-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor ?

Müslümanlar için her yıl heyecanla beklenen üç aylar başlıyor. Bu yıl üç aylar 23 Ocak Pazartesi günü başlıyor. Mübarek üç aylar içerisinde yer alan Recep, Şaban ve Ramazan aylarında bulunan kandiller hangi güne denk geliyor. Recep ayının dördüncü gününe denk gelen Regaip Kandili 26 Ocak Perşembe günü idrak edilecek. Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna çıktığı Miraç Kandili 17 Şubatta […]
GENEL - Giriş : 21.01.2023 17:19 - Güncellenme : 21.01.2023 17:19 A A

Müslümanlar için her yıl heyecanla beklenen üç aylar başlıyor. Bu yıl üç aylar 23 Ocak Pazartesi günü başlıyor. Mübarek üç aylar içerisinde yer alan Recep, Şaban ve Ramazan aylarında bulunan kandiller hangi güne denk geliyor.

Recep ayının dördüncü gününe denk gelen Regaip Kandili 26 Ocak Perşembe günü idrak edilecek.

Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna çıktığı Miraç Kandili 17 Şubatta idrak edilecek. 2Ramazanın müjdecisi” olarak bilinen Berat Kandili ise bu yıl 6 Martta idrak edilecek. Müslümanlar için büyük önem taşıyan Ramazan ayı ise 23 Mart 2023’te başlayacak.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 430 kez okundu.
GENEL - 5:19 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.