17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

Tırtılların İstilası Sürüyor

İnegöl Domaniç arasında yaklaşık 250 hektar ormanlık alandaki yaprakları yiyen tırtıllar vatandaşları tedirgin ediyor.
GENEL - Ekim 1, 2019 11:18 am A A

Kayın ağaçları ile kaplı İki sular mevkiinde yoğun bir şekilde görülen kızıl kuyruklu tırtıllar, yaklaşık 250 hektar alanda etkili oldu. Ağaçların yapraklarını yiyen tırtıllar Domaniç-İnegöl karayolunun karşı tarafındaki yeşil alanlara doğru ilerlemeye başladı.

İki sular mevkiinde dinlenme tesisi sahibi olan Hüseyin Ordu, “Üç haftadır devam eden tırtıl istilasında bugün bir şeye daha şahit olduk. Kuru alanı bırakıp Ana yoldan yeni bir yeşil alana geçiyor ve buradaki yaprakları yiyorlar. Bu sefer ayrıca derelerde bir yoğunluk var. Bu dere Sakarya’ya kadar uzanan bir dere. Eğer bunlar herhangi bir kıyıda kalırsa o bölgelerdeki meyveleri, sebzeleri de yiyebilir. Oralarda da çoğalma yapabilir. Bunlara bir an evvel bakılması lazım. Ben burada doğdum, burada büyüyorum ve burada öleceğim. Buranın biz bekçisiyiz. Buranın bir an önce çözülmesini bekliyorum. Gerçek bir istilaya uğradık” dedi.


Bu haber 2520 kez okundu.
GENEL - 11:18 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl’de kafa kafaya çarpıştılar !
  Sinanbey Mahallesi’nde meydana gelen kazada otomobil ile motosiklet kafa kafaya çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü yaralandı.
 • 02
  Kırmızı ete büyük indirim !
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan hidroelektrik santrallerinin açışında yaptığı konuşmada, ”Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle satışa başlayacağız. Bu, piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek” dedi.
 • 03
  “Sen bu işin sonunu düşünmedin mi?”
  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli’de televizyon programına katılmak için geldiği yerel yayın yapan televizyon kanalının bulunduğu binada AK Parti  gençlik kolları üyesi bir grup gencin protestoları ile karşılaştı. AK Parti’li gençler “Sen bu işin sonunu düşünmedin mi?” şarkısını söyleyerek gürültü çıkardı. Bir katını televizyonun diğer katlarını ise AK Parti il teşkilatının kullandığı binanın asansörlerinin AK Parti’li gençler tarafından üçüncü katta tutulduğu ve bırakmadıkları görüldü.
 • 04
  Dev şirketin yüzde 50’si satıldı
  Abu Dhabi’li IHC yenilenebilir enerji üretim faaliyetleri yürüten Kalyon Enerji’nin yüzde 50’sini 1.8 milyar dirheme, yani yaklaşık 490 milyon dolara satın aldı.
 • 05
  İNEGÖL AVM’DE AĞUSTOS AYI HEM ÇOCUKLAR HEMDE YETİŞKİNLER İÇİN ÇOK EĞLENCELİ GEÇECEK
  Yenilenen yüzü ve açık hava AVM’si olmasının getirdiği ferah yapısıyla İnegöl AVM; Ağustos ayında hem çocuklar hemde yetişkinler için birbirinden keyifli etkinlikler hazırladı. 13 Ağustos’da Yelpaze Boyama Atölyesi etkinliği, 14 Ağustos’da Toyhan Avcı ile 90’lar ve Yeşilçam Müzikleri dinletisi, 20-21  Ağustos’da Lisanslı Çocuk Etkinliği “Mutlu Oyuncak Dükkanı”, 30 Ağustos’da Zafer Bandosu gösterisi İnegöl AVM’nin tüm misafirleriyle buluşacak.