27° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Türkiye Çöl Sıcaklarının etkisi altında !

Sıcaklıklar bugünden itibaren yurt genelinde hissedilir derece arttı. Uzmanlar, ısı çarpması uyarısında bulunuyor. Peki Afrika sıcakları ne zaman kadar etkisini sürdürecek?
GENEL - Mayıs 15, 2020 3:16 pm A A

Bugün sıcaklıkların rekor seviyeye çıkarak hafta sonu etkisini artırması bekleniyor. Yurdun batı kesmini etkisi altına almaya başlayan sıcak hava dalgası çarşamba gününe kadar devam edecek. Uzmanlar ise özellikle 65 yaş üstü vatandaşlar için ”ısı çarpması” uyarısında bulunuyor.

Çöl sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.


Bu haber 950 kez okundu.
GENEL - 3:16 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Emniyet’ten gece kulüplerine baskın !
  İnegöl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İnegöl’de faaliyet gösteren içkili restaurant ve gece kulüplerine baskın düzenledi.
 • 02
  Bireysel Çöp Konteyner Uygulaması Fatih Mahallesinde Devam Ediyor
  Daha temiz İnegöl hedefine emin adımlarla ilerleyen İnegöl Belediyesi, daha önce pilot bölgelerde denenen ve başarı ile sonuçlanan ‘Bireysel Çöp Konteyner’ ve geri dönüşüm kutusu dağıtımına Fatih Mahallesinde devam etti.
 • 03
  Toplu taşımada korona denetimi !
  Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte koronavirüs ile mücadele kapsamında otobüs ve minibüslerde maske ve mesafe denetimleri gerçekleştirdi.
 • 04
  Bu ay maaşınız eksik yatacak !
  Milyonlarca çalışan bu ay maaşını eksik alacak. Asgari ücretle çalışanlar eylül ayında yüzde 20 gelir vergisi dilimine girecek.
 • 05
  Hareketli gece
  Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmalarına yönelik çalışma yapıldı.