20° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR
sikiş hikayeleri rokettube

UEDAŞ İŞÇİLERİNE DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal sorunlardan dolayı işten çıkarıldığı iddia edilen UEDAŞ işçileri ile bir araya gelerek destek verdiler. CHP İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal durumlardan dolayı işlerine son verilen 8 UEDAŞ işçisi ile UEDAŞ binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdiler. KIŞ […]
Güncel - Ocak 3, 2015 8:37 am A A

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal sorunlardan dolayı işten çıkarıldığı iddia edilen UEDAŞ işçileri ile bir araya gelerek destek verdiler.

CHP İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal durumlardan dolayı işlerine son verilen 8 UEDAŞ işçisi ile UEDAŞ binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdiler.

KIŞ GÜNÜ İŞTEN ÇIKARILMALARI YANLIŞ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Engin Başar, “İşçi arkadaşlarla görüştük. 2 Aralık 2014 tarihinden itibaren işten çıkarılmışlar. Ama bu son dönemlerdeki işten çıkarılma nedenleri ise Enerji-Sen’e üye olmaları. Yani örgütlü bir sendikaya üye oldukları için işten çıkarılıyorlar. Yalnız bu son günlerde yaşanan elektrik kesintilerini çalışmayan arkadaşlara mal ediyorlar. İşten çıkarılan işçi nasıl çalışabilir, nasıl yapabilir? Biz de işçi arkadaşları desteklemeye geldik. Bunu kamuoyunun doğru bilmesini sağlamak için buraya geldik. Yeni yıla girdiğimiz 2 günde üzüntülü olaylar yaşıyoruz. Yılbaşı gecesi arkadaşlar burada eylemdeydiler. Çok gelmek istedik. Bulunduğum yer nedeniyle gelemedim. Bugün arkadaşları ziyaret edelim istedim. Özellikle bu kış gününde bir işçinin çıkarılması da yanlıştır. Bunu da özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

“DİYECEK BİRŞEY BULAMIYORUM”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de eleştiren Engin Başar, “Başkan Recep Altepe acaba Oylat’a giderken mi uğrayayım, zaten Oylat’a gidiyordum da geçerken bir uğrayayım mı oldu. Elbette ki kar yağışı rahmettir. Ama yapılan binalar eğer kara dayanıklı yapılmıyorsa bu bir felakettir. Bu yüzden Başkan Altepe’ye ne diyeyim, diyecek bir şey bulamıyorum. Biz bunun için mücadelemizi verdik. Köy köy dolaştık. Vatandaşlara Büyükşehir’e bağlanırsak birçok hizmet bize gelmeyecek diye anlatmaya çalıştık ama Büyükşehir’e bağlandıktan sonra sıkıntıları yaşayan insanlar yeni anlamaya başlıyorlar. Eğer kar sadece İnegöl’de varsa elindeki tüm araçları göndersin. Köylerde hasta var, hastaneye gidemiyor, öğrenciler okula gidemiyor. Kar sadece İnegöl’de ise bunu çözmek daha kolaydır. Büyükşehir’in bütün imkânlarını kullanabilir. Neden kullanmıyorlar bilemiyorum. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

 


Bu haber 1290 kez okundu.
Güncel - 8:37 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çarşıda Yüzler Gülüyor !
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Mart ayı sonlarında dükkanlarını kapatan çarşı esnafı, yeni sosyal hayat kuralları kapsamında Bursalılara hizmet vermeye başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çarşı esnafını ziyaret ederek hayırlı ve bol kazançlar diledi.
 • 02
  Bursa Valiliğinden Flaş Açıklama Geldi !
  Bursa Valiliği yeni il hıfzısıhha kurulu kararlarını açıkladı.
 • 03
  İnegöl’lü Galerici Bursa’da Öldürüldü !
  İnegöl’de Galericilik yapan Hayrullah Yücel Çalışmaz Bursa’da otomobiliyle seyir halindeyken yanında bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.
 • 04
  Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı !
  Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, NTV’de konuk olduğu bir yayında 1 Haziran’dan itibaren başlayan yeni normalleşme süreci ve koronavirüs salgınının Türkiye’deki seyri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 05
  İnegöl’de Feci Kaza !
  Akşam saatlerinde Ahmet Türkel Çevreyolu üzerinde meydana gelen kazada kontrolden çıkan otomobil sitenin isninat duvarına çarptı, Kaza sonucu araçta bulunan 1’i ağır 3 kişi yaralandı.
şanlıurfa araç kiralama