27° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

UEDAŞ İŞÇİLERİNE DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal sorunlardan dolayı işten çıkarıldığı iddia edilen UEDAŞ işçileri ile bir araya gelerek destek verdiler. CHP İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal durumlardan dolayı işlerine son verilen 8 UEDAŞ işçisi ile UEDAŞ binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdiler. KIŞ […]
Güncel - Ocak 3, 2015 8:37 am A A

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal sorunlardan dolayı işten çıkarıldığı iddia edilen UEDAŞ işçileri ile bir araya gelerek destek verdiler.

CHP İlçe Başkanı Engin Başar ve yönetim kurulu üyeleri, sendikal durumlardan dolayı işlerine son verilen 8 UEDAŞ işçisi ile UEDAŞ binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdiler.

KIŞ GÜNÜ İŞTEN ÇIKARILMALARI YANLIŞ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Engin Başar, “İşçi arkadaşlarla görüştük. 2 Aralık 2014 tarihinden itibaren işten çıkarılmışlar. Ama bu son dönemlerdeki işten çıkarılma nedenleri ise Enerji-Sen’e üye olmaları. Yani örgütlü bir sendikaya üye oldukları için işten çıkarılıyorlar. Yalnız bu son günlerde yaşanan elektrik kesintilerini çalışmayan arkadaşlara mal ediyorlar. İşten çıkarılan işçi nasıl çalışabilir, nasıl yapabilir? Biz de işçi arkadaşları desteklemeye geldik. Bunu kamuoyunun doğru bilmesini sağlamak için buraya geldik. Yeni yıla girdiğimiz 2 günde üzüntülü olaylar yaşıyoruz. Yılbaşı gecesi arkadaşlar burada eylemdeydiler. Çok gelmek istedik. Bulunduğum yer nedeniyle gelemedim. Bugün arkadaşları ziyaret edelim istedim. Özellikle bu kış gününde bir işçinin çıkarılması da yanlıştır. Bunu da özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

“DİYECEK BİRŞEY BULAMIYORUM”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de eleştiren Engin Başar, “Başkan Recep Altepe acaba Oylat’a giderken mi uğrayayım, zaten Oylat’a gidiyordum da geçerken bir uğrayayım mı oldu. Elbette ki kar yağışı rahmettir. Ama yapılan binalar eğer kara dayanıklı yapılmıyorsa bu bir felakettir. Bu yüzden Başkan Altepe’ye ne diyeyim, diyecek bir şey bulamıyorum. Biz bunun için mücadelemizi verdik. Köy köy dolaştık. Vatandaşlara Büyükşehir’e bağlanırsak birçok hizmet bize gelmeyecek diye anlatmaya çalıştık ama Büyükşehir’e bağlandıktan sonra sıkıntıları yaşayan insanlar yeni anlamaya başlıyorlar. Eğer kar sadece İnegöl’de varsa elindeki tüm araçları göndersin. Köylerde hasta var, hastaneye gidemiyor, öğrenciler okula gidemiyor. Kar sadece İnegöl’de ise bunu çözmek daha kolaydır. Büyükşehir’in bütün imkânlarını kullanabilir. Neden kullanmıyorlar bilemiyorum. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

 


Bu haber 1570 kez okundu.
Güncel - 8:37 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  “Esnaflar, Şehrin En Güzel Temsilcileridir”
  Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Beylik Hanı esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Alper Taban, “Bana göre bir şehrin en güzel temsilcileridir esnaflar. Esnaf sizin dışa bakan yüzünüzdür” dedi.
 • 02
  İnegölspor maçı misli com yayınlayacak !
  Süper Lig ve TFF 1. Lig’den sonra 2. Lig ve 3. Lig’de de futbol heyecanı başlıyor!
 • 03
  Yasaklar gerimi geliyor ?
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronadaki vaka sayılarının artmasıyla ilgili “Halkımız yaptığımız uyarıları dikkat etmedi. Mecburan işi tekrar sıkmak durumundayız” ifadelerini kullandı.
 • 04
  Kardeş katili oldu !
  Fatih Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, alacak verecek meselesi yüzünden bir kişi kardeşi ile yeğenini vurarak ağır yaralamıştı. Ağır yaralanan kardeş Ali Ö. sevk edildiği hastanede hayatını kaybetti.
 • 05
  Jandarma denetimleri aralıksız sürüyor !
  Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından 17 Eylül 2020 günü Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler icra edildi.