20° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Tatlıcılar virüsten ağır darbe aldı !

Korona virüs Ramazan’da tatlı satışlarını da vurdu Tatlı fiyatları geçen yılla aynı ama satışlar yüzde 60 düştü
EKONOMİ - Mayıs 23, 2020 4:19 pm A A

Her yıl Ramazan ayı öncesi tatlı tüketimine rağbet arttığı için hummalı bir hazırlık içine giren tatlıcılar bu yıl korona virüs sebebiyle kara kara düşünüyor.

Her Ramazan öncesi fırsatçılar tarafından fıstık ve hammadde fiyatlarına fahiş zam yapıldığı için zam yapılmak zorunda kalınan tatlı fiyatları bu yıl geçen yılın fiyatlarıyla satılmasına rağmen talep görmüyor. Her Ramazan, satış yapmaya yetişemeyen tatlıcılar bu yıl en sakin günlerini yaşıyor.

 


Bu haber 1010 kez okundu.
EKONOMİ - 4:19 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

  • 01
    Türkiye kritik süreçte!
    Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verileri paylaşıldı.
  • 02
    Bu Kez Adımlar Temizlik İçin Atıldı
    İnegöl Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında DOSTUM merkezinde temizlik farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Hem temiz şehir vurgusunun yapıldığı hem de 3 kilometrelik hattın yürünerek ‘Hayatına Hareket Kat’ mesajının verildiği etkinlikte, toplanan onlarca torba çöp temizlik konusundaki vahameti de gözler önüne serdi.
  • 03
    Motosiklet şarampole uçtu !
    İnegöl’e bağlı kırsal Ortaköy Mahallesi yolu üzerinde meydana gelen kazada, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybeden bir motosiklet şarampole uçtu. Kaza sonucu 2 kişi yaralandı.
  • 04
    Çarşı Merkezinde Bisiklet Park Noktaları Oluşturuldu
    İnegöl Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bisiklet kullanımına dikkat çekmek adına çarşı bölgesinde 3 ayrı noktada bisiklet park alanları oluşturdu.
  • 05
    Uludağ üniversitesi tercihlerin gözdesi oldu !
    Kurulduğu günden bugüne Bursa ve İnegöl sanayisinin ihtiyacı olan yetişmiş insan gücünü sağlayan, hedefe yönelik programlarıyla İnegöl ve çevresinin ekonomisine önemli katlılar sağlayan Bursa Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu, 2020-2021 akademik yılında yeni öğrencilerini karşılamak için gün sayıyor.