21° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Terziler Odasına maskeler İnegöl Belediyesi’nden !

İnegöl Belediyesi, Terziler ve Benzerleri Odasının talebi üzerine oda üyesi esnafa dağıtılmak üzere her biri 5’erli paketler halinde olmak üzere 450 paket toplam 2250 maskeyi oda yöneticilerine teslim etti.
GENEL - Haziran 24, 2020 5:06 pm A A

Pandemi sürecinde maske üretimi konusunda gösterdiği özverili çalışmayla dikkat çeken İnegöl Belediyesi, gelinen noktada toplam 1 milyon 300 bin maske üreterek vatandaşlara dağıttı. Halen İnesmek atölyelerinde seri üretimi sürdüren ve günlük 30 bin maske dağıtan İnegöl Belediyesi, gelen talepler doğrultusunda esnaf odalarına da maske desteği veriyor.

450 PAKET MASKE TESLİM EDİLDİ
Daha önce pek çok oda ve derneğe üyelerine dağıtılmak üzere maske desteği sağlayan İnegöl Belediyesi, bugün de İnegöl’de Terziler ve Benzerleri Odasına üye esnaflara dağıtılmak üzere toplam 2250 maskeyi Oda Başkanı Selim Malçok’a teslim etti. İnesmek atölyelerinde yapılan teslimde Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa ve oda yöneticileri de hazır bulundu. Her biri 5’erli paketler halinde 450 paket maske esnaflara ulaştırılmak üzere Başkan Malçok’a teslim edildi.

HEDEF 2 MİLYON MASKE
Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün İnesmek maske atölyelerimizdeyiz. Terziler Odası üyesi esnaflarımıza maske teslimini gerçekleştiriyoruz. Burada arkadaşlarımızın ciddi emekleri var. Yüreklerine sağlık her birinin. Burada çeşit çeşit maske üretiyorlar. Çalışmalarımız da sürüyor daha farklı ne yapılabilir noktasında. Çocuk maskeleriyle ilgili hastanelerimize destek vermiştik. DOSTUM maskeleri oluşturduk, dağıtıyoruz. Vatandaşlarımız bu maskelerle hem kendi sağlığını korusun hem de toplum sağlığı korunsun istedik. Gelinen noktada 1 milyonu aştı. İnşallah 2 milyon hedefine kısa sürede ulaşmak istiyoruz. Burada ne kadar üretildiğinden ziyade önemli olan insanların rahat şekilde bu maskeye ulaşıyor olması. Ben emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ne bayramda dinlendiler ne hafta sonu. Sürekli üretim devam ediyor. Günlük yaklaşık 30 bin maske çarşıda, pazarda, dağıtım noktalarında, otobüslerde ve tüm toplu kullanım alanlarında ücretsiz olarak vatandaşlarımıza dağıtılıyor. Oda Başkanımız da kendi üyelerine ulaştıracaklar maskeleri. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Terziler Odası Başkanı Selim Malçok ise “Başkanımıza teşekkür ediyoruz maske desteği için. Bizler de oda olarak dezenfektan ve afişlerimizi hazırladık, önümüzdeki hafta çarşıdaki esnaf arkadaşlarımıza dağıtacağız. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah pandemi sürecini en kısa zamanda atlatırız” diye konuştu.


Bu haber 1020 kez okundu.
GENEL - 5:06 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de güvenli park uygulaması devam ediyor
  İnegöl belediyesi tarafından uygulanan güvenli park projesi parklarda hayata geçiriliyor.
 • 02
  İnegöllüler dikkat !
  İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama” ve “Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu” konulu iki ayrı genelge gönderdi.
 • 03
  İnegöl Belediyesi’nden iddialara yanıt geldi !
  Pazartesi Pazar yerinde devam eden zemin düzenleme çalışmaları hakkında sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerinden sorgulaması yapılmadan ve araştırmadan ortaya atılan iddialara İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger yanıt verdi.
 • 04
  İnegöl’de Ekmeğe zam geldi !
  Geçtiğimiz Temmuz ayında İnegöl’deki fırıncıların talebi doğrultusunda 250 gram ekmeğin fiyatı sabit tutulup gramajı düşürülmesi istenmişti.
 • 05
  RÜZGAR DEYİP GEÇMEYİN
  Rüzgar deyip geçmeyiniz. Öyle pencerenin perdesini havalandırıp içeri giren, yalnızca masada duran kağıtlarınızın nasibini aldığı rüzgardan bahsetmiyorum. Önüne kattığı ne varsa savuran, kapkara bulutları yüklenip şehirlerin gökyüzünü kaplamalarını sağlayan, ayetlerde yer alan rüzgardan bahsediyorum.