürdüren Erkekler Tasavvuf Topluluğu, yeni dönem çalışmalarına Cuma akşamı başlıyor. Şef Cem Taşkıner, koroya katılmak isteyenleri yeni dönem çalışmalarına davet etti.
GENEL - Eylül 27, 2021 5:02 pm A A

6 yıl önce kurulan ve Kasım Efendi’nin şiirlerinin, bestekar Erdinç Çelikkol tarafından bestelendiği ilahilerle ilk konserini veren İnegöl Tarihî Mehteri Erkekler Tasavvuf Topluluğu, 1 Ekim Cuma akşamı çalışmalarına başlıyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şef Cem Taşkıner, tasavvuf müziğine gönül veren İnegöllüleri çalışmalara beklediklerini söyledi. Çalışmaların Cuma akşamları İnegöl Tarihî Mehteri çalışma salonunda yapıldığını aktaran Taşkıner; “Son konserimizi İnegöl Gaziler Derneği’nin organize ettiği programda İnegöl Tarihi Mehteri ile birlikte verdik. Birinci bölümde ilahilerimizi ve kahramanlık türkülerimizi seslendirirken; ikinci bölümde mehter marşları ile gazilerimizin bu özel gününü kutladık. Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır çalışma yapamıyorduk. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Gürsu’da 2020 yılının Şubat ayında verdiğimiz konserin ardından 1,5 yıl sonra İnegöl’de Heykel önünde bu güzel konseri icra etmiştik. Kısmetse Aralık ayında yapmayı planladığımız Şeb-i Arus konseri için çalışmalara başlayacağız. Bu vesileyle gerek sazende olarak topluluğumuza katılmak isteyen, gerekse korist olarak yer almak isteyen sanatseverlerimizi Cuma akşamı 20.00’de İnegöl Tarihi Mehteri çalışma salonuna bekleriz” dedi. Taşkıner, desteklerinden dolayı İnegöl Tarihi Mehter Derneği Başkanı Mehmet Semiz ile İnegöl Belediyesi Türk Sanat Müziği koro şefi Diler Yalaza’ya da teşekkür etti.

resim yükle

Bu haber 450 kez okundu.
GENEL - 5:02 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de panter operasyonu !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nün ekipleri 100 Polisin katılımıyla Panter Tatbikatı ifa etti.
 • 02
  Mobilyacılar Odası’ndan lokma ikramı
  İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası, yaklaşan Mevlit Kandili öncesi sanayi esnafına lokma dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 03
  Jandarma okul araçlarını denetledi !
  Jandarma okul servislerini yakın markaja aldı. Bu bağlamda kırsal mahallelerde uygulama yapıldı.
 • 04
  63 Ağaç Toprakla Buluştu !
  İnegöl Belediyesi, Fatih Mahallesi Kır Sokak üzerinde bulunan 2400 m2’lik alanda otopark ve yeşil alan uygulaması gerçekleştirdi. Koruluk alan için hazırlanan 63 adet yetişkin formlardaki ağaç, öğrencilerin de katıldığı etkinlikle toprakla buluştu.
 • 05
  Görme Engelliler Akıllı Baston İle Özgürleşecek
  İnegöl Belediyesi, şehirde yaşayan görme engelli bireylerin yanlarında kimse olmadan özgür bir şekilde dolaşmalarını sağlayacak Akıllı Baston projesini hayata geçirdi. Tespit edilen 30 görme engelli bireye akıllı baston kullanımıyla ilgili eğitimler verildi. Bugün düzenlenen törende de hem akıllı bastonlar hem de bastonların kullanımında ihtiyaç duyulan akıllı telefonlar ile kulaklıklar görme engelli bireylere teslim edildi.