seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Tehlikesiz Atıkların Bertarafında Yeni Dönem Başladı !

Üretimde oluşan tehlikesiz atıkların bertarafı noktasında Tehlikesiz Atık Toplama Merkezi oluşturan İnegöl Belediyesi, uygulamayı geliştirerek işletmelerden atıkları kendisi toplamaya başladı. Sistemin tanıtım toplantısında konuşan Başkan Alper Taban, “Bu konuda ben tüm işletmecilerimizden destek istiyorum. Bunu el birliği ile başaralım” dedi.
GENEL - Mart 28, 2022 6:23 pm A A

İnegöl Belediyesi, sanayi bölgesinde üretimden artan kalan tehlikesiz atıkların bertarafıyla ilgili işletmelerin işini kolaylaştırmak adına Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde Tehlikesiz Atık Toplama Merkezi oluşturmuştu. Merkezin işleyişi geliştirilerek talep edilmesi durumunda atıkların artık işletmelerden de alınacağı yeni bir sistem hayata geçirildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bugün mobilyacılara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

YAŞANAN TABLODAN RAHATSIZ OLUYORUM

Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Biz işimize önem vermek istiyoruz. İnegöl Belediyesi olarak işimizi en güzel şekilde, layıkıyla, kolaylaştırarak, mümkünse ayağa hizmet şeklinde yapalım istiyoruz. Şehrimiz mobilya üretiyor, farklı sektörlerde üretim yapıyor. Ancak bunun tabi çıktıları var. Bu çıktıların kanun belli bir usul dairesinde bertaraf edilmesini söylüyor. Yapmadığında da bunun çeşitli cezai müeyyidelerinden bahsediyor. Amacımız ve önceliğimiz insanları cezalandırmak değil. Ama bu noktada bilinç miktarını arttırmak, bu alana insanları çekmek ve dahil etmek. Tabi ki bunlar bir maliyet olarak gözükebilir ancak bunları maliyet hesabında bir kalem olarak ele aldığınızda zaten siz bunu satış yaptığınız ürünün fiyatına yedireceksiniz. Bunu yaptığımızda daha yaşanabilir çevre, daha yaşanabilir şehir, daha yaşanabilir ortamlar oluşturacağız. Zaman zaman sahaya çıktığımızda bu tabloları görüyoruz ve inanılmaz rahatsız oluyorum. Bir insan olarak, bir Müslüman olarak rahatsız oluyorum” dedi.

İYİ ÜRETİM YAPAN VE İYİ ÇEVREYE SAHİP BİR ŞEHİR OLMALIYIZ

Doğanın korunması gerektiğine vurgu yapan Başkan Taban, “Çok güzel mobilyalar üreteceğiz, dünyanın en kaliteli ürünlerini yapacağız, en ücra noktalara kadar da bu ürünleri ulaştıracağız. Ama bunu yaparken iyi mal iyi yerde yapılır, güzel çevrede, güzel şehirde yapılır. Eğer biz ayak bastığımız toprağı, nefes aldığımı havayı, içtiğimiz suyu koruyamazsak bu doğa da bize yaşam hakkı vermeyecek. Onun için geçtiğimiz günlerde Avrupa’daki belediyelerin iklim çalıştaylarında aldıkları birtakım kararları biz de İnegöl’de uygulayacağız dedik. Hepimizin belirli sorumlulukları var. Bu sorumlulukları da yerine getirmek durumundayız. Şu ana kadar almış olduğumuz sahadaki atıkları bir şekilde ilgili sahaya götürüp bertaraf ettiriyoruz. Bunun için biz de bedel ödüyoruz. Biz iyi üretim yapan bir şehiriz ve iyi bir çevreye de sahip olmalıyız. Bu şehri düğüne hazırlanan gelinle damat gibi hazırlamalıyız. Bu şehre gelen insanlar hem beğensin hem memnun kalsın ve kendi şehrine döndüğünde de anlatsın istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

ATIKLAR İŞLETMELERDEN DE ALINACAK

Başkan Taban, atıkların artık işletmelerden de alınabileceğini kaydederek şöyle devam etti: “İşin özünde biz bir toplama merkezi oluşturduk. Bu toplama merkezine özellikle tehlikesiz atıkları getirip bırakabiliyordunuz. Şimdi bunun bir versiyon daha ilerisine geçiyoruz; artık ayağınıza gelip almak istiyoruz atıkları. Arkadaşlarımız gerekli hazırlıkları tamamladılar. 153 hattına bildirmeniz durumunda işletmenize gelerek atıklarınızı tartıp ücreti mukabilinde transfer merkezimize getireceğiz. Bu konuda ben tüm işletmecilerimizden destek istiyorum. Bunu el birliği ile başaralım.”

Konuşma sonrası Temizlik İşleri Müdürü Serdar Zorluer konuya ilişkin bir sunum gerçekleştirerek yeni uygulama hakkında bilgiler verdi. Atıkların merkeze getirilmesi durumunda 1 ton atığın 150 TL’ye alındığı, 153 hattı üzerinden belediyenin aranarak işletmeden atıkların alınması durumunda ise 1 ton atığın 200 TL’ye alınarak bertaraf edileceği belirtildi.


Bu haber 300 kez okundu.
GENEL - 6:23 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Belediyesi’nden Personellere Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
  İnegöl Belediyesi’nde Nisan ayında doğan 69 personel için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Alper Taban, personel ile Kent Müzesinde bir araya gelerek pasta kesti. Ayrıca personellere hediye takdimi yapıldı.
 • 02
  Türk dünyası festivalde buluşuyor
  Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği 5. Bursa Türk Dünyası Temalı Geleneksel El Sanatları Festivali, 11-15 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere (Merinos AKKM) açıyor.
 • 03
  Playland Eğlence Tırı İnegöl’de Çocuklarla Buluştu
  İnegöl’de Playland Sponsorluğunda İnegöl Belediyesi katkılarıyla Çocuk Festivali düzenlendi. Cerrah İlkokulu bahçesinde 05 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük çocuk festivali Playland Eğlence Tırında, çocuklar gönüllerince eğlendi.
 • 04
  Vergi Ödemelerinde Son Gün 31 Mayıs
  İnegöl Belediyesi; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergisinin 1. taksitlerinin son ödeme gününün 31 Mayıs Salı olduğunu hatırlatarak mükelleflere çağrıda bulundu. Ödemeler belediyenin tüm ek hizmet binalarından tahsilat servislerine ve e-devlet ile e-belediye uygulamaları üzerinden online olarak yapılabiliyor.
 • 05
  İnegöl Hayvan Pazarı Kotra İhale Tarihi Belli Oldu !
  Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kotra ihale tarihi belli oldu. Belediye Başkanı Alper Taban, 18 Mayıs’ta yapılacak ihalede 140 adet büyükbaş ve 52 adet küçükbaş olmak üzere toplam 192 kotranın satışa çıkacağını duyurdu.